UA-28790306-1

صفحه را انتخاب کنید

قوانین مربوط به تصادفات رانندگی، صدمات بدنی و ICBC در ایالت بریتیش کلمبیا – بخش ۳

قوانین مربوط به تصادفات رانندگی، صدمات بدنی و ICBC در ایالت بریتیش کلمبیا – بخش ۳

در هنگام خرید بیمه‌های وسایل نقلیه و ICBC در ایالت بریتیش کلمبیا به چه نکاتی باید توجه کرد؟

هنگامی که شما قصد خرید بیمه وسیله نقلیه خود را دارید، شما می‌بایست به مرکز مجاز فروش بیمه وسایل نقلیه (ICBC Autoplan Broker) مراجعه کنید. شما می‌بایست با مسٔول فروش بیمه (Broker) صحبت نموده و شرایط خود را به صورت “واقعی و صادقانه” در میان بگذارید.

برخی مسائل نظیر اینکه چه شخصی در اکثر مواقع وسیله نقلیه را استفاده می‌کند (Principal Operator) و اینکه آیا وسیله نقلیه فقط برای تفریح (Pleasure Use) مورد استفاده قرار می‌گیرد یا اینکه برای رفتن به محل کار (Work Use) مورد استفاده قرار می‌گیرد بسیار مهم می‌باشند. بر اساس این اطلاعات می‌باشد که هزیمه ماهیانه بیمه شما (Insurance Premium) مشخص می‌شود.

برخی اوقات افرادی وجود دارند که به علت پایین نگاه داشتن هزینه ماهیانه بیمه خود و یا دریافت تخفیف بیمه، مبادرت به ارائه اطلاعات غیر واقعی در هنگام خرید بیمه می‌کنند.

هنگامی که تصادفی اتفاق می‌افتد، شرکت بیمه ایالت بریتیش کلمبیا (ICBC) ممکن است تحقیقاتی انجام دهد که مشخص شود که آیا فرد در هنگام خرید بیمه اطلاعات دروغ ارائه داده است و یا خیر. اگر ثابت شود که فردی اطلاعات دروغ ارائه داده است، بیمه او ممکن است باطل گردد.

برای مثال فرض کنید که فرزند یک خانواده که دانشجو می‌باشد تازه گواهینامه گرفته است و ماشینی خریده که بیشتر مواقع به وسیله او استفاده می‌شود. موارد بسیاری مشاهده شده است که پدر یا مادر فرزند برای پایین نگاه داشتن هزینه بیمه ماهیانه به دروغ خود را شخصی معرفی کرده‌اند که از ماشین در اکثر موارد استفاده می‌کنند (Principal Operator). در این مواقع اگر تصادفی صورت بگیرد، شرکت بیمه می‌تواند بیمه فرد را باطل اعلام نماید.

همینطور اگر شخصی از وسیله نقلیه خود برای رفتن به محل کار (Work Use) و یا مقاصد تجاری (Business Use) استفاده می‌نماید می‌بایست واقعیت را به شرکت بیمه اعلام نماید. برخی افراد برای پایین نگاه داشتن هزینه بیمه ماهیانه به دروغ اعلام می‌کنند که وسیله نقلیه را فقط برای مصارف شخصی و تفریحات (Pleasure Use) استفاده می‌کنند. در این مواقع اگر تصادفی صورت بگیرد، شرکت بیمه می‌تواند بیمه فرد را باطل اعلام نماید.

اگر شما در هنگام خرید بیمه وسیله نقلیه خود اعلام کنید که وسیله نقلیه خود را برای مصارف شخصی و تفریحات (Pleasure Use) استفاده می‌کنید، شما اجازه دارید که “حداکثر شش روز در ماه” برای مصارف دیگر نظیر رفتن به محل کار استفاده کنید.

در برخی موارد این امکان وجود دارد که پس از خرید بیمه وسیله نقلیه خود و در طول سال، نحوه استفاده شما از وسیله نقلیه خود (Use) و یا شخصی که بیشتر مواقع ماشین را استفاده می‌کند (Principal Operator) تغییر کند. در این شرایط شما می‌بایست در اولین فرصت به ICBC گزارش داده و بیمه خود را تغییر دهید.

برای مثال فرض کنید که شما در ماه ژانویه بیمه اتومبیل خود را برای مصارف شخصی و تفریحات خریداری می‌کنید، ولی در ماه آوریل شما شغل جدیدی پیدا می‌کنید که مجبور هستید ماشین خود را برای رفت و آمد به محل شغل جدید استفاده کنید. به علت تغییر شرایط شما، نحوه استفاده شما از وسیله نقلیه‌تان تغییر یافته است. شما می‌بایست در اولین فرصت به ICBC گزارش داده و بیمه خود را تغییر دهید.

همچنین امکان دارد که در هنگامی که بیمه وسیله نقلیه‌تان را خریداری کردید، شما شخصی بودید که در اکثر موارد ماشین را استفاده می‌کردید، ولی پس از چند ماه شرایط شما تغییر کرد و همسر و یا فرزند شما بیشتر مواقع وسیله نقلیه را استفاده می‌کنند. شما می‌بایست در اولین فرصت به ICBC گزارش داده و بیمه خود را تغییر دهید.

یادآوری: حسین فرامرزی، وکیل دادگاه‌های ایالت بریتیش کلمبیا، به هیچ گروه سیاسی، دولتی، و یا مذهبی وابسته نیست، و مقالات حقوقی مندرجه، تنها برای افزایش سطح آگاهی جامعه فارسی زبان کانادایی تهیه شده است. به علت امکان تغییر در قوانین کانادا به مرور زمان، و همچنین عدم امکان بیان کلیه قوانین در این مقالات، به تمامی خوانندگان توصیه می‌گردد که قبل از انجام هر گونه موضوع حقوقی، با وکیل خود مشورت نمایند. برای اطلاعات بیشتر شما می‌توانید به وب سایت دفتر حقوقی فرامرزی به آدرس WWW.FLCLAWYERS.COM مراجعه نمایید. لطفاً برای دریافت نکات حقوقی کوتاه روزانه صفحه فیسبوک Faramarzi Law Corporation را لایک کنید.

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

خانه | >> واپسین نوشته‌ها

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها: