UA-28790306-1
تبلیغات

صفحه را انتخاب کنید

کتاب «بوطیقای شعر حجم» (یدالله رویایی کیست و چه می‌گوید؟) منتشر شد.

کتاب «بوطیقای شعر حجم» (یدالله رویایی کیست و چه می‌گوید؟) منتشر شد.
بوطیقای شعر حجم
(یدالله رویایی کیست و چه می گوید؟)
نویسنده: احمد بیرانوند
نشرافراز
۱۳۹۲
تیراژ ۱۱۰۰
کتاب «بوطیقای شعر حجم» (یدالله رویایی کیست و چه می‌گوید؟) چهارمین عنوان از مجموعه ادبیات معاصر در گذر زمان به قلم احمد بیرانوند منتشر شد.
butigha
نویسنده این کتاب درباره آن به ایسنا گفت: «بوطیقای شعر حجم» همان‌طور که از عنوانش هم پیداست در بررسی بنیان‌های ساختاری شعر حجم با اتکا بر آرا و آثار یدالله رویایی نوشته شده است. رویایی سال­‌هاست که دیگر ایران زندگی نمی‌کند، ولی رابطه‌اش را با شعر فارسی و مخاطبان ایرانی حفظ کرده ­است. او همچنان از آوانگاردهای ادبیات معاصر ما محسوب می­‌شود که افکار متفاوتش جان تازه­‌ای به شعر معاصر بخشیده است.
این شاعر در ادامه اظهار کرد: قبلا هم درباره شعر حجم نوشته بودم. قسمتی از آن یادداشت‌ها به علاوه تحلیل‌های جدید را با عنوان بوطیقا با نشر افراز منتشر کردم. البته این کتاب جا دارد که مفصل­‌تر شود، ولی با توجه به درخواست بسیاری از علاقه‌مندان و کمبود منابع پژوهشی در این‌باره، انتشار مقدماتی آن ضروری به نظر می‌رسید. تحقیق‌های آتی بنده درباره شعر حجم همچنان ادامه دارد و هنوز به اتمام نرسیده است.
بیرانوند گفت: دغدغه فعلی من بررسی مصادیق آوانگاردیسم در ادبیات فارسی و فاصله آن با ادبیات پیش‌روست که امیدوارم این دغدغه ادامه یابد و بتوان گام‌های مناسب و اساسی در جریان‌شناسی شعر معاصر برداشت.
«بوطیقای شعر حجم» در شمارگان ۱۱۰۰ نسخه از سوی نشرافراز منتشر شده است.

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

>> واپسین نوشته‌ها
تبلیغات

آگهی‌های تجاری:

ویدیوی تبلیفاتی صرافی عطار:

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها: