UA-28790306-1

صفحه را انتخاب کنید

۳۵۰۰ معلم تازه برای مدارس بریتیش کلمبیا

۳۵۰۰ معلم تازه برای مدارس بریتیش کلمبیا

در اولین هفته ماه سپتامبر در حالی نزدیک به ۶۵۰ هزار دانش‌آموز به مدرسه‌های بریتیش کلمبیا برای شروع ترم پاییزی بازگشتند که ۳۵۰۰ معلم تازه به کارکنان پیشین اضافه شده‌اند تا شرایط کلاس‌های درس به پیش از سال ۲۰۱۲ برگردد.

جدول از فدراسیون معلم‌های بی‌سی

این ثمره سال‌ها اختلاف فدراسیون معلم‌های بی‌سی و دولت استانی بود و حالا با کنار رفتن لیبرال‌های محافظه‌کار از قدرت، دولت دموکرات نوین خبر از این می‌دهد که بودجه آموزش و پرورش در اولین بودجه این دولت، شاهد افزایش خواهد بود.

در همین زمینه در شهرگان بخوانید: رای دادگاه عالی کانادا به نفع معلم‌ها: پایان نبرد بر سر کلاس‌های درس؛ گام نخست: ۵۰ میلیون دلار برای استخدام بیش از ۱ هزار معلم؛ رای موافق معلم‌های بی‌سی به تفاهم با دولت استانی

برای استخدام معلم‌های تازه، ۳۷۶ میلیون دلار بودجه در نظر گرفته شده است و فصل تازه تحصیل در مدارس استان، با بودجه‌ای کمی بیشتر از ۶ میلیارد دلار ممکن شده است.

حالا با ارایه بودجه تازه برای سال مالی آینده در اواسط ماه سپتامبر، مشخص خواهد شد که دموکرات نوین چه تغییرهایی را برای بهبود شرایط تحصیلی در نظر گرفته است.

سختی پر کردن جاهای خالی

خبر استخدام این تعداد معلم تازه در حالی توسط دولت استانی اعلام شد که هفته‌ها نگرانی در موضوع یافتن معلم‌های تازه وجود داشت.

تا آنجا که منطقه‌ تحصیلی سوری برای پر کردن جاهای خالی، متمرکز دیگر استان‌های کانادا بدنبال یافتن معلم می‌گشت.

جدول از فدراسیون معلم‌های بی‌سی

فدراسیون معلم‌های بی‌سی می‌گوید که در ۱۵ سال اخیر، ۳۲۰۰ شغل معلمی – شامل بر معلم‌هایی که برای دانش‌آموزهای متمایز کار می‌کردند و کتابدارها – از دست رفته است.

بعد از چندین سال اختلاف در صحن‌های دادگاه، درنهایت دادگاه عالی کانادا به نفع معلم‌های استان رای داد و دولت استانی را موظف کرد تا شرایط را به حالت قبلی برگرداند.

این به معنای استخدام این تعداد معلم تازه و همچنین سرمایه‌گذاری بیشتر در آموزش و پرورش استان است.

بهبود شرایط تحصیلی نوجوانان بی‌سرپرست

همزمان، دولت جان هورگان شرایط تحصیلی نوجوانان بی‌سرپرستی که از خانه‌های گروهی (foster homes) خارج می‌شوند، بهتر از پیش کرد.

افرادی که از این خانه‌ها در ۱۹ سالگی بیرون می‌آیند و هنوز ۲۶ سال کامل نشده‌اند و قبل از ۱۹ سالگی، ۲۴ ماه کامل در خانه‌های گروهی بریتیش کلمبیا مقیم بوده‌اند، می‌توانند در ۲۵ مرکز تحصیلی کالج یا دانشگاهی دولتی استان، مجانی تحصیل کنند.

پیش‌تر کمک‌های دولتی شامل بر تنها ۱۱ مرکز تحصیلی دانشگاهی یا کالج برای این نوجوانان می‌شد.

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

>> واپسین نوشته‌ها

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها: