ایران رويدادها گزيده‌ها

نامه عبدالله نوری به هاشمی رفسنجانی

به گزارش امید، عبدالله نوری طی نامه‌ای  خطاب به آیت الله هاشمی رفسنجانی از حضورشان در انتخابات تقدیر کرد که متن نامه به شرح زیر است:

Nouri نامه عبدالله نوری به هاشمی رفسنجانی

بسم اله الرحمن الرحیم
حضرت آیت الله جناب آقای هاشمی رفسنجانی دامت برکاته
سلام علیکم
پس از حمد و سپاس خداوند و آرزوی تندرستی، طول عمر و توفيق خدمت برای شما و تمامی خدمتگزاران به مردم، دریافت خبر حذف جنابعالی از عرصه رقابت های انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری قشر وسیعی از جامعه را شگفت‌زده کرد و موجی از ناراحتی و نگرانی را برای آنان در پی داشت. همچنان که اقدام فداکارانه جنابعالی در ورود به عرصه انتخابات، شور و امید را در اقشار و طبقات گوناگون مردم ایران زنده کرد و تحسین آنان را برانگیخت.
انتخابات بر پایه  قانون اساسی نماد اصیل جمهوریت و رکن رکین حاکمیت ملت است که به هیچ بهانه‌ای نمی توان آن را از مردم سلب کرد و یا با تفاسیر خاص ارزش آن را فروکاست. قانون اساسی به مردم حق داده است که حق تعیین سرنوشت خویش را با انتخاب عالی رتبه‌ترین شخصیت اجرایی کشور به تحقق برسانند و تمامی نهادها موظف به تامین شرایط و فراهم آوردن امکانات لازم برای تحقق این حق می‌باشند، در غیر این صورت انتخابات از جایگاه اصلی خود که اراده مردم است جدا خواهد شد. جمهوریت بر بنیان اعتقاد به اعتبار رای اکثریت استوار است و هیچ کس سزاوارتر از آنان برای تعیین فرد شایسته‌ی ریاست‌جمهوری نیست.
جایگاه آن جناب برای هدایت و مدیریت عرصه سیاسی  به ویژه در شرایط سخت و بحرانی، چنان بر همگان روشن است که تحت تاثیر داوری هیچ شخصیت و نهادی قرار نخواهد گرفت. آنان که در کاروان پرتکاپوی انقلاب، دستی بر آتش داشته‌اند، خوب به خاطر دارند که امام راحل، در حادثه‌ی ترور شما -در سوم خرداد 1358- اعلام داشتند: “هاشمی زنده است تا نهضت زنده است.” رهبر فقید انقلاب در این سخن نغز خویش، حیات معنوی، سیاسی و اجتماعی  شما را در تراز حیات طیبه‌ی نهضت سنجید و به رسمیت شناخت و قرین و همزاد هم نامید. حذف جنابعالی از عرصه انتخابات ریاست‌جمهوری، هیچ از قدر و اندازه‌ی شما نکاست، چرا که هاشمی، خود شاخص بلند و سرافراز معیارهای انقلاب و جمهوری اسلامی است.
قصد حضور و اراده‌ی مصمم شما، از اين رو بود که آیندگان، عملکرد نامطلوب دولت مستقر را به حساب ناکارآمدی جمهوری اسلامی نگذارند. شما برای كمك به ایجاد الفت و اتحاد و بسط اعتمادِ مردمی آمديد که هنوز دلبسته و البته نگران سرزمین و سرنوشت خویش اند. در شرایطی که سوء‌ مديريت ها، تهدیدهای بیگانگان و تحریم‌های گوناگون شرایط سختی را برای ملت نجیب و ميهن عزیز ما ایجاد کرده است، برای کنترل و جلوگیری و کاهش این خطرات، حضور در صحنه انتخابات را وظیفه ملی میهنی خود دانستید و در مقام انسانی مسئول و مؤسس، برای صيانت از ميراث امام (ره) و پاسداری از خون‌هاي به زمين ريخته شده‌ي شهيدان معزز و والامقام و جوانان برومند، با کوله‌باری از تجربیات مثبت و منفی ناشی از انتقادات منصفانه و بي‌پرواي کارشناسان و گاهی تخریب‌های ناجوانمردانه نسبت به عملکرد گذشته‌تان، به صحنه‌ی خدمت بازآمدید. طیف گسترده‌ای از مردم حضور شما را همواره فراتر از نزاع‌های سیاسی و فارغ از مرزبندی‌های اصلاح‌طلبي و اصولگرايي و در راستای ایجاد همگرایی بین تمامی نیروهای سیاسی و عملگرا، در چارچوب گفتمان اعتدال  و منافع  ملی قلمداد مي‌نمايند. مدیران بلندنظر و با همت جامعه همواره تدبیر و عقلانیت جنابعالی را ستوده، از بستر حوصله و صبر و شکیبایی‌تان تجربه‌ها اندوخته و دوراندیشی و ذکاوت شما را در روند توسعه ی ملی، ره توشه‌ی کار و تلاش خویش کرده اند.
به اعتقاد بسیاری از صاحبنظران هم امروزهم، جنابعالی می توانید میزانی گران سنگ برای اعتماد آفرینی میان گروه‌های سیاسی دلبسته‌ی جمهوری اسلامی در اردوگاه اصلاح‌طلبان و اصول‌گرایان معتدل باشید. چرا که نقش شما تندروی‌ها را به اعتدال، دشمنی‌ها  را به همزیستی، رقابت‌های شکننده را به کوشش‌های سازنده، کارشکنی‌ها را به کارآمدی و منفعت‌طلبی‌ها را به تقویت منافع ملی، تبدیل خواهد کرد.
اینجانب براین باورم که از آن زمان که جنابعالی با شجاعت و پایمردی زبان گویای مردم گشتید ، به مرور صلاحیت شما مورد تردید قرار گرفت لکن در میان اقشار گوناگون مردم جایگاهی رفیع یافتید و این جایگاه جدید نعمتی الهی‌ست که به شما ارزانی شده است. ” إِنَّ الَّذينَ آمَنُوا وَ عَمِلُوا الصَّالِحاتِ سَيَجْعَلُ لَهُمُ الرَّحْمنُ وُدًّا / كسانى كه ايمان آورده و كارهاى شايسته كرده‏اند، به زودى خداى‏ رحمان براى آنان محبتى در دلها قرار مى‏دهد – سوره مبارکه مریم – آیه 96″
امید که به شکرانه این نعمت بزرگ همیشه در کنار مردم مهربان، صبور و رنجدیده باشید و درجهت تحقق خواسته‌های آن عزیزان و پاسداری از حقوق ملت تا نهایت توان کوشش و تلاش کنید.
والسلام علیکم و علی عبادالله الصالحین
عبدالله نوری
پنجم خردادماه ۱۳۹۲

