UA-28790306-1

صفحه را انتخاب کنید

محمد رحمانیان ممنوع‌الخروج شد

محمد رحمانیان ممنوع‌الخروج شد

محمد رحمانیان نویسنده و کارگردان صاحب نام تئاتر و سینمای ایران روز گذشته هنگام خروج از ایران مانع خروج‌اش می‌شوند و به او می‌گویند ممنوع‌الخروج است.

محمد رحمانیان

این نمایشنامه‌نویس و کارگردان شناخته شده تئاتر و سینمای ایران که قصد پرواز به نایروبی را داشت از همراهی با گروه باز می‌ماند.

آزیتا موگویی تهیه کننده چند کار اخیر رحمانیان در نایروبی است که فیلم قبلی‌اش «تراژدی» هم در آنجا ساخته شده‌است. در این سفر قرار بود رحمانیان به عنوان مشاور فیلمنامه نویس برای یک پروژه سینمایی در نایروبی حضور داشته‌باشد. در این پروژه پژمان هادوی هم به عنوان یکی از بازیگران به نایروبی سفر کرده‌است.

محمد رحمانیان برای پی‌گیری ماجرا به شعبه ۲۱ دادسرای عمومی انقلاب مراجعه کند و به او می‌گویند پرونده‌ای به نام او وجود ندارد.  محمد رحمانیان به اعتماد آنلاین می‌گوید: حدس می‌زنم که شاکی خصوصی پای کار نباشد، الان هم بلاتکلیف هستم و از طرفی به نظر می‌رسد که شاید محدودیت بوجود آمده از سوی قوه قضاییه باشد. درحالی که اصلا احضاریه‌‌ای به دستم نرسیده است.

محمد رحمانیان: از حالا به بعد هر کسی می‌تواند شرایط ممنوع‌الخروجی و ایجاد محدودیت برای هنرمندان را فراهم کند!

محمد رحمانیان چند بار از سوی روزنامه کیهان شریعتمداری برای اجرای کارهای بیضایی مورد حمله قرار گرفته‌بود. او در گفت‌و‌گوی اش با اعتماد آنلاین همچنین می‌گوید؛ «نهادی خارج از دولت» زمینه ممنوع‌الخروجی‌اش را بوجود آورده است. رحمانیان با اشاره به همین موضوع می‌افزاید: «اگر این‌طور باشد که حدس می‌زنم هست، باید بگویم ماجرای نمایش «روز حسین» یک بار دیگر رخ داده و از حالا به بعد هر کسی می‌تواند شرایط ممنوع‌الخروجی و ایجاد محدودیت برای هنرمندان را فراهم کند.»

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

>> واپسین نوشته‌ها

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها: