UA-28790306-1

صفحه را انتخاب کنید

قوانین خانواد‌گی، ازدواج و طلاق در ایالت بریتیش کلمبیا – بخش ۶

قوانین خانواد‌گی، ازدواج و طلاق در ایالت بریتیش کلمبیا – بخش ۶

هدف سلسله مطالب  در این مقالات  مرور کلی قوانین طلاق در ایالت بریتیش کلمبیا جهت آشنایی افرادی که قصد دارند به این  ایالت مهاجرت کنند و یا هموطنان عزیزی که در این  ایالت زندگی می‌کنند، می‌باشد. کسی که قصد دارد در کشوری جدید زندگی کند باید حتی‌ الامکان با شرایط و شیوه کار و زندگی، فرهنگ و آداب و رسوم اجتماعی، و از همه مهمتر قوانین حاکم در کشور جدید آشنا شود و با آشنایی و آمادگی کامل زندگی نماید و در نتیجه با مشکلات کمتری روبرو شده و گام‌های مستحکم‌تر و موفق‌تری را در مسیر زندگی تازه خود بردارد.

مهمترین مراجع قانونی‌ در زمینه قوانین خانواد‌گی, ازدواج و طلاق در ایالت بریتیش کلمبیا

همانطور که قبلا گفته شد مهمترین مراجع قانونی‌ در زمینه قوانین خانواد‌گی, ازدواج و طلاق در ایالت بریتیش کلمبیا ، قانون خانواده (Family Law Act) و قانون طلاق (Divorce Act) میباشند.

اگر شخصی‌ در رابطه شبه ازدواجی (common law) و بدون ثبت رسمی‌ ازدواج زندگی‌ نماید، بررسی‌ میزان حمایت مالی همسر پس از جدایی بر اساس قانون Family Law Act می‌باشد.

تاثیر طلاق بر فرزندان و قوانین مربوط به آن

همیشه تا وقتی فرزندان  وارد زندگی یک زوج نشده‌اند، می توان مشکلات را سریع‌تر و راحت‌تر حل کرد،‌ اما وقتی پای فرزندان  به میان می آید، گویی کلاف مشکلات هم سردرگم تر می‌شود.

در برخی از پرونده‌های خانوادگی که ارتباط همسران به بن بست طلاق میرسد، ممکن است هیچ از یک از همسران صلاحیت نگهداری از فرزند خود را نداشته باشند. شاید برای شما این سوال مطرح شود که آینده کودکی که در چنین وضعیتی پدر و مادر خود را از دست میدهد چه خواهد شد؟

حضانت به معنای حفظ کردن، درکنار گرفتن، پرورش دادن، نگاهداری و تربیت اطفال می باشد. به موجب قانون نگاهداری اطفال هم حق و هم تکلیف پدر و مادر است. حضانت هم حق والدین است و هم تکلیف آنان. بنابراین نمی توان حق نگهداری و تربیت فرزند را بدون دلیل موجه و حکم دادگاه از پدر و مادر سلب کرد. از سوی دیگر، پدر و مادر نمی توانند  بدون دلیل موجه و حکم دادگاه از نگهداری و تربیت فرزند خود سرباز زنند.

در هنگامی که شما و همسرتان در پروسه طلاق هستید و جدا زندگی‌ می‌کنید، شما می‌بایست تصمیمات مهمی‌ در مورد نگهداری از فرزندانتان داشته باشید. مهمترین فاکتور در این زمینه این می‌باشد که چه تصمیمی “بهترین منافع”  (Best Interests of the Children) را برای فرزندان به ارمغان می‌‌آورد. در مقالات چند هفته آینده ما در زمینه “Access” (زمان ارتباط و دسترسی‌ به فرزندان), “Guardianship” (سرپرست و متولی و قیم فرزندان), و “Custody” (حضانت فرزندان)  صحبت خواهیم نمود.

“Access” (زمان ارتباط و دسترسی‌ به فرزندان)

واژه “Access” (زمان ارتباط و دسترسی‌ به فرزندان) در قانون طلاق کانادا (Divorce Act) که یک قانون فدرال می‌باشد استفاده شده است. این واژه به معنای‌ مدت زمانی‌ در هفته و یا ماه می‌باشد که شخصی‌ (نظیر والدین، برادر و یا خواهر، پدر بزرگ و یا مادر بزرگ، اقوام، دوستان، و غیره) که با فرزند زندگی‌ نمیکند، میتواند دسترسی‌ و ارتباط به فرزند داشته باشد.

قوانین ایالتی‌ در ایالت بریتیش کلمبیا واژه “Access” را استفاده نمیکنند، و به جای واژه “Access” از واژه “contact with a child” استفاده میشود که همان معنای مدت زمانی‌ در هفته و یا ماه می‌باشد که شخصی‌ (نظیر والدین، برادر و یا خواهر، پدر بزرگ و یا مادر بزرگ، اقوام، دوستان، و غیره) که با فرزند زندگی‌ نمیکند، میتواند دسترسی‌ و ارتباط به فرزند داشته باشد.

همانطور که بیان شد، “Access” محدود به والدین نمی‌باشد. هر شخصی‌ نظیر پدر بزرگ و یا مادر بزرگ، برادر و یا خواهر، اقوام و بستگان میتوانند از دادگاه درخواست دسترسی‌ و بازدید فرزند را داشته باشند. اگر دادگاه تشخیص دهد که این بازدید و دسترسی‌ به نفع فرزند می‌باشد، دادگاه با این گونه درخواست‌ها موافقت می‌کند.

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

یادآوری: حسین فرامرزی، وکیل دادگاه های ایالت بریتیش کلمبیا، به هیچ گروه سیاسی، دولتی، و یا مذهبی وابسته نمی باشد، و مقالات حقوقی مندرجه، تنها برای افزایش سطح آگاهی جامعه فارسی زبان کانادایی تهیه شده است. به علت امکان تغییر در قوانین کانادا به مرور زمان، و همچنین عدم امکان بیان کلیه قوانین در این مقالات، به تمامی خوانندگان توصیه میگردد که قبل از انجام هر گونه موضوع حقوقی، با وکیل خود مشورت نمایند. برای اطلاعات بیشتر شما میتوانید به وب سایت دفتر حقوقی فرامرزی به آدرس WWW.FLCLAWYERS.COM مراجعه نمایید. لطفا برای دریافت نکات حقوقی کوتاه روزانه صفحه فیسبوک Faramarzi Law Corporation را لایک کنید.

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

خانه | >> واپسین نوشته‌ها

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها: