UA-28790306-1

صفحه را انتخاب کنید

پروژه پل به جای تونل مَسی در انتظار تصمیم جان هورگان

پروژه پل به جای تونل مَسی در انتظار تصمیم جان هورگان

فوریه امسال چراغ سبزش را از دولت استانی گرفت تا از اواخر امسال پروژه ۳.۵ میلیارد دلاری‌‌اش شروع بشود و در ۲۰۲۳ یک پل با ده مسیر عبور جایگزین تونل جورج مَسی مابین شهرهای ریچموند و دلتا شده باشد – هرچند با جابه‌جایی قدرت در بریتیش کلمبیا، ممکن است که این پل هرگز ساخته نشود.

تونل جورج مَسی که از ۱۹۵۹ میلادی به روی عموم باز شده است، توان تحمل زلزله‌های سنگین را ندارد و همچنین عمر آن رو به پایان است.

یعنی تونل خواه باید با یک مسیر تازه جایگزین بشود یا اینکه بایستی به شکل کامل بازسازی بشود.

دولت لیبرال محافظه‌کار وقت به رهبری کریستی کلارک تصمیم گرفته بود تا یک پل به جای تونل ساخته بشود.

شورای شهردارهای مترو ونکوور ولی مخالف ساخت این پل است و به‌جایش ترجیح می‌دهند تا گزینه‌های دیگر در مقابل این پروژه گرانقیمت گرانقیمت در ابتدا بررسی بشوند.

گزینه‌ای که جان هورگان در طول دوره تبلیغ‌های انتخاباتی از آن طرفداری کرده بود و گفته بود در صورت تشکیل دولت، در کنار شورای شهردارها خواهد ایستاد.

حزب دموکرات نوین در طول انتخابات می‌گفت که دولت لیبرال محافظه‌کار هزینه‌های اولیه ساخت پل را در نظر گرفته و قیمت آن را ۳.۵ میلیارد دلار اعلام کرده است.

هرچند در گذر ۵۰ سال از ساخت این پروژه، با توجه به سود وام‌های ساخت آن، اهالی استان مابین ۸ تا ۱۲ میلیارد دلار برای ساخت آن خواهند پرداخت.

بخصوص اینکه اسناد لو رفته دولت فعلی نشان می‌دهد که پل برای بازپرداخت وام‌هایش برای ۵۰ سال اجاره داده خواهد شد تا هزینه دریافتی از مصرف‌کنندگان، پول وام و سودهایش را کامل پرداخت کنند.

در ۱۸ جولایی که دولت هورگان سوگند بخورد، بحث این پل تبدیل به یکی از جدل‌های اصلی سیاست امروز استان خواهد شد.

بخصوص که قراردادهای مرتبط به ساخت این پل هنوز توسط دولت استانی امضا نشده و مقامات تازه دولت در این موضوع بایستی نظر بدهند.

شهردارهای شهرهای مترو ونکوور هم به پیشواز این جدل رفته‌اند.

از یک سو، شهردار ونکوور همچنان مخالف ساخت آن است، ولی شهردار دلتا به حمایت پیشین خود از این پروژه ادامه می‌دهد و اخیرا خواستار آن شده است تا ساخت این پل متوقف نگردد.

هرچند هم سبزها و هم دموکرات نوین خواستار اجرای کامل درخواست‌های شورای شهردارهای مترو ونکوور هستند: فهرستی که در آن نامی از این پل وجود ندارد.

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

>> واپسین نوشته‌ها

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها: