UA-28790306-1

صفحه را انتخاب کنید

قوانین خانواد‌گی، ازدواج و طلاق در ایالت بریتیش کلمبیا – بخش ۷

قوانین خانواد‌گی، ازدواج و طلاق در ایالت بریتیش کلمبیا – بخش ۷

“Access” (زمان ارتباط و دسترسی‌ به فرزندان)

واژه “Access” (زمان ارتباط و دسترسی‌ به فرزندان) در قانون طلاق کانادا (Divorce Act) که یک قانون فدرال می‌باشد استفاده شده است. این واژه به معنای‌ مدت زمانی‌ در هفته و یا ماه می‌باشد که شخصی‌ (نظیر والدین، برادر و یا خواهر، پدر بزرگ و یا مادر بزرگ، اقوام، دوستان، و غیره) که با فرزند زندگی‌ نمیکند، میتواند دسترسی‌ و ارتباط به فرزند داشته باشد.

قوانین ایالتی‌ در ایالت بریتیش کلمبیا واژه “Access” را استفاده نمیکنند، و به جای واژه “Access” از واژه “contact with a child” استفاده میشود که همان معنای مدت زمانی‌ در هفته و یا ماه می‌باشد که شخصی‌ (نظیر والدین، برادر و یا خواهر، پدر بزرگ و یا مادر بزرگ، اقوام، دوستان، و غیره) که با فرزند زندگی‌ نمیکند، میتواند دسترسی‌ و ارتباط به فرزند داشته باشد.

همانطور که بیان شد، “Access” محدود به والدین نمی‌باشد. هر شخصی‌ نظیر پدر بزرگ و یا مادر بزرگ، برادر و یا خواهر، اقوام و بستگان میتوانند از دادگاه درخواست دسترسی‌ و بازدید فرزند را داشته باشند. اگر دادگاه تشخیص دهد که این بازدید و دسترسی‌ به نفع فرزند می‌باشد، دادگاه با این گونه درخواست‌ها موافقت می‌کند.

برای مثال شما به عنوان پدر بزرگ و مادر بزرگ اجازه بازدید و ملاقات نوه‌های خود را دارید (حتی اگر فرزند شما و یا عروس و داماد شما چنین اجازه‌ای را به شما ندهند)، اگر بازدید و ملاقات نوه‌هایتان به نفع آنها باشد؟ اگر فرزند شما و یا عروس و داماد شما اجازه بازدید و ملاقات نوه هایتان را به شما ندهند، شما میتوانید از دادگاه تقاضای دستور برای بازدید و ملاقات نوه‌هایتان را بکنید. ولیکن شما باید در دادگاه اثبات نمائید که ملاقات و بازدید از فرزندان به نفع آنها می‌باشد. برای اثبات این موضوع شما می‌بایست به موارد ذیل توجه داشته باشید.

مواردی که ثابت می‌کند ملاقات و بازدید فرزندان به نفع آنها می‌باشد (Best Interests of the Children for Access)

مواردی که قضات دادگاه‌ها بررسی‌ میکنند تا ثابت شود که آیا ملاقات و بازدید فرزندان به نفع آنها می‌باشد یا خیر شامل موارد ذیل میباشند:

– امنیت و سلامت فرزندان

– عشق، رابطه، و علاقه فرزندان با افرادی که خواستار ملاقات و بازدید آنها میباشند

– سن و مرحله رشد فرزندان

– نحوه نگهداری از کودک در طول زندگی

– رابطه فرزندان با افرادی که خواستار ملاقات و بازدید آنها میباشند

– برخورداری از قابلیت‌ها و شایستگی‌های لازم افرادی که خواستار ملاقات و بازدید فرزندان میباشند

– سلامت جسمانی، احساسی و روانی افرادی که خواستار ملاقات و بازدید فرزندان میباشند

– سیستم‌های حمایتی

– آرزوها و علائق کودک ( معمولا خواسته و نظر فرزندان نوجوان مورد پذیرش دادگاه نیز قرار می‌گیرد)

اگر شما نگران ایمنی و سلامت فرزند خود در مدت “Access” (مدت زمانی‌ که همسر سابق شما و یا شخص دیگری که اجازه بازدید و ملاقات فرزندتان را دارد) هستید، یا فرزند شما خردسال می‌باشد و یا نیاز به زمان بازشناخت این شخص را دارد، شما میتوانید از دادگاه تقاضای “ملاقات و بازدید تحت نظارت” (Supervised Access) بکنید. ملاقات و بازدید تحت نظارت (Supervised Access) به معنای آن می‌باشد که شخص ثالثی که مورد اطمینان و رضایت والدین و شخص بازدید کننده می‌باشد در هنگام بازدید از فرزند حضور داشته باشد تا از ایمنی و سلامت فرزند اطمینان حاصل گردد. لازم به ذکر است که سازمان‌های دولتی و نیمه دولتی وجود دارند که این سرویس را ارایه می‌نمایند.

یادآوری: حسین فرامرزی، وکیل دادگاه‌های ایالت بریتیش کلمبیا، به هیچ گروه سیاسی، دولتی، و یا مذهبی وابسته نیست، و مقالات حقوقی مندرجه، تنها برای افزایش سطح آگاهی جامعه فارسی زبان کانادایی تهیه شده است. به علت امکان تغییر در قوانین کانادا به مرور زمان،وهمچنین عدم امکان بیان کلیه قوانین دراین مقالات، به تمامی خوانندگان توصیه میگردد که قبل از انجام هر گونه موضوع حقوقی، با وکیل خود مشورت نمایند. برای اطلاعات بیشتر شما میتوانید به وب سایت دفتر حقوقی فرامرزی به آدرس WWW.FLCLAWYERS.COM مراجعه نمایید. لطفا برای دریافت نکات حقوقی کوتاه روزانه صفحه فیسبوک Faramarzi Law Corporation را لایک کنید.

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

خانه | >> واپسین نوشته‌ها

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها: