UA-28790306-1

صفحه را انتخاب کنید

سبزها بدنبال ورود اوبر، لیفت و اپ‌های مشابه به بی‌سی

سبزها بدنبال ورود اوبر، لیفت و اپ‌های مشابه به بی‌سی

برای سومین مرتبه سبزها در پاییز امسال، قانونی شدن استفاده از اپ‌هایی همانند اوبر یا لیفت برای رانندگی مشارکتی را به پارلمان استانی بریتیش کلمبیا می‌آورند تا عاقبت سواحل غربی کانادا هم همانند دیگر شهرهای بزرگ کشور، از این راه‌حل قرن بیست و یکمی حمل و نقل استفاده کنند.

در همین زمینه در شهرگان بخوانید: اوبر به بی‌سی خواهد آمد و اتحادیه تاکسی‌ران‌ها شاکی است؛ کمپین اوبر برای ورود به ونکوور، تردید دولت‌ استانی

پیش‌تر در آپریل ۲۰۱۶ و فوریه ۲۰۱۷، قانون پیشنهادی سبزها رای منفی از پارلمان پیشین استان گرفته بود، هرچند هر سه حزب اصلی بریتیش کلمبیا، استفاده از این اپ‌ها را در برنامه‌های پیشنهادی‌ خودشان در انتخابات اخیر قرار داده بودند.

همچنین جان هورگان، پیش‌تر از وزیر حمل و نقل استان پیش‌تر خواسته بود تا مقدمات ورود این اپ‌های به بی‌سی را باز کند. هرچند دموکرات نوین از روزهای انتخابات خواستار «رهیافتی عادلانه» شده بود که در آن حق تاکسی‌ران‌ها ضایع نشود.

پیش‌تر به بهانه حق و حقوق صاحبان و رانندگان تاکسی‌ها، جلوی قانونی شدن استفاده از این اپ‌ها در استان گرفته شده بود.

هرچند که هم‌آکنون ونکوور تنها شهر بزرگ امریکای شمالی است که اجازه استفاده از رقیب‌های تاکسی‌ها همانند اوبر یا لیفت را به شهروندانش نمی‌دهد.

پیش‌تر لیبرال‌های محافظه‌کار گفته بودند که اگر بتوانند دولت اقلیت را حفظ کنند، در ماه دسامبر امسال، استفاده از این اپ‌ها را در استان قانونی خواهند کرد.

همچنین این حزب قول ۱ میلیون دلار برای ساخت اپی را داده بود که به تاکسی‌ها اجازه می‌داد مشابه اوبر یا لیفت، مشتری پیدا کنند و به همان شکل، هزینه حمل و نقل پرداخت بشود.

اپ‌های استفاده مشارکتی از ماشین، به مصرف‌کنندگان اجازه می‌دهند تا ماشینی را همراه راننده به آدرس موردنظر خودشان بیاورند، سپس همراه آنان به آدرس موردنظرشان بروند و هزینه حمل و نقل از طریق کارت کردیت جابه‌جا بشود.

در این روش، پول نقد استفاده نمی‌شود و راننده‌ و مسافر به شکل دوستانه همراه همدیگر می‌شوند.

صاحبان اپ‌ها البته موظف هستند تا کیفیت ماشین‌ را تایید کنند و سوابق راننده را بررسی کنند تا مشکلی در بین نباشد.

حال اقدام کنونی سبزها، می‌تواند تبدیل به سنگ محکی بر قوام قرارداد مابین این حزب و دموکرات نوین برای حفظ دولت اقلیت به رهبری هورگان باشد.

دولتی که سبزها در قالب ائتلاف وارد آن نشده‌اند ولی می‌بایست در تمامی تصمیم‌گیری‌های مهم، با آنان مشورت بشود.

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

>> واپسین نوشته‌ها

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها: