تبلیغات

صفحه را انتخاب کنید

رای عدم اعتماد به کابینه کریستی کلارک

رای عدم اعتماد به کابینه کریستی کلارک

با رای  ۴۴ نماینده دموکرات نوین و سبز در پارلمان استانی، در مقابل ۴۲ رای، دولت اقلیت لیبرال‌های محافظه‌کار به رهبری کریستی کلارک تبدیل به کوتاه‌ عمرترین دولت در تاریخ بریتیش کلمبیا شد.

در همین زمینه در شهرگان بخوانید: پارلمان استانی بریتیش کلمبیا در انتظار رای اعتماد به دولت

پیش از جلسه امروز پارلمان، کریستی کلارک رهبر حزب لیبرال‌های امروز بریتیش کلمبیا به رسانه‌ها گفته بود در صورت عدم اعتماد، به نماینده ملکه خواهد گفت که برقراری ثبات در ائتلاف مابین دموکرات نوین و سبزها نمی‌بیند.

دولت تازه معرفی شده کریستی کلارک، کوتاه‌ترین عمر در تاریخ دولت‌های بریتیش کلمبیا را داشت: در گذر یک هفته از شروع به کار پارلمان رای عدم اعتماد گرفت. عکس از توییتر کریستی کلارک

 

سنت سیاسی از رهبر شکست خورده دولت می‌خواهد تا شکست خودش را قبول کند و به نماینده سلطنت انگلستان پیشنهاد کند تا به حزب – در اینجا دو حزب – برنده، اجازه تشکیل دولت بدهد.

ولی کلارک تلویحا اعلام کرد که نمی‌خواهد چنین پیشنهادی را مطرح کند.

در این صورت، فرماندار کل بریتیش کلمبیا، جودیت گیچون، برای اولین بار در تاریخ استان بایستی در سیاست دخالت کند و خواه شخصا به درخواست جان هورگان برای تشکیل دولت توجه نشان بدهد و یا اینکه به کلارک اجازه برگزاری انتخابات مجدد را بدهد.

بدین شکل در فاصله دو ماه از برگزاری انتخابات استانی، بریتیش کلمبیا شاهد برگزاری انتخاباتی مجدد خواهد شد.

هرچند در فاصله این دو ماه و در سخنرانی دولت که به بیان گیچون در اولین جلسه پارلمان بیان شد، لیبرال‌های محافظه‌کار ۳۰ مورد از قول‌های دموکرات نوین و سبزها را در برنامه‌های خود گنجانده‌اند.

یک نظرسنجی تازه می‌گوید در صورت برگزاری انتخابات مجدد، لیبرال‌های محافظه‌کار شانس بیشتری به‌نسبت دموکرات نوین و سبزها برای تشکیل دولت اکثریت را خواهند داشت، احتمالا به خاطر قول‌هایی که بعد از انتخابات و در این سخنرانی مطرح کرده‌اند.

هرچند یک نظرسنجی دیگر می‌گوید هم سبزها و هم دموکرات نوین شاهد افزایش سطح طرفداران خود هستند و در صورت برگزاری انتخابات، فراتر از ۵۰ درصد شانس برنده شدن در انتخابات برای تشکیل دولت اکثریت را خواهند داشت.

پیش‌تر ۷۱ درصد مردم استان بریتیش کلمبیا در یک نظرسنجی مخالفت‌شان با برگزاری انتخابات مجدد اعلام کرده بودند.

تبلیغات

آگهی‌های تجاری:

ویدیوی تبلیفاتی صرافی عطار:

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها:

Verified by MonsterInsights