استانی بریتیش کلمبیا پیشنهاد سردبير ستون شهروندی صفحه اول قوانین بیمه گزيده‌ها

افزایش قیمت بیمه ماشین‌های بریتیش کلمبیا

سه‌شنبه دولت استانی اعلام کرد که خدمات شرکت بیمه بریتیش کلمبیا (ای‌سی‌بی‌سی) امسال گران خواهد شد تا جبران خسارت‌های کنونی این شرکت بیمه باشد.

فقط در ۲۰۱۶ میلادی، ای‌سی‌بی‌سی نزدیک به نیم میلیارد دلار خسارت داده و هم‌اکنون شرایط این شرکت پایدار نیست.

DI_GnmJUQAAwodQ-383x510 افزایش قیمت بیمه ماشین‌های بریتیش کلمبیا
دیوید ابی در حال اعلام خبر افزایش قیمت خدمات آی‌سی‌بی‌سی، عکس از توییتر

تا بدانجا که شرکت تحلیلی ارنست اند یانگ به دولت استانی توصیه کرده بود تا در گذر سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ میلادی، قیمت خدمات این شرکت را ۳۰ درصد افزایش بدهد.

ولی هم‌اکنون کمیسیون خدمات رفاهی بریتیش کلمبیا قبول کرده تا از پاییز امسال، حداقل بیمه ماشین‌های سواری، ۶.۴ درصد افزایش پیدا کند و دیگر موارد غیر اجباری همراه بیمه هم حداکثر ۹.۶ درصد گران‌تر از قبل بشوند.

پیش‌تر دولت سابق کریستی کلارک گفته بود در صورت حفظ قدرت، نرخ بیمه را امسال فقط ۵ درصد گران‌تر خواهد کرد و دموکرات نوین در تبلیغ‌های انتخاباتی‌اش می‌گفت که افزایش نرخ بیمه ماشین‌ها را برای یک دوره زمانی مشخص متوقف خواهد کرد.

همزمان دولت استانی اعلام کرد که در مناطق پر خطر،‌ دوربین‌های تقاطع‌ها در ابتدا تا ۱۲ ساعت و سپس ۲۴ ساعته فعال خواهند شد.

هم‌اکنون این دوربین‌ها، شش ساعت در روز فعال هستند.

همچنین از فن‌آوری‌های نوین برای ردیابی راننده‌های حواس‌پرت، بخصوص در زمینه استفاده از تلفن همراه،‌ سود گرفته خواهد شد؛ کمپین‌های تازه‌ای بر علیه راننده‌های حواس‌پرت شروع خواهد شد؛ و وضعیت امنیتی تقاطع‌های پرخطر بهبود خواهند یافت.

درنهایت هم یک بررسی (audit) جامع از وضعیت آی‌سی‌بی‌سی انجام خواهد گرفت تا موقعیت موجود این شرکت مشخص بشود.

هرچند پیش‌تر ارنست اند یانگ پیش‌بینی کرده بود که نرخ بیمه ماشین‌های استان تا ۲۰۲۰، ۴۲ درصد گران‌تر از سال گذشته خواهد شد.

اگر دولت استانی بخواهد مانع این امر باشد، بایستی به سرعت از مقدار تصادف‌های رانندگی کاسته بشود و راه رقابت در بازار بیمه ماشین‌های استان هم باز بشود.

Related posts

بعد از «سه‌گانه مقاومت» نوشته آریل دورفمان

سید مصطفی رضیئی

فتوای برفی

عبدالقادر بلوچ

فروغ از زبان فروغ

فریده نقش

اظهار نظر