UA-28790306-1

صفحه را انتخاب کنید

گفت و گو با یاشار خلیقی- نامزد پست شورای شهر در شهر نورت ونکوور

گفت و گو با یاشار خلیقی- نامزد پست شورای شهر در شهر نورت ونکوور

از سوابق اجتماعی و سیاسی خودتان بطور خلاصه بگوئید:

– یاشار خلیقی هستم و  یکی از ساکنان شهر نورت ونکوور. من در رشته مهندسی راه وساختمان از دانشگاه یو بی سی در مقطع دکترا فارغ التحصیل شدم و همچنین دارای مدرک فوق لیسانس بیزنس از دانشگاه سایمون فریزر هستم. در زمینه شغلی با چند شرکت مشاور در پروژه های عمرانی مشغول هستم.  و همچنین با شورای شهر نورت ونکوور به صورت داوطلبانه در ۳ سال گذشته همکاری نزدیک داشتهام.

طی چندین سال سابقه کار با شهرداریهای مختلف در حومه ونکوور بزرگ و همکاری با هیئت طراحی شهر نورت ونکوور تجربیات قابل توجهی در زمینه نحوه اداره بهینه منابع مالی انسانی شهرداریها کسب نمودهام . در طی این فعالیتها همچنین کاستیهایی در زمینه اطلاعات فنی موجود ما بین اعضا شورای شهر مشاهده کردهام که امیدوارم بتوانم به پشتوانه زمینه تحصیلی و تجربیات حرفهای خود با عضویت دراین شورا بهبود ببخشم.  فرآیند تصمیم گیری و دیدگاه کنونی شورا نسبت به مسایلی چون موازنه فعالیتهای کسبه و تشویق به ایجاد اشتغال نیازمند به تغییر و تحولی جدی ست. من نظر به توسعه کسب و کار و ایجاد اشتغال با استفاده از ابزارهای تشویقی برای کارگشایان و توسعه سازان دارم ومعتقدم که از این طریق میتوان به چالشهای بزرگ موجود نظیر هزینه روز افزون مسکن در شهر نورت ونکوور پرداخت.  امیدوارم که با آوردن توانایی فنی و تجربیات حرفه و همچنین انرژی مثبت در کارآمدتر شدن شورای شهر و نوین کردن دیدگاه و تدابیر آن موثر باشم. 

 

 برای کدامیک از بخشهای انتخابات شهرداریها الف) شهردار  ب) شورای شهر   ج) هیئت امنای مدرسه شرکت میکنید؟

– شورای شهر

 

آیا تاکنون در هیچ یک از پستهای بالا نامزد شدید و اگر آری چه تجربیاتی دارید؟

– در حوزه انتخاباتی شهر نورت ونکوور کاندید شدهام.  من پایههای زندگی خانوادگی، شغلی و اجتماعی خود را در شهر نورت ونکوور پایه ریزی کردهام و از این رو شکوفایی اجتماعی و اقتصادی این شهر در آینده برای من از بها و اهمیت بسیار بالایی برخودار است.  با توجه به اهمیت این موضوع و تجربیات، اندوختهها و دیدگاه جدیدی که نسبت به چگونگی رشد شهری در چارچوب الگوهای شهرسازی مدرن به همراه دارم، امیدوارم بتوانم در پیاده کردن موثرترین و بهترین سیاست ها برای آینده شهرمان نقش مثبتی داشته باشم.

 

چه برنامههایی در شورای شهر، شهرداری و یا هیئت امنای مدارس دارید؟

– در زمینه سیاستهای کلان شهری، بزرگترین مساله پیش روی شهر از نظر من  رشد سریع و ناهمانگ جمعیت با نرخ ایجاد اشتغال می باشد.  در این زمینه اولین و مهمترین هدف من در صورت انتخاب افزایش آگاهی نسبت به این موضوع و وضع تدابیر وسیاست های طولانی مدت برای حل و جلوگیری از این مشکل در آینده است.

در رابطه با مسایل روز، یکی از مسایل جدال برانگیز در این حوزه موضوع باشگاه ورزشی هری جروم است که چندی است در دست بحث و بررسی است.  به عنوان نماینده در شورای شهر ساخت و تکمیل هر چه سریعتر این ورزشگاه در دستور نخستین کارها خواهد بود.

از جمله مسایلی که لازم میدانم طی سال اول فعالیت خود به انجام برسانم تعیین مکانی مناسب و همیشگی برای برگزاری جشن سالانه نوروزی است که هر ساله به دلیل فقدان محل برگذاری مناسبتر در پارک ماهون و اکثرا زیر بارش باران صورت میگیرد. فکر میکنم زمان آن فرا رسیده که فرهنگ و سنتهای جامعه ایرانی مثال جوامع دیگر به هماهنگی و تدارکات در خور شان سنتها و آداب دیرینه ما انجام پذیرد.

 

با توجه به اینکه وزیر فرهنگی کانادا جیمز مور، نماینده انتخابی شهر پورت مودی است، فکر نمی کنید که اقوام و دیگر ملیتهای ساکن ترای سیتی بهتر از هرکسی میتواند این خواست را مطرح کند؟

– این سئوال نیز در مورد شهر من صدق نمی کند.

 

با کدام دولت احساس نزدیکی میکنید و میتوانید بهتر با آن کار کنید؟

– اینجانب به هیج گروه ویا حزب خاصی متعلق نیستم و صرفا به عنوان یک کاندید مستقل در این انتخابات شرکت میکنم.

 

چرا باید به شما رای داد؟ و چه انتظاراتی از جامعه خود دارید؟

یکی از نکات مهمی که در سرلوحه برنامه کاری من به عنوان نماینده  شما قرار دارد، موضوع   sustainability محیط و بهبود برنامههای شهر به خصوص در زمینه حمل و نقل شهری ست که اطمینان دارم با تجربیات  فراوان حرفهای  و اکادمیک خود دراین زمینه نقش بسیار موثری در برنامه ریزی شهر در این رابطه خواهم داشت.

همکاری نزدیک و فشرده با اعضا کنونی شورای شهر این فرصت را به من داده که از نزدیک به چگونگی عملکرد شورا آشنا شده و مشکلات بزرگی که مواجه شهرمان هستم را به خوبی درک کنم و بتوانم به سرعت به حل مسایل و مشکلات شهرمان بپردازم.

به عنوان جوان ترین کاندید این انتخابات شورا، اشتیاق و انرژی  بسیاری نسبت به مشکلات جاری شهرمان احساس میکنم و اطمینان دارم که میتوانم با آوردن این اشتیاق به شورا محیط موثرتری برای همکاری مابین اعضا و کارآمد تر کردن شوار به وجود بیاورم.

از همه هموطنان عزیزم درخواست میکنم که در روز ۱۹ نوامبر با شرکت گسترده خود در انتخابات صدای جامعه ایرانی را درشهر منعکس کنید. این باعث افتخار من خواهد بود که به عنوان یک ایرانی-کانادایی برای اولین بار در شورای شهر نماینده شما همشهریان و هموطنان خود باشم.

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

خانه | >> واپسین نوشته‌ها

هادی ابراهیمی رودبارکی؛ شاعر، نویسنده و سردبیر هفته‌نامه شهرگان آنلاین؛ متولد ۱۳۳۳- رشت و ساکن کانادا - استان بریتیش کلمبیاست.

فعالیت ادبی و هنری او با انتشار گاهنامه فروغ در لاهیجان در سال ۱۳۵۰ شروع شد و شعرهای او به تناوب در نشریات نگین، فردوسی، گیله‌مرد، گردون، شهروند کانادا و شهرگان ونکوور چاپ و منتشر شد.

ابراهیمی همراه با تاسیس کتابفروشی هدایت در سال ۲۰۰۳ در نورت ونکوور، اولین انجمن فرهنگی-ادبی را با نام پاتوق فرهنگی هدایت در همین سال به‌همراه تعدادی از شاعران و نویسندگان ایرانی ساکن ونکوور راه‌اندازی کرد که پس از تعطیلی کتابفروشی هدایت در سال ۲۰۰۷ این انجمن با تغییر نام «آدینه‌ شب» برای سال‌ها فعالیت خود را بطور ناپیوسته ادامه داد.

هادی ابراهیمی رودبارکی از سال ۲۰۱۰ رادیو خبری فرهنگی شهرگان را تاسیس و تا سال ۲۰۱۵ در این رادیو به فعالیت پرداخت.

از ابراهیمی تاکنون دو کتاب شعر منتشر شده‌است:

«یک پنجره نسیم» - ۱۹۹۷ - نشر آینده - ونکوور

«همصدایی با دوئت شبانصبحگاهی» نشر بوتیمار - ایران

۱ نظر

  1. Sharon

    Good point. I hadn’t thughot about it quite that way. 🙂

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها: