پیشنهاد سردبير رويدادها کانادا گزيده‌ها

قتل رستم پولاد جامعه ایرانی ونکوور را دچار شوک کرد!

در برنامه پرطرفدار هادی و صمد که  شبی پس از سوء قصد به جان زنده‌یاد رستم پولاد برگزار می‌شد، هادی خرسندی قبل از اجرای برنامه از حاضران خواست تا به یاد و احترام این هموطن زحمتکش و صدیق و فعال فرهنگی و هنری در جامعه ایرانی ونکوور بزرگ که بسیاری از هنرمندان سینما، تأتر و موسیقی وام‌دار همراهی و همکاری‌های کارساز او هستند، یک دقیقه سکوت ایستاده داشته باشند.

دو روز پس از به قتل رسیدن رستم پولاد نوشیروان، جامعه ایرانی ونکوور بزرگ هنوز در شوک و حیرت به‌سر می‌برد. رستم پولاد مرد ۶۹ ساله شناخته شده در میان جامعه ایرانی بود که روز شنبه ۳۰ نوامبر ۲۰۱۳، در مقابل در خانه‌اش به ضرب گلوله کشته شد. به گفته پلیس، شاهدان گزارش دادند که ضارب با یک خودروی خاکستری یا نقره‌ای وارداتی از صحنه فرار کرد.

rostam-pouland-noshiravan قتل رستم پولاد جامعه ایرانی ونکوور را دچار شوک کرد!
زنده یاد رستم پولاد نوشیروان

قتل رستم پولاد به عنوان اولین قتل اتفاق افتاده در سال ۲۰۱۳ در شهر نورت ونکوور شناخته شده است.

گروهبان «باری امام» از گروه تیم بررسی قتل گفت او برای پلیس فرد شناخته شده و دارای پرونده نیست. وی طی بیانیه‌ای گفت انگیزه این جنایت برای گروه بررسی و تحقیق هنوز مشخص نیست و در تلاشند تا به سرنخ‌هایی دست یابند.

ما از هر کسی که ممکن است اطلاعاتی پیرامون این جنایت داشته باشد، دعوت می‌کنیم تا به اداره پلیس بیاید. امام در این بیانیه متذکر شد که این حادثه خانواده مقتول را شوکه کرده‌است.

رستم پولاد در ابتدای ورودش به ونکوور اولین فروشگاه ایرانی به نام رینگ را در خیابان رابسون راه‌اندازی کرد و از همان ابتدا علاقه‌مند بود تا نسبت به برنامه‌های هنری و کنسرت‌ها نقش ایفا کند. رستم پولاد پس از فروش مغازه‌اش در دان تاون ونکوور به فروش بلیت‌های کنسرت‌ها و برنامه‌های هنری ایرانی روی آورد و به تنهایی کار یک مرکز خدمات فروش بلیت را انجام می‌داد.  تماس با صدها ایرانی و ارتباطات وسیع، از او یک چهره‌ی آشنا در میان جامعه ایرانی ساخته بود.

او بیش از ۲۰ سال همراه خانواده‌اش در نورت ونکوور زندگی کرده بود.

یادآور می‌شویم که در برنامه پرطرفدار هادی و صمد که  شبی پس از سوء قصد به جان زنده‌یاد رستم پولاد برگزار می‌شد، هادی خرسندی قبل از اجرای برنامه از حاضران خواست تا به یاد و احترام این هموطن زحمتکش و صدیق و فعال فرهنگی و هنری در جامعه ایرانی ونکوور بزرگ که بسیاری از هنرمندان سینما، تأتر و موسیقی وام‌دار همراهی و همکاری‌های کارساز او هستند، یک دقیقه سکوت ایستاده داشته باشند.

Emam قتل رستم پولاد جامعه ایرانی ونکوور را دچار شوک کرد!

گروهبان امام امیدوار است که با راهنمایی مردم و کسانی که ممکن است چیزی از این حادثه بدانند، تیم تحقیق رابرای گرفتن برخی پاسخ‌ها کمک کند.

پلیس از کسانی که هرگونه اطلاعاتی پیرامون این حادثه دارند درخواست کرده‌است تا با شماره‌های:

1-877-551-IHIT (4448),

1-800-222-8477. Crime Stoppers

یا ایمیل:

Email: [email protected]

تماس بگیرند.

Related posts

سه شعر از محمد آشور

شهرگان

اتحادیهٔ اروپا به هارپر: به ما درس ندهید؛ آمریکای شمالی سرچشمهٔ این بحران بود!

شهرگان

تصويب معيار جديد شورای نگهبان: ارائه برنامه کانديداها

شهرگان

اظهار نظر