In touch with Diverse Iranian Community

قوانین تازه برای عرضه سیگار در کانادا

شهرگان: دولت فدرال در حالی برنامه‌ای تازه برای عرضه سیگار در بسته‌بندی یک شکل، بدون برند شرکت‌های تولیدی، با یک فونت و سایز فونت برای تمامی بسته‌ها، همراه با تصویری از یک بیماری مرتبط به مصرف سیگار را نهایی می‌کند که شرکت‌های تولیدی سیگار آماده نبرد با این مقررات تازه در دادگاه می‌شوند.

پیش‌تر پیش‌بینی شده بود که بسته‌بندی یک شکل بسته‌های سیگار در تمامی دنیا بتدریج اعمال خواهد شد بعد از آنکه فیلیپ موریس در شکایت خود علیه دولت استرالیا بازنده اعلام شد.

li-map-smoking-canada قوانین تازه برای عرضه سیگار در کانادا
درصد سیگاری‌ها در استان‌ها و قلمروهای کانادا بر اساس اطلاعات سازمان آمار کشور

استرالیا از ۲۰۱۲ میلادی سیگار را بسته‌بندی شکل به فروش می‌رساند و امسال دادگاه عالی این کشور درخواست شرکت‌های عمده تولیدی برای پایان بخشیدن به این نحوه عرضه سیگار را رد کرد.

آمار مصرف سیگار در کانادا

بر اساس اطلاعات سازمان آمار کانادا در سال ۲۰۱۱ میلادی، استان بریتیش کلمبیا کمترین تعداد سیگاری را در سرتاسر کشور به خود اختصاص داد، با ۱۵.۸ درصد جمعیت سیگاری از کل جمعیت ساکن استان، در همین حال، استان ساسکاچوان با ۲۳.۸ درصد سیگاری، بالاترین درصد مصرف سیگار در کشور را داراست و قلمرو ناناوت با ۵۹.۷ درصد سیگاری، رکورد کشیدن سیگار در کشور را از آن خود کرده است.

در همین سال ۳۱ میلیارد و ۱۰۰ میلیون سیگار در سرتاسر کشور فروخته شده بود. مصرف سیگار از سال ۲۰۰۹ میلادی تا سال ۲۰۱۱، به میزان ۱۳ درصد در سرتاسر کشور افزایش یافته است.

سیگار اولین عامل مرگ کانادایی‌هاست

سیگار در هر سال به طور میانگین جان ۳۷ هزار کانادایی را می‌گیرد. بعد از سیگار، شش عامل مرگ کانادایی‌ها تصادف‌های رانندگی، خودکشی، قتل و بیماری ایدز هستند.

در میان بیماران کانادایی مبتلا به سرطان، ۳۰ درصد بیماران سیگاری هستند و این رقم برای بیماران مبتلا به سرطان شش، ۸۵ درصد بیماران است. هر سال در کانادا ۳۰۰ نفر افراد غیر سیگاری، بر اثر سرطان شش جان خود را از دست می‌دهند، چون در کنار افراد سیگاری زندگی کرده‌اند. ۷۰۰ نفر هر سال در کانادا جان خود را تسلیم بیماری‌های قلبی می‌کنند چون افراد خانواده آنها، مانند همسر یا شریک زندگی، سیگاری هستند و آثار مضر سیگار را به زندگی آنان هم آورده‌اند.

برای آشنایی بیشتر با آثار مضر کشیدن سیگار این لینک متعلق به دولت فدرال را مطالعه کنید.

برنامه کمکی دولت استانی برای ترک سیگار

دولت استانی به ساکنین استان که خواستار ترک سیگار باشند کمک می‌کند تا برای همیشه کشیدن سیگار را کنار بگذارند. در این برنامه، ۱۰۰ درصد هزینه تولیدات درمانی مانند آدامس‌های نیکوتین، برچسب‌های نیکوتین و دیگر موارد توسط دولت استانی تامین شده و ساکنین استان تنها بایستی تعهد به ترک سیگار داشته باشند تا زیر نظر متخصص‌های مربوطه، بتوانند کشیدن سیگار را کنار بگذارند.

برای آشنایی بیشتر با این برنامه به داروخانه محله خودتان مراجعه کنید و در مورد برنامه دولت استانی در زمینه ترک سیگار پرس‌ و جو کنید.

پاسخ دهید

مشاهدهٔ قبل از ارسال

نمایش متن بعد از ارسال