تبلیغات

صفحه را انتخاب کنید

۱۱ زندانی شهرکرد در آتش سوختند

۱۱ زندانی شهرکرد در آتش سوختند

در پی اعتراض زندانیان زندان شهرکرد و آتش زدن لباس‌ها و تشک‌هایشان به نشانه اعتراض، رئیس زندان درهای زندان را به روی آنان بست و اجازه ورود نیروهای آتش‌نشانی را نداد. ۱۱ زندانی در این حادثه جانشان را از دست دادند.

Evin Gefängnis in Teheran im Iran

در روزهای اخیر زندانیان زندان شهرکرد واقع در هفت کیلومتری جاده شهرکرد به اصفهان در اعتراض به وضعیت نامناسب زندان دست به اعتصاب زدند. در پی این اعتصاب، تعدادی از زندانیان از سوی رئیس زندان مجازات و تنبیه شدند.

به گزارش سحام نیوز، روز دوشنبه ۱۳ مرداد (۴ اوت) سایر زندانیان در اعتراض به تنبیه و مجازاتهم‌بندی‌های خود لباس‌ها و تشک‌های خود را آتش زدند. با شروع آتش، ماموران زندان درها را قفل کرده و زندان را ترک کردند.

با گسترش دامنه آتش، رئیس زندان آتش‌نشانی را خبر می‌کند اما به امدادگران اجازه نمی‌دهد دیوار زندان را به منظور بیرون آوردن زندانیان از میان آتش خراب کنند چرا که معتقد بوده این کار باعث فرار زندانیان می‌شود.

بدین ترتیب ۱۱ زندانی در میان شعله‌های آتش دچار خفگی و سوختگی شده و جانشان را از دست دادند. سایر زندانیان نیز به بیمارستان منتقل شدند.

خبرگزاری ایسنا به نقل از مدیرکل پزشکی قانونی استان چهار محال و بختیاری خبر داده که اجساد کشته‌شدگان برای تعیین هویت و صدور جواز دفن به پزشکی قانونی ارسال شده و خانواده‌ها می‌توانند برای تحویل گرفتن اجساد به آنجا مراجعه کنند.

ساعت ۱۱ شب دوشنبه‌شب، شورای تامین استان به منظور رسیدگی به این مسئله تشکیل جلسه داده و ظاهرا به شهرداری و آتش‌نشانی دستور داده‌اند تا در این مورد اطلاع‌رسانی نکنند.

رئیس دادگستری استان چهار محال و بختیاری نیز اعلام کرده تحقیقات در مورد این حادثه در حال انجام است.

[دویچه وله]

تبلیغات

آگهی‌های تجاری:

ویدیوی تبلیفاتی صرافی عطار:

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها:

Verified by MonsterInsights