UA-28790306-1

صفحه را انتخاب کنید

شهریه کلاس‌های دولتی زبان در بریتیش کلمبیا حذف می‌شود

شهریه کلاس‌های دولتی زبان در بریتیش کلمبیا حذف می‌شود

جان هورگان می‌خواهد تا روند آموزش و پرورش برای افراد بزرگسال، بخصوص تازه مهاجرهایی که به کلاس‌های زبان انگلیسی و فرهنگ کانادایی می‌روند، متفاوت از گذشته باشد.

در ۲۰۱۵ میلادی بود که دولت وقت استانی به رهبری کریستی کلارک از بودجه کلاس‌های دبیرستان برای افراد بزرگسال و آموزش زبان به تازه‌مهاجرها بشدت کاست و برنامه این ریخته شد تا درنهایت بخشی از این کلاس‌ها مجانی باقی بمانند، ولی دوره‌های پیش‌رفته‌تر، همراه پرداخت شهریه بشوند.

جان هورگان بعد از اعلام این خبر این سلفی را در جمع تازه مهاجرهای کانادا گرفت و در فیس‌بوکش منتشر کرد

نتیجه‌اش صف‌های طولانی انتظار برای رسیدن به کلاس‌ها در مراکز معتبر دولتی بود.

صف‌هایی که بعضا به شش ماه و یک سال می‌رسیدند و سپس از برخی مقاطع، پرداخت شهریه هم همراه مدت طولانی انتظار می‌شد.

در تصمیم ۲۰۱۵ دولت وقت این اجازه به موسسه‌های مختلف داده شده بود تا برای هر ترم تحصیلی، تا ۱۶۰۰ دلار از دانشجوهایشان بخواهند و درنتیجه از اسم‌نویسی در دوره‌های پیش‌رفته آموزش زبان بشدت کاسته شده بود.

ولی وقتی دموکرات نوین در کنار سبزها قرار گرفت تا دولت تشکیل بدهد، در قرارداد مابین دو حزب این موضوع عنوان شد که کلاس‌های دبیرستان برای افراد بزرگسال و همچنین کلاس‌های زبان انگلیسی و فرهنگ کانادایی بایستی مجدد بودجه دولتی دریافت کنند.

درنهایت هورگان این هفته اعلام کرد که «با حذف این شهریه‌ها، ما موانع پیش روی آموزش‌های پایه‌ای و مهارت‌ها به افراد را کنار می‌زنیم تا آنان هم بتوانند زندگی‌شان را ارتقاء ببخشند.»

جزییات بیشتر این طرح دولت تازه در ماه آینده اعلام خواهد شد.

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

>> واپسین نوشته‌ها

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها: