UA-28790306-1

صفحه را انتخاب کنید

دوچرخه‌های کرایه‌ای موبی به شهر ونکوور رسیدند

دوچرخه‌های کرایه‌ای موبی به شهر ونکوور رسیدند

شهرگان: بالاخره شهر ونکوور در تابستان امسال به بیش از ۱ هزار شهر دنیا ملحق شد که دوچرخه شهری برای کرایه در اختیار ساکنین خود قرار می‌دهند.

col_greenliving_2527

نمونه‌ای از دوچرخه‌های شرکت موبی – عکس از دولت شهر ونکوور

شرکت موبی، قرار است تا بتدریج ۱۵۰۰ دوچرخه را در ایستگاه‌های خود قرار بدهد و افرادی که اشتراک استفاده از این دوچرخه‌ها را خریده باشند، می‌توانند با کارت‌های الکترونیک خود از این دوچرخه‌ها برای جابه‌جایی در سطح شهر سود ببرند.

در اولین مرحله این طرح، ۱۵۰ ایستگاه در محدوده داون‌تاون شهر ونکوور نصب خواهند شد و هر ایستگاه تا ۱۰ دوچرخه را در خود جای خواهد داد.

قیمت‌ تخفیف‌دار اشتراک این دوچرخه‌ها تا ۳۱ جولایی در اختیار خریداران خواهد بود، به این شکل که اشتراک را به قیمت ۹۹ یا ۱۲۹ دلار برای یک سال خریداری کنند. قیمت عادی این اشتراک‌ها بعد از ماه جولایی، به ترتیب ۱۸۰ و ۲۴۰ دلار برای یک سال خواهد بود.

در اشتراک ۹۹ دلاری (بدون تخفیف ۱۸۰ دلار)، هر نیم ساعت تا یک ساعت دوچرخه‌سواری ۲ دلار و بعد از آن هر نیم ساعت ۳ دلار برای مصرف‌کننده هزینه در بر خواهد داشت.

اشتراک ۱۲۹ دلاری (۲۴۰ دلار بدون تخفیف) برای هر ۳۰ دقیقه بعد از ۱ ساعت دوچرخه‌سواری، ۳ دلار برای مصرف‌کننده هزینه در بر خواهد داشت.

شرکت ارائه دهنده دوچرخه‌های کرایه‌ای امیدوار است تا همان‌طور که شرکت کارتوگو توانسته بیشتر از ۱۰۰ هزار مشترک داشته باشد، این شرکت هم بتواند ۱۰۰ هزار مشترک برای این دوچرخه‌ها داشته باشد.

کارتوگو و ایوُو، دو شرکت مطرح عرضه ماشین‌های کرایه‌ای در سطح شهر ونکوور هستند.

هرچند در مقایسه با دیگر شهرهای امریکای شمالی، ونکوور قیمت بالاتری برای دوچرخه‌های کرایه‌ای خود از مصرف کنندگان درخواست کرده است. به عنوان مثال، شهر مونت‌رئال دوچرخه‌های خود را به سه شکل در اختیار مصرف‌کننده می‌گذارد.

اول از همه، ۵ دلار برای مصرف‌کننده‌ای که برای یک مرتبه می‌خواهد از دوچرخه استفاده کند، ۳۰ دلار برای یک ماه اشتراک و ۸۷ دلار برای یک سال اشتراک از مصرف‌کننده دوچرخه در این شهر دریافت می‌شود.

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

خانه | >> واپسین نوشته‌ها

سیدمصطفی رضیئی، مترجم و روزنامه‌نگار مقیم شهر برنابی است. او نزدیک به سه سال است در کانادا زندگی می‌کند و تاکنون ۱۴ کتاب به ترجمه او در ایران و انگلستان منتشر شده‌اند، همچنین چندین کتاب الکترونیکی به قلم او و یا ترجمه‌اش در سایت‌های مختلف عرضه شده‌اند، از جمله چهار دفتر شعر از چارلز بوکاووسکی که در وب‌سایت شهرگان منتشر شده‌اند. او فارغ‌التحصیل روزنامه‌نگاری از کالج لنگرا در شهر ونکوور است، رضیئی عاشق نوشتن، عکاسی و ساخت ویدئو است، برای آشنایی بیشتر با او به صفحه فیس‌بوک‌اش مراجعه کنید.

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها: