UA-28790306-1
تبلیغات

صفحه را انتخاب کنید

عرفه‌‏ای در کنار حضرتِ رهبر

عرفه‌‏ای در کنار حضرتِ رهبر

در یک کلیپ صوتی به نام «عرفه‏‌ای در کنار مادرم»  حضرت رهبر می‏فرماید: “یادم است هنوز بالغ نبودم که اعمال روز عرفه را به جا آورم، اعمال آن روز، طولانی هم هست… چند ساعت طول می‌کشد… یادم است که با مادرم… می‌رفتیم یک گوشه حیاط که سایه بود… چون مستحب است که زیر آسمان باشد… می‌نشستیم و ساعت‌های متمادی، اعمال روز عرفه را انجام می‌دادیم… من و بعضی از برادر و خواهرها هم بودند، می‌خواندیم، دوره جوانی و نوجوانی من این‌گونه بود؛ دوره انس با معنویات و با دعا و نیایش.”

من هم مثل حضرت رهبر دورۀ جوانی و نوجوانی‌‏ام، دورۀ انس با معنویات و با دعا و نیایش بود. اصلاً در دوران طاغوت، معنویات و دعا و نیایش برای خودش بغل تخت شاهنشاه آریامهر تختی زده بود. از صدایِ اذانِ سرِ ظهرِ تابستان، باران معنویت می‌‏بارید. مادر خدابیامرزم با اینکه برای روز عرفه تره‏ هم خورد نمی‏کرد، صدای الله و اکبر را که می‌‏شنید بی اختیار می‏گفت: “بی شک که خدا بزرگ است “.  برادرم هرگاه که از جلوی  مسجد رد می‏شد، درش را می‏‌بوسید. خواهرم که صدای “ربنا” را  می‌‏شنید، پارچه‌‏ای اگر پیدا نمی‏‌کرد دستش را حجاب موهایش می‏کرد.

اما حالا که دورانِ پیری حضرت رهبر است، معنویاتش پنچر است. برای آنکه ببخشد و نکشد، هر چه دعا و نیایش است به سمت بیتِ رهبر است. دوران انس او با مادیات و منم منم کردن است. مرگ تختی زده است بغل تختش. از صدایِ اذانِ سرِ صبح در همۀ فصول، خبر اعدام‌‏های سحرگاهی می‏رسد.  این اواخر مادر خدا بیامرزم با اینکه حج هم رفته بود هر وقت صدای الله و اکبر را می‏‌شنید می‏گفت: “خدا بزند به کمر شما و این الله و اکبر گفتن‌تان”. برادرم را اعدام کردند و نماند که ببیند پیش‌نماز مسجد چه آتشی می‏‌سوزاند. بازجو وقتی صدای ربنا پخش می‏شود، به قصد تجاوز، وارد سلول خواهران می‏شود. همین نظام که آقا در آن به عنوان رهبر، خاطرات دوران نابالغی خود را تعریف می‏کند، فرصت‏ را از کودکان نابالغ زیادی گرفت و آنها نتوانستند با مادران خود عرفه‏‌ای را در حیاط خانه زیر آسمان که مستحب هم هست، ساعت‌‏های اندکی را زندگی کنند.

روز “ولایت و اطاعت”

امسال، نماز عید قربان در بیش از پانصد امامزادۀ کشور برگزار شد. ممکن است این رقم به نظر زیاد بیاید اما با توجه به ده هزار و پانصد امامزاده‌‏ای که در کشور داریم این رقم بسیار اندک است. واقعاً آدم نمی‏داند سازمان اوقاف و امور خیریه تا حالا چکار می‏کرده است که سایر امامزاده‌‏های کشور مورد استفاده واقع نمی‌‏شوند. فکرش را بکنید ما دوازده امام داریم و از سر و سامان دادن مقبرۀ اولادان بزرگوار آنها ناتوانیم. خدا را هزار مرتبه شکر که اولادان صد و بیست و چهارهزار پیغمبر به سمت کشور ما نیامدند. این ده هزار و پانصد عزیزی که سرزمین اجدادی خود را ترک نموده به کشور ما آمدند می‏‌دانستند که روزی این دیار، سرزمین ولایت خواهد شد.

واقعاً احمدی نژاد در هشت سالی که قدرت را در دست داشت چه به حال این مملکت آورد؟ تمام هم و غم خود را معطوف کرد به گسترش چاه جمکران و غنی سازی هسته‌‏ای. عشق بیش از حدش به امام غائب و ظهور ایشان باعث شد تا این ده هزار و اندی بزرگوار خفته در کشور ما مظلوم بمانند. خدا را شکر که عربستان سرگرم فروش نفت است و درخواست استرداد این شهروندان نان و آب‏دار خود را نمی‌‏کند. باز هم خدا را شکر که روحانی انتخاب شد. از اول همه می‏‌گفتند که او متفاوت است اما همین شمای خوانندۀ این سطور فکر می‏‌کردید سگ زرد برادر شغال است. در صورتی که بعد از سی و خورده‏‌ای سال در زمان زمامداری این روحانی بزرگوار است که سازمان اوقاف مراسم با شکوه نماز عید قربان را به محل اصلی آن که همانا امامزاده‌‏ها هستند برده است. امروزه با حجم عظیمی از فارغ‌‏التحصیلان حوزه‌‏ها و محدود بودن پست‌های اداری و دولتی همه می‏دانند که برگزاری باشکوه مراسم نماز عید سعید قربان از اهمیت بسیاری برخوردار است و هر اندازه باشکوه‌‏تر برگزار شود به همان میزان رابطۀ حوزه با امامزاده‏‌های عزیز و بالعکس بیشتر خواهد شد. با توجه به سرعتی که پیشرفت دنیا به خود گرفته است، کشور ما نیازمند چنین حرکاتی است و الا فردا ما از کاروان پیشرفت و ترقی باز خواهیم ماند و در تمام تحقیقات و بررسی‏‌ها، کشور ما، در آخرین رده‌‏ها قرار خواهد گرفت. شاید به خاطر همین حساس بودن شرایط بین‌‏المللی است که کلاً مسئولین ما در دولت امید و کلید، مخصوصاً در سازمان اوقاف و امور خیریه روز عید قربان را روز “ولایت و اطاعت” نامگذاری کردند. با توجه به این که عید سعید قربان یکی از اعیاد با فضیلت و مقدس اسلامی است، باید ما اهمیت این عید سعید را در جامعه پر رنگ‌تر بکنیم و یکی از راه‌‏ها همین است که اسم آن را عوض کنیم. تفاوت زیادی که دولت فعلی با سایر دولت‏ها دارد همین مترقی بودن وزرا و مسئولین می‏باشد. موقع انتخابات گذشته که عزیزانی برای رأی دادن به روحانی دچار شک و تردید بودند، انسان را حیرت زده می‏‌کردند. اندکی دقت به این روحانی مترقی و متفاوت نشان می‏دهد که او از سر تا پا با سایرین تفاوت دارد و ما اینک آن تفاوت را در تصمیمات کشوری شاهد هستیم. اگر این شخص بزرگوار برای دورۀ بعدی ریاست جمهوری هم انتخاب بشود (دلیلی ندارد که نشود) در پایان هشت سال زمامداری او ما شاهد آن خواهیم بود که نماز عید سعید “ولایت و اطاعت” (عید قربان سابق)  در کلیه ده هزار و پانصد امامزادۀ کشور برگزار شود. که علاوه بر بعد مذهبی و کمک به هر چه با شکوه‌تر برگزاری دهه ولایت علوی، بعد اقتصادی هم دارد و با جذب عزیزان زیادی از فارغ‌‏التحصیلان حوزه‌‏ها، نرخ بیکاری در جامعه کاهش خواهد یافت.

به امید شکوفایی هر چه بیشتر امام‌زادگان و بقاع متبرکه کشور، عید سعید “ولایت و اطاعت” را به شما خوانندۀ عزیز تبریک عرض نموده، برایتان آرزوی زیارت بقاع متبرکه را دارم.

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

خانه | >> واپسین نوشته‌ها
تبلیغات

آگهی‌های تجاری:

ویدیوی تبلیفاتی صرافی عطار:

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها: