In touch with Diverse Iranian Community

سه برابر شدن جریمه استفاده از تلفن همراه در زمان رانندگی

0 29

شهرگان: از ابتدای ماه جون، قیمت‌های تازه جریمه برای رانندگی با حواس‌پرتی در سرتاسر استان بریتیش کلمبیا اجرایی می‌شوند و راننده‌هایی که برای اولین مرتبه برای استفاده از تلفن همراه در زمان رانندگی جریمه می‌شوند، با جریمه‌ای ۳۶۸ دلاری روبه‌رو می‌شوند که همراه با ۱۷۵ دلار هزینه رفع محدودیت گواهینامه، هزینه استفاده تلفن آنها در زمان رانندگی را به رقم ۵۴۳ دلار می‌رساند.

16336480975_7fb95d3e2f_z
عکس از فلیکر

البته در موارد اضطراری، برای تماس با آتش‌نشانی، پلیس یا اورژانس، فرد راننده برای استفاده از تلفن همراه در زمان رانندگی جریمه نخواهد شد.

راننده‌ها اگر در مرتبه دوم در بازه زمانی یک سال بعد از اولین برگ جریمه برای استفاده از تلفن همراه در زمان رانندگی جریمه شوند، برگ جریمه ۸۸۸ دلاری دریافت خواهند کرد.

راننده‌هایی که گواهینامه‌های ال و ان دارند، در صورتی که با اولین برگ جریمه روبه‌رو بشوند، با احتمال پرونده‌هایشان روبه‌رو می‌شوند و احتمال دارد تا شش ماه بیشتر از زمان معمول مجبور شوند با همین مدل گواهینامه به رانندگی ادامه بدهند.

به این شکل، بریتیش کلمبیا بالاترین رقم جریمه برای استفاده از تلفن همراه و دیگر وسایل الکترونیکی در سرتاسر کشور را وضع کرده است. در استان اونتارو، راننده‌ها برای جریمه‌ای مشابه رقم ۴۹۰ دلار در اولین مرتبه و ۱ هزار دلار در دومین مرتبه را پرداخت می‌کنند.

اطلاعات بیشتر در مورد جریمه‌های مرتبط به استفاده از تلفن همراه و دیگر وسایل الکترونیکی در هنگام رانندگی را در اینجا بخوانید.

وزیر امنیت عمومی استان، مایک مورریس به شبکه خبری ۱۱۳۰ گفته است که حواس‌پرتی رانندگان در زمان رانندگی در سال ۲۰۱۴ جان ۶۶ نفر را در استان گرفته است و ۶۰۰ نفر را بشدت مجروح کرده است.

آمارهای رسمی مرتبط به تصادف‌های رانندگی در استان و آسیب‌های همراه آن را در این لینک مطالعه کنید.

برای آمارهای رسمی مرتبط به تصادف‌های رانندگی در سطح کشور، به این لینک مراجعه کنید.

در سال ۲۰۱۳ میلادی، ۸۵ هزار نفر در استان در تصادفات رانندگی آسیب دیده‌اند و در همین سال، ۲۴۵ جان خود را در تصادفات رانندگی از دست داده‌اند. رقم کشته‌های رانندگی در سال ۲۰۱۴ به عدد ۲۵۸ نفر رسیده است.

پاسخ دهید

مشاهدهٔ قبل از ارسال

نمایش متن بعد از ارسال