صفحه را انتخاب کنید

قوانین خانواد‌گی، ازدواج و طلاق در ایالت بریتیش کلمبیا – بخش ۶

قوانین خانواد‌گی، ازدواج و طلاق در ایالت بریتیش کلمبیا – بخش ۶

هدف سلسله مطالب  در این مقالات  مرور کلی قوانین طلاق در ایالت بریتیش کلمبیا جهت آشنایی افرادی که قصد دارند به این  ایالت مهاجرت کنند و یا هموطنان عزیزی که در این  ایالت زندگی می‌کنند، می‌باشد. کسی که قصد دارد در کشوری جدید زندگی کند باید حتی‌ الامکان با شرایط و شیوه کار و زندگی، فرهنگ و آداب و رسوم اجتماعی، و از همه مهمتر قوانین حاکم در کشور جدید آشنا شود و با آشنایی و آمادگی کامل زندگی نماید و در نتیجه با مشکلات کمتری روبرو شده و گام‌های مستحکم‌تر و موفق‌تری را در مسیر زندگی تازه خود بردارد.

مهمترین مراجع قانونی‌ در زمینه قوانین خانواد‌گی, ازدواج و طلاق در ایالت بریتیش کلمبیا

همانطور که قبلا گفته شد مهمترین مراجع قانونی‌ در زمینه قوانین خانواد‌گی, ازدواج و طلاق در ایالت بریتیش کلمبیا ، قانون خانواده (Family Law Act) و قانون طلاق (Divorce Act) میباشند.

اگر شخصی‌ در رابطه شبه ازدواجی (common law) و بدون ثبت رسمی‌ ازدواج زندگی‌ نماید، بررسی‌ میزان حمایت مالی همسر پس از جدایی بر اساس قانون Family Law Act می‌باشد.

تاثیر طلاق بر فرزندان و قوانین مربوط به آن

هميشه تا وقتی فرزندان  وارد زندگی يك زوج نشده‌اند، می توان مشكلات را سريع‌تر و راحت‌تر حل كرد،‌ اما وقتی پای فرزندان  به ميان می آيد، گويی كلاف مشكلات هم سردرگم تر مي‌شود.

در برخی از پرونده‌های خانوادگی كه ارتباط همسران به بن بست طلاق میرسد، ممكن است هيچ از يك از همسران صلاحيت نگهداری از فرزند خود را نداشته باشند. شايد برای شما اين سوال مطرح شود كه آينده كودكی كه در چنين وضعيتی پدر و مادر خود را از دست میدهد چه خواهد شد؟

حضانت به معنای حفظ کردن، درکنار گرفتن، پرورش دادن، نگاهداری و تربیت اطفال می باشد. به موجب قانون نگاهداری اطفال هم حق و هم تکلیف پدر و مادر است. حضانت هم حق والدین است و هم تکلیف آنان. بنابراین نمی توان حق نگهداری و تربیت فرزند را بدون دلیل موجه و حکم دادگاه از پدر و مادر سلب کرد. از سوی دیگر، پدر و مادر نمی توانند  بدون دلیل موجه و حکم دادگاه از نگهداری و تربیت فرزند خود سرباز زنند.

در هنگامی که شما و همسرتان در پروسه طلاق هستید و جدا زندگی‌ می‌کنید، شما می‌بایست تصمیمات مهمی‌ در مورد نگهداری از فرزندانتان داشته باشید. مهمترین فاکتور در این زمینه این می‌باشد که چه تصمیمی “بهترین منافع”  (Best Interests of the Children) را برای فرزندان به ارمغان می‌‌آورد. در مقالات چند هفته آینده ما در زمینه “Access” (زمان ارتباط و دسترسی‌ به فرزندان), “Guardianship” (سرپرست و متولی و قیم فرزندان), و “Custody” (حضانت فرزندان)  صحبت خواهیم نمود.

“Access” (زمان ارتباط و دسترسی‌ به فرزندان)

واژه “Access” (زمان ارتباط و دسترسی‌ به فرزندان) در قانون طلاق کانادا (Divorce Act) که یک قانون فدرال می‌باشد استفاده شده است. این واژه به معنای‌ مدت زمانی‌ در هفته و یا ماه می‌باشد که شخصی‌ (نظیر والدین، برادر و یا خواهر، پدر بزرگ و یا مادر بزرگ، اقوام، دوستان، و غیره) که با فرزند زندگی‌ نمیکند، میتواند دسترسی‌ و ارتباط به فرزند داشته باشد.

قوانین ایالتی‌ در ایالت بریتیش کلمبیا واژه “Access” را استفاده نمیکنند، و به جای واژه “Access” از واژه “contact with a child” استفاده میشود که همان معنای مدت زمانی‌ در هفته و یا ماه می‌باشد که شخصی‌ (نظیر والدین، برادر و یا خواهر، پدر بزرگ و یا مادر بزرگ، اقوام، دوستان، و غیره) که با فرزند زندگی‌ نمیکند، میتواند دسترسی‌ و ارتباط به فرزند داشته باشد.

همانطور که بیان شد، “Access” محدود به والدین نمی‌باشد. هر شخصی‌ نظیر پدر بزرگ و یا مادر بزرگ، برادر و یا خواهر، اقوام و بستگان میتوانند از دادگاه درخواست دسترسی‌ و بازدید فرزند را داشته باشند. اگر دادگاه تشخیص دهد که این بازدید و دسترسی‌ به نفع فرزند می‌باشد، دادگاه با این گونه درخواست‌ها موافقت می‌کند.

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

یادآوری: حسين فرامرزی، وکيل دادگاه های ايالت بريتيش کلمبيا، به هيچ گروه سياسی، دولتی، و يا مذهبی وابسته نمی باشد، و مقالات حقوقی مندرجه، تنها برای افزايش سطح آگاهی جامعه فارسی زبان کانادايی تهيه شده است. به علت امکان تغيير در قوانين کانادا به مرور زمان، و همچنين عدم امکان بيان کليه قوانين در اين مقالات، به تمامی خوانندگان توصيه ميگردد که قبل از انجام هر گونه موضوع حقوقی، با وکيل خود مشورت نمايند. برای اطلاعات بیشتر شما میتوانید به وب سایت دفتر حقوقی فرامرزی به آدرس WWW.FLCLAWYERS.COM مراجعه نمایید. لطفا برای دریافت نکات حقوقی کوتاه روزانه صفحه فیسبوک Faramarzi Law Corporation را لایک کنید.

درباره نویسنده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه‌ترین نسخه‌ی دیجیتال شهرگان

ویدیویی

بارگذاری...

پادکست