UA-28790306-1

صفحه را انتخاب کنید

چرا شورای نگهبان، از روحانی تقاضا کرد به منزل هاشمی برود

چرا شورای نگهبان، از روحانی تقاضا کرد به منزل هاشمی برود
مشاور رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطر نشان کرد: هم اکنون آقایان هاشمی، روحانی، خاتمی، ناطق نوری و سیدحسن خمینی در اعلاترین درجه اتحاد و همدلی قرار دارند و نتیجه آن را هم در انتخابات تاریخی ۲۴ خرداد مشخص شد.
 مشاور فرهنگی رئیس مجمع تشخیص مصلحت ، جزئیاتی از حضور حسن روحانی در منزل هاشمی در روز اعلام صلاحیت کاندیداها توسط شورای نگهبان را بیان کرد.
غلامعلی رجایی در گفت و گو با عصرایران گفت: وقتی شورای نگهبان در کمال شگفتی ، صلاحیت آیت الله هاشمی را احراز نکرد ، تلاش هایی از طرف این شورا شروع شد تا ایشان کناره گیری کند و هزینه این اقدام را نه شورای نگهبان که شخص هاشمی رفسنجانی بپردازد.
وی افزود: آنها برای این کار ، افرادی را نزد آیت الله هاشمی فرستادند و از جمله از آقای علی لاریجانی ، رئیس مجلس شورای اسلامی خواستند خبر رد صلاحیت هاشمی را به او بدهند و از او بخواهند انصرافش را اعلام کند.
رجایی گفت: وقتی آنها از انصراف آیت الله ناامید شدند ، تصمیم گرفتند سراغ یکی از نزدیک ترین یاران وی بروند و از او بخواهند که پیام شورا را به وی برساند و به همین دلیل ، از آقای حسن روحانی خواستند با آیت الله هاشمی صحبت کند. ولی آقای روحانی صرفاً به انتقال پیام شورای نگهبان بسنده کرد و صبح زود همان روز ، نزد آقای هاشمی رفت و این گونه نیست که ایشان خواسته باشد آقای هاشمی انصراف دهد.
وی تاکید کرد: آقایان هاشمی و روحانی ، بیش از ۳۰ سال است که با یکدیگر ، دوستی و همکاری نزدیک دارند و در ابتدای این انتخابات نیز این آقای روحانی بود که برای کناره گیری به نفع آقای هاشمی اعلام آمادگی کرد که با تدبیر آیت الله در صحنه ماند و نهایتاً حماسه ، رقم خورد.
مشاور رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطر نشان کرد: هم اکنون آقایان هاشمی ، روحانی ،خاتمی ،ناطق نوری و سیدحسن خمینی در اعلاترین درجه اتحاد و همدلی قرار دارند و نتیجه آن را هم در انتخابات تاریخی ۲۴ خرداد مشخص شد.
رجایی خطاب به کسانی که می خواهند با سوء تعبیر از آنچه رخ داده ، بین “این بزرگان” شکاف ایجاد کنند گفت: هیچ گسلی در این جبهه وجود ندارد و کسانی که در صدد مصادره آقای روحانی هستند بدانند که حتی آقای ناطق نوری هم در همسویی با جریان اصلاحات ، از آقای روحانی حمایت کرد و آقای روحانی هم در همایش ها و نطق های انتخاباتی خود ، همواره از آقایان هاشمی و خاتمی یاد می کرد که البته فیلم های آن “ایام نزدیک” ، در دسترس است. بنابراین ، کسانی که رویه های تخریبی در پیش گرفته اند ، بهتر است به جای تلاش برای مصادره حماسه مردم ، فکری به حال خود و اجماع خود بکنند.
[اقتصاد ایران آنلاین]

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

>> واپسین نوشته‌ها

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها: