UA-28790306-1

صفحه را انتخاب کنید

اتحادیه اتوبوس‌رانی مترو ونکوور به اعتصاب رای داد

اتحادیه اتوبوس‌رانی مترو ونکوور به اعتصاب رای داد
با رای اکثریت مطلق کارکنان اتوبوس‌رانی مترو ونکوور، شهرهای منطقه یک گام دیگر به حذف اتوبوس‌ها از خیابان‌های شهر نزدیک شدند. عکس از سیدمصطفی رضیئی

با رای اکثریت مطلق کارکنان اتوبوس‌رانی مترو ونکوور، شهرهای منطقه یک گام دیگر به حذف اتوبوس‌ها از خیابان‌های شهر نزدیک شدند. عکس از سیدمصطفی رضیئی

بعد از رای‌گیری ۲۸ آپریل، حالا نوبت تعیین زمان شروع اعتصاب رسیده است

شهرگان – سید مصطفی رضیئی: روز ۲۸ آپریل ۹۸ درصد کارکنان اتوبوس‌رانی مترو ونکوور به پیشنهاد اعتصاب مطرح شده توسط صنف‌هایشان رای مثبت دادند و صنف  آنها می‌گوید در صورت عدم بازگشت شرکت اتوبوس‌رانی به میز مذاکره برای تدوین قراردادهای جدید، زمان شروع اعتصاب را اعلام خواهد کرد.

بعد از اعتصاب سال ۲۰۰۱ که کمی بیشتر از ۴ ماه طول کشید، این اولین مرتبه است که کارکنان اتوبوس‌رانی – زمینی و دریایی، باستثنای اسکای‌ترن – با اعتصابی موافقت کرده‌اند که در حمل و نقل روزمره ۱ میلیون و ۱۰۰ هزار مقیم مترو ونکوور تأثیری مستقیم خواهد گذاشت، مخصوصا برای کسانی که از شهرهای ساحل شمالی – شمال بر شهر ونکوور شمالی و ونکوور غربی – بخواهند به بخش‌های جنوبی‌تر، از جمله شهرهای ونکوور و برنابی بروند و برگردند.

 در همین زمینه در شهرگان بخوانید: کارکنان اتوبوس‌رانی برای اعتصاب رای می‌دهند

رای‌گیری توسط شاخه مترو ونکوور انجمن صنفی یونیفار  برگزار شد که نزدیک به ۴ هزار عضو دارد که در سیستم حمل ونقل شهری مترو ونکوور کار می‌کنند.

مذاکره بین انجمن صنفی و شرکت اتوبوس‌رانی در ۱۷ فوریه آغاز شد و ۶ آپریل به بن‌سبت رسید، وقتی نماینده شرکت ترنس‌لینک از کمپانی اتوبوس‌رانی ساحل کوهستان جلسه مذاکره را ترک کرد.

انجمن صنفی یونیفار که خواستار بهبود شرابط کاری کارمندان شرکت اتوبوس‌رانی است، از جمله کلیدی‌ترین موضوع‌ها شرایط کار، حقوق‌ها و منافع کار است، می‌گوید اعتصاب آخرین گام آنها در رسیدن به شرایط موردنظرشان است و آنها امیدوار هستند تا از طریق مذاکره بتوانند به شرایط مساعدی برای ادامه کار کارکنان اتوبوس‌رانی در شهرهای جنوب استان بریتیش کلمبیا برسند.

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

>> واپسین نوشته‌ها

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها: