تبلیغات

صفحه را انتخاب کنید

هفت‌شنبه‌های بلوچ

هفت‌شنبه‌های بلوچ

اعلام انزجار از خون ریزی

متأسفانه گذاشتن اسامی بی مسمی، رسمی است دیرینه.

 لشکر عدل!

یاری دهندگان عدل!

 اما وقتی پای عمل به میان می‏آید، جنون بی عدلی سر بر می‏آورد.

کشتن یک اسیر در هر دین و باور و قوم و قبیله و ملتی، رفتاری است چندش آور.

بدون شک کشتن اسیر «جمشید دانایی فر» را یک جنایت می‏دانم و آن را محکوم می‏کنم.

به بازماندگان این مرزبان مظلوم تسلیت می‏گویم وانزجار خودم را از رفتارهای جنون آمیز و خون ریزی اعلام می‏دارم.

وظیفه خودم می‏دانم که ضمن محکوم کردن هر لحظۀ اسارت، از رهبری این گروه، آزادی فوری و بدون قید و شرط اسرایی را که در اختیار دارد خواستار بشوم.

انگشت اتهام من همچنان به سمت نظام جمهوری اسلامی و سیاست‏های مرگ آفرین و اسیر کش او در منطقه است. این نظام بدون توجه به هشدارهای رهبران مذهبی، قومی و روشنفکران منطقه با دستگیری و اعدام‏های دسته جمعی و بی محاکمه بستر رشد خشونت را فراهم آورده است.

مصباح یزدی ناجی سنی‏ها!

 آیت‏الله مصباح یزدی می‏گوید: «باید کتاب‌های شیعه در بین اهل تسنن ترویج یابد تا کسانی که تعصب کمتری دارند، زودتر به دین حق دست پیدا کنند.»

من در عنفوان جوانی متوجه شدم که یکی از سنی‏هایی هستم که تعصب کمتری دارم. در همان زمان دنبال کتاب‏های ایشان بودم تا زودتر به دین حق دست پیدا کنم اما چون زمان طاغوت بود، آیت‏الله مصباح یزدی هنوز کتابنویسی را شروع نکرده بود و فقط از طریق روضه خوانی اموراتش را می‏گذراند. لذا چون نمی‏توانستم به دین حق دست پیدا کنم، همان دین اسلام را حفظ کردم و منتظر ماندم تا انقلاب بشود. وقتی انقلاب شد، این آیت‏الله بزرگوار ابتدا در گیر تأسیس بنیاد امام خمینی و سپس سرگرم فتوا دادن برای انواع و اقسام قتل‏ها از آن جمله قتل‏های زنجیره‏ای شد و طول کشید تا دست و بالش باز بشود و بتواند این صد و خورده‏ای جلد کتابش را بنویسد.

وقتی که آنها را نوشت و تمام کرد، از طرفی سن من بالا رفته بود و از سویی شیطان مرا گول زده بود و من جزو ضد انقلاب‏های برانداز شده بودم. می‏ترسیدم بر اثر فتواهای آیت‏الله کشته شوم و فرصت نیابم با خواندن کتابهایش دین حق را پیدا کنم. لذا برای زنده ماندن به خارج فرار کردم.

حالا که خدا را شکر ملت ما یک بار دیگر با شرکت در انتخابات، حماسه آفرید و دولت قبلی را سرنگون و دولت تغییر را بر روی کار آورد، ما با فضای باز سیاسی و فرهنگی و اجتماعی و دینی روبه رو شده‏ایم.

البته  اینجا در حضور شما و محضر پروردگار عالم باید اعتراف کنم که وقتی جناب دکتر حسن روحانی در نطق‏های انتخاباتیش از احترام به اعتقادات و رفع تبعیض از اقلیت‌های مذهبی حرف می‏زد من جزو کسانی بودم که غش غش طوری می‏خندیدم که نه تنها سفیدی دندانها بلکه زبان کوچیکه من هم پیدا و سپس دیده می‏شد.

اما حالا شاهد این تغییر هستم و دارم می‏بینم که آیت‏الله مصباح یزدی دارد شرایط و امکان احترام و رفع تبعیض را برای ما سنی‏های مسلمان فراهم می‏کند تا بتوانیم به دین برحق شیعه بپیوندیم.

با استفاده از همین تریبون از وزیر ارشاد که خود حجت‏الاسلامی است مکلا درخواست دارم تا نسبت به چاپ تریلی‏وار صد و خورده‏ای جلد کتاب این آیت‏الله و توزیع آنها در مناطق سنی نشین، شرایط را برای گرویدن آنها به دین حق فراهم آورند تا این آیت‏الله هم بتواند در پایان عمر خویش از راه فروش کتاب به رزق و روزی حلالی دسترسی پیدا کند.

در پایان دو کلمه هم خطاب به هم مذهبی‏های سنی‏ خود ‏بنویسم:” ای برادران و خواهران مسلمان سنی! تا کی می‏خواهید تعصب داشته باشید و به دین حق نگروید؟ حتماً باید برای شما پیغمبر دیگری بفرستند؟ خود همین مصباح چه کم دارد؟ چیزی که زیاد دارد کتاب است؟ حتماً باید برای شما کتاب آسمانی بفرستند؟ شما مگر چه کسی هستید که اینقدر توقع دارید؟ تا کی می‏خواهید خداوند رهبران شما را در تصادف سر به نیست کند؟ تا کی باید به شما مُهر سلفی و وهابی و تکفیری بزنند تا شما بیدار بشوید و به دین حق دست پیدا کنید؟ تا کی آلت دست بیگانگان و دشمنان نظام قرار می‏گیرید و باعث اختلاف انداختن بین برادران شیعه و خودتان می‏شوید؟ بروید کتابهای شیعه را بخوانید تا هر چه زودتر به دین حق دست پیدا کنید.”

یک کلمه هم خطاب به رهبران اهل تسنن بگویم و تمام کنم: “ای رهبران مسلمانان اهل تسنن! چرا کتابهای خود را به دریا نمی‏ریزید و کتابهای شیعه را نمی‏خوانید؟ هزار و چهارصد سال مقاومت کردید و مسلمان سنی باقی ماندید چه فایده‏ای به شما رسید؟ کی می‏خواهید بدانید که در مملکت امام زمان جایی برای سنی بازی وجود ندارد؟ دست از مقاومت بردارید و الا اگر پس فردا در هر جاده‏ای، تریلی‏ای جلوی شما سبز شد و شما را به ته دره فرستاد، ننه من غریبم بازی در نیاورید و نگویید که نظام برای شما شرایط مناسب را فراهم نکرد.”

در خاتمه ما باید مواظب شیطنت‏هایی باشیم که بعضی از کشورهای منطقه برای ایجاد اختلاف بین شیعه و سنی به راه می‏اندازند. برادران سنی ما باید هوشیار باشند که در دام دسایس آنها که هدفشان راه اندازی جنگ‏های مذهبی است نیفتند. یکی از راه حل‏ها همین است که برادران اهل سنت با خواندن کتابهای آیت‏الله مصباح به دین حق بپیوندند و توطئه دشمنان را نقش بر آب کنند.

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

تبلیغات

آگهی‌های تجاری:

ویدیوی تبلیفاتی صرافی عطار:

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها:

Verified by MonsterInsights