آينه در آينه پیشنهاد سردبير زنان صفحه اول گزيده‌ها مدرسه فمینستی

کمپین تغییر چهره مردانه مجلس

سرانجام در ساعت ۹ شب جمعه چهارم دی ماه ۱۳۹۴ مهلت ثبت‌نام كانديداهاي نمايندگي مجلس دهم به پایان رسید و طبق اعلام رسمی وزارت کشور تعداد زنانی که ثبت‌نام کرده‌اند از مرز 1430 نفر هم گذشت و افزون بر آن تعدادی از مردان برابری‌طلب هم با استقبال از کمپین تغییر چهره مردانه مجلس به عنوان کاندیدا ثبت‌نام کردند. افزایش چهار برابری تعداد زنان ثبت‌نام‌کننده نسبت به دوره قبل، در سی و هفت سال گذشته بی‌سابقه است و بالاترین ميزان مشاركت زنان در کلیه ادوار مجلس شورای اسلامی به شمار می‌رود. این تعداد از زنان درحالی وارد کارزار انتخابی مجلس شدند که نه تنها شرایط کاندیدا شدن نمایندگی مجلس سخت‌گیرانه‌تر شده – به طوری که از سال ۱۳۹۰ به این سو، شرایط کاندیداتوری مجلس از مدرک لیسانس (و پنج سال کار اجرایی) به داشتن مدرک فوق لیسانس برای عموم زنان (به جز نمایندگان سابق مجلس) تغییر کرده است – بلکه طی چند ماه گذشته، برخی كه گويا خود را مالكان انحصاری اين سرزمين می‌دانند، با بيان مطالبی تهديدآميز نسبت به مشارکت گسترده زنان، فضای انتخاباتی را به فضایی امنیتی تبدیل کرده‌اند.

از این رو ما در کمپین «تغییر چهره مردانه مجلس»، این حضور شجاعانه زنان هموطن‌مان را به همه مردم به ویژه به جامعه زنان تبریک می‌گوییم و امیدواریم که مسئولان در شورای نگهبان نیز این حضور پُرنشاط و امیدوارکننده را محترم شمارند و اجازه دهند که لیاقت و صلاحیت زنان ثبت‌نام شده در پای صندوق‌های رأی و با نظر رأی‌دهندگان محک بخورد و آنان که توانایی و لیاقت‌شان از سوی مردم مورد تأیید قرار می‌گیرد، وارد پارلمان شوند.

اکنون که این مرحله را با موفقیت پشت سر گذاشتیم، لازم است که با اتکا به ‌نفس بیشتری وارد مرحله بعدی شویم كه مسلماً شفاف‌سازی مواضع زنان و مردانی است که برای نمایندگی مجلس ثبت‌نام كرده‌اند؛ چرا که با شفاف‌سازی برنامه کاندیداها، مدافعان حقوق برابر و کسانی که خواهان سربلندی مملکت‌اند، می‌توانند زنان و مردان زن‌ستیز را شناسایی كرده و در خصوص مواضع تبعيض‌آميز آنان اطلاع‌رسانی کنند.

ما از کلیه هموطنان به ویژه از یکایک زنان کشورمان تقاضا داریم که در راه شفاف‌سازی مواضع و دیدگاه‌های کاندیداهای مجلس دهم در رابطه با حقوق زنان، خواهران خود را در کمپین تنها نگذارند و آنان را یاری دهند.
تهران، نیمه شب جمعه چهارم دی‌ماه ۱۳۹۴
کمیته من کاندیدا می‌شوم
کمپین تغییر چهره مردانه مجلس

Please follow and like us:
cute_twitter کمپین تغییر چهره مردانه مجلس
icon_Visit_us_en_US کمپین تغییر چهره مردانه مجلس
fa_IR_Follow کمپین تغییر چهره مردانه مجلس
fa_IR_Tweet کمپین تغییر چهره مردانه مجلس
cute_telegram کمپین تغییر چهره مردانه مجلس
telegram_message کمپین تغییر چهره مردانه مجلس
telegram کمپین تغییر چهره مردانه مجلس
cute_linkedin کمپین تغییر چهره مردانه مجلس
icon_en_US کمپین تغییر چهره مردانه مجلس
en_US_share کمپین تغییر چهره مردانه مجلس
cute_whatsapp کمپین تغییر چهره مردانه مجلس
cute_instagram کمپین تغییر چهره مردانه مجلس
cute_soundcloud کمپین تغییر چهره مردانه مجلس
cute_fbmessenger کمپین تغییر چهره مردانه مجلس
cute_youtube کمپین تغییر چهره مردانه مجلس
icon_Visit_us_en_US کمپین تغییر چهره مردانه مجلس
cute_email کمپین تغییر چهره مردانه مجلس
cute_pinterest کمپین تغییر چهره مردانه مجلس
pinterest کمپین تغییر چهره مردانه مجلس
fa_IR_save کمپین تغییر چهره مردانه مجلس

Related posts

برای اولین مرتبه تعداد سالمندان در کانادا از کودکان پیشی گرفت

سید مصطفی رضیئی

پرویز شهریاری ریاضیدان برجسته ایران درگذشت

شهرگان

جهان در چنگال ابرشرکت‌های فراملیتی

غلامحسین دوانی

اظهار نظر