UA-28790306-1

صفحه را انتخاب کنید

قتل رستم پولاد جامعه ایرانی ونکوور را دچار شوک کرد!

قتل رستم پولاد جامعه ایرانی ونکوور را دچار شوک کرد!

در برنامه پرطرفدار هادی و صمد که  شبی پس از سوء قصد به جان زنده‌یاد رستم پولاد برگزار می‌شد، هادی خرسندی قبل از اجرای برنامه از حاضران خواست تا به یاد و احترام این هموطن زحمتکش و صدیق و فعال فرهنگی و هنری در جامعه ایرانی ونکوور بزرگ که بسیاری از هنرمندان سینما، تأتر و موسیقی وام‌دار همراهی و همکاری‌های کارساز او هستند، یک دقیقه سکوت ایستاده داشته باشند.

دو روز پس از به قتل رسیدن رستم پولاد نوشیروان، جامعه ایرانی ونکوور بزرگ هنوز در شوک و حیرت به‌سر می‌برد. رستم پولاد مرد ۶۹ ساله شناخته شده در میان جامعه ایرانی بود که روز شنبه ۳۰ نوامبر ۲۰۱۳، در مقابل در خانه‌اش به ضرب گلوله کشته شد. به گفته پلیس، شاهدان گزارش دادند که ضارب با یک خودروی خاکستری یا نقره‌ای وارداتی از صحنه فرار کرد.

rostam-pouland-noshiravan

زنده یاد رستم پولاد نوشیروان

قتل رستم پولاد به عنوان اولین قتل اتفاق افتاده در سال ۲۰۱۳ در شهر نورت ونکوور شناخته شده است.

گروهبان «باری امام» از گروه تیم بررسی قتل گفت او برای پلیس فرد شناخته شده و دارای پرونده نیست. وی طی بیانیه‌ای گفت انگیزه این جنایت برای گروه بررسی و تحقیق هنوز مشخص نیست و در تلاشند تا به سرنخ‌هایی دست یابند.

ما از هر کسی که ممکن است اطلاعاتی پیرامون این جنایت داشته باشد، دعوت می‌کنیم تا به اداره پلیس بیاید. امام در این بیانیه متذکر شد که این حادثه خانواده مقتول را شوکه کرده‌است.

رستم پولاد در ابتدای ورودش به ونکوور اولین فروشگاه ایرانی به نام رینگ را در خیابان رابسون راه‌اندازی کرد و از همان ابتدا علاقه‌مند بود تا نسبت به برنامه‌های هنری و کنسرت‌ها نقش ایفا کند. رستم پولاد پس از فروش مغازه‌اش در دان تاون ونکوور به فروش بلیت‌های کنسرت‌ها و برنامه‌های هنری ایرانی روی آورد و به تنهایی کار یک مرکز خدمات فروش بلیت را انجام می‌داد.  تماس با صدها ایرانی و ارتباطات وسیع، از او یک چهره‌ی آشنا در میان جامعه ایرانی ساخته بود.

او بیش از ۲۰ سال همراه خانواده‌اش در نورت ونکوور زندگی کرده بود.

یادآور می‌شویم که در برنامه پرطرفدار هادی و صمد که  شبی پس از سوء قصد به جان زنده‌یاد رستم پولاد برگزار می‌شد، هادی خرسندی قبل از اجرای برنامه از حاضران خواست تا به یاد و احترام این هموطن زحمتکش و صدیق و فعال فرهنگی و هنری در جامعه ایرانی ونکوور بزرگ که بسیاری از هنرمندان سینما، تأتر و موسیقی وام‌دار همراهی و همکاری‌های کارساز او هستند، یک دقیقه سکوت ایستاده داشته باشند.

Emam

گروهبان امام امیدوار است که با راهنمایی مردم و کسانی که ممکن است چیزی از این حادثه بدانند، تیم تحقیق رابرای گرفتن برخی پاسخ‌ها کمک کند.

پلیس از کسانی که هرگونه اطلاعاتی پیرامون این حادثه دارند درخواست کرده‌است تا با شماره‌های:

۱-۸۷۷-۵۵۱-IHIT (4448),

۱-۸۰۰-۲۲۲-۸۴۷۷. Crime Stoppers

یا ایمیل:

Email: [email protected]

تماس بگیرند.

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

>> واپسین نوشته‌ها

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها: