ایران صفحه اول گزارش گزيده‌ها

حمله به جشن ۵۰ سالگی کانون نویسندگان ایران

اکبر معصوم بیگی: «امروز جمعه ۴خرداد نیروهای سیاهی و تباهی و جهل و خرافه از صبح به خانه ای که قرار بود در آن مراسم ۵۰ سالگی کانون نویسندگان ایران برگزار شود وحشیانه یورش بردند، خیابان منتهی به خانه را مسدود کردند و با غارت همه ی وسایل، پوستر ها، یادگارها و یادمان‌ها و لوازمی که طی یک سال زحمت و کار شبانه روزی اعضا برای برای امروز تدارک دیده شده بود، برگ سیاه دیگری بر کارنامه ی ننگ آلود و سراسر جنایت و سانسور و آزادی کشی خود افزودند»
دوستم اکبر معنا و موقعیت را به غایت ایجاز و اوج گویائی بیان کرده است
اقای حسن مرتضوی نیز به درستی در متنی از جمله نوشت «حتی از یک مراسم ساده در خانه‌ای شخصی می‌هراسند.» 
کامنتی نوشتم در صفحه او: «حتی از یک مراسم ساده در خانه‌ای شخصی می‌هراسند» و ادعای رهبری منطقه و هژمونی فرهنگی و فکری جهان را دارند»

کانون ما ۵۰ سال با سرکوب فیزیکی و فرهنگی و حذف و.. رو در رو بوده و به رغم این همه برپای مانده است و می ماند .حاکمان اند که رفته و می روند.

اکرم پدرام‌نیا: پنجاه سال است که از یک نشست کوچک جمع اندکی از اهل ادب و قلم در یک گوشه هراس دارند و جلوی هر حرکت جمعی را می‌گیرند و به شیوه‌های مختلف قامت قلم و قلم‌زن را خم می‌کنند، اما ما اهل قلم هنوز به قدرت جمعی‌مان پی نبرده‌ایم. همیشه فکر می‌کنم اگر همگی از چاپ آثار ابتر و زخمی‌مان در آن سرزمین سانسورزده‌ چشم بپوشیم باعث تغییری خواهیم شد و فضا را از محاصره‌ی صرف آن‌ها بیرون خواهیم کشید.

علی کاکاوند: مختاری را کشتید، پوینده را کشتید، ده‌ها نویسنده و اندیشمند را کشتید و امروز جشن پنجاه سالگی کانون نویسندگان ایران را بر هم زدید. از چه می ترسید؟ شما که با انسان و فرهنگ دشمن هستید به فنا رفته اید، بگذارید برای کودکانتان شعر بنویسیم و قصه بگوییم و آواز بخوانیم. آن ها چه گناهی کرده اند که باید با خرافات و اوهام شما به فنا بروند؟ 
امروز ۴ خرداد ۱۳۹۷ ماموران امنیتی و انتظامی با حکم قضایی و با تجهیزات کاملِ بگیر و ببند، مانع از برگزاری مراسمی شدند که برای “گرامی‌داشت پنجاهمین سالگرد تاسیس کانون نویسندگان ایران” تدارک دیده بودیم.

 

 

Related posts

یادی از انقلاب ثور افغانستان

حبیب ناظری

معرفی قوانین جرم‌زدایی از مصرف تفریحی ماری‌جوآنا

شهرگان

نگاهی به نامزدهای اصلی جوایز اسکار ۲۰۱۵

امید حبیبی نیا

اظهار نظر