Please follow and like us:
cute_twitter نامه عبدالله نوری به هاشمی رفسنجانی
icon_Visit_us_en_US نامه عبدالله نوری به هاشمی رفسنجانی
fa_IR_Follow نامه عبدالله نوری به هاشمی رفسنجانی
fa_IR_Tweet نامه عبدالله نوری به هاشمی رفسنجانی
cute_telegram نامه عبدالله نوری به هاشمی رفسنجانی
telegram_message نامه عبدالله نوری به هاشمی رفسنجانی
telegram نامه عبدالله نوری به هاشمی رفسنجانی
cute_linkedin نامه عبدالله نوری به هاشمی رفسنجانی
icon_en_US نامه عبدالله نوری به هاشمی رفسنجانی
en_US_share نامه عبدالله نوری به هاشمی رفسنجانی
cute_whatsapp نامه عبدالله نوری به هاشمی رفسنجانی
cute_instagram نامه عبدالله نوری به هاشمی رفسنجانی
cute_soundcloud نامه عبدالله نوری به هاشمی رفسنجانی
cute_fbmessenger نامه عبدالله نوری به هاشمی رفسنجانی
cute_youtube نامه عبدالله نوری به هاشمی رفسنجانی
icon_Visit_us_en_US نامه عبدالله نوری به هاشمی رفسنجانی
cute_email نامه عبدالله نوری به هاشمی رفسنجانی
cute_pinterest نامه عبدالله نوری به هاشمی رفسنجانی
pinterest نامه عبدالله نوری به هاشمی رفسنجانی
fa_IR_save نامه عبدالله نوری به هاشمی رفسنجانی

Related posts

داغ

شهرگان

«بوی بهار»ی که در پائیز فرو مرد؛ نادر گلچین درگذشت

شهرگان

خانه ۳۸ میلیون دلاری وست ونکوور به فروش گذاشته می‌شود

شهروند بی‌سی

اظهار نظر