تبلیغات

صفحه را انتخاب کنید

برنامه تازه پلیس شهر ونکوور با همکاری انجمن کودکان خیابان در آگاهی‌رسانی بر عواقب سکستینگ

برنامه تازه پلیس شهر ونکوور با همکاری انجمن کودکان خیابان در آگاهی‌رسانی بر عواقب سکستینگ

نگرانی از عواقبت گفتگوهای آنلاین معروف به سکس چت یا سکستینگ (sexting بر وزن texting) بانی همکاری انجمن کودکان خیابان و پلیس شهر ونکوور شده است تا با هدف قرار دادن کودکان ۱۲ تا ۱۷ ساله، فضایی بازتر برای گفتگو و آگاهی‌رسانی در موضوع عواقب این مدل گفتگوها فراهم آورند.

پلیس شهر ونکوور به دنبال تماس‌های مکرر کودکان مدرسه‌ای با مامورهای پلیس نسبت به افزایش سوء استفاده در فضای مجازی، تصمیم گرفته‌اند تا در این برنامه آگاهی‌رسانی حاضر بشوند.

امی پاوتر، مسول برنامه عدالت نوجوانان پلیس شهر ونکوور به شبکه سی‌بی‌سی در این مورد گفته که این برنامه حیاتی است، چون سکستینگ – دریافت و ارسال عکس‌های خصوصی و یا ارسال پیام‌های متنی در فضای مجازی – بر کودکان ۱۲ تا ۱۷ ساله منطقه تاثیرگذار شده است.

او می‌گوید که «بیشتر و بیشتر از قبل، کودکان سراغ نمایندگان ما در مدارس می‌آیند و می‌گویند چه بر سرشان آمده. می‌گویند من قربانی شده‌ام یا اینکه یک نفر عکس‌هایم را گرفته و آنها را در اختیار دیگران قرار داده و حالا نمی‌دانم چه باید بکنم.»

پاوتر می‌گوید سکستینگ تاثیری بر نوجوانان می‌گذارد که خواستارش نبوده‌اند، همچنین آنان را در معرض مجازات قضایی هم قرار می‌دهد، چون ممکن است تصویرهای خصوصی دیگران را بدون اجازه آنها در اختیار همدیگر بگذارند و این می‌تواند اتهام پورنوگرافی کودکان را به همراه داشته باشد.

به عنوان مثال، در سال ۲۰۱۴ میلادی، یک نوجوان ۱۷ ساله اهل شهر ویکتوریا، اولین کودک کشور بود که به خاطر ارسال عکس‌های عریان دوست دختر سابق دوست پسر خود را در میان دوستانش منتشر کرده بود و او در موضوع اتهام توزیع عکس‌های پورنوگرافی کودکان محکوم شناخته شده و به ماه زندان محکوم شد.

دادگاه در این پرونده، در مجموع ۴ هزار تصویر و ۳۶ هزار پیام آنلاین را بررسی کرده بود که در فاصله زمانی دو ماه بین گروهی از نوجوانان دست به دست شده بودند. در حقیقت، ریشه تمامی ۴ هزار تصویر، بازنشر سه عکس بودند.

هرچند به گفته پاوتر، عواقب سکستینگ محدود به مجازات‌های قضایی نمی‌شود، بلکه این تصویرها بر سلامت احساسی کودکان سنگینی می‌کند، به خانواده‌های آنان آزار می‌رساند و تا سال‌ها ممکن است روحیه فرد را تغییر بدهد.

این برنامه، دنباله‌رو برنامه‌های پیشین انجمن کودکان خیابان است که نخستین مرتبه در سال ۲۰۱۳ برای آگاهی‌رسانی به کودکان و والدین در عواقبت گفتگوهای آنلاین در محدوده استان بریتیش کلمبیا شروع شدند.

این انجمن در سال ۱۹۹۵ تاسیس شده و متمرکز بر آگاهی‌رسانی و مبارزه با سوء استفاده جنسی از کودکان، به خصوص در محدوده تجارت سکس و کارگری سکس کودکان، در محدوده بریتیش کلمبیا فعالیت می‌کند.

برای مشاهده ویدیوهای این انجمن که بیشتر متمرکز والدین هستند یا آگاهی بیشتر از کمپین‌های دیگر آنها، به وب‌سایت رسمی انجمن یا صفحه فیس‌بوک آنان مراجعه کنید.

تبلیغات

آگهی‌های تجاری:

ویدیوی تبلیفاتی صرافی عطار:

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها:

Verified by MonsterInsights