UA-28790306-1
تبلیغات

صفحه را انتخاب کنید

اطلاعیه مهم مؤسسه انتشارات بوتیمار

اطلاعیه مهم مؤسسه انتشارات بوتیمار

اطلاعیه مهم مؤسسه انتشارات بوتیمار جهت مخاطبان و مؤلفان

540095_228564010601158_624032259_n

احتراماً با توجه به دغدغه‌ها و پرسش‌های مولفان محترم انتشارات بوتیمار موارد زیر جهت روشن شدن روند انعقاد قرارداد، چاپ، توزیع و تسویه حساب با مؤلفان و همچنین سیاست این نشر ارائه می‌شود:

۱. همکاران نشر بوتیمار گروهی از شاعران و نویسندگان هستند که در بخش‌های اجرایی، هنری و توزیع و معرفی کتاب فعالیت دارند.

۲. نشر بوتیمار به سه صورت سرمایه‌گذاری ناشر، مشارکت و سرمایه‌گذاری مؤلف اقدام به نشر آثار مولفان کرده است.

۳. مشاهده شده است که بعضی ناشران (که امکان ارائه استعلام از چاپخانه‌هایشان نیز ممکن است) با تیراژ دویست نسخه (کپی پرینت) و پانصد نسخه (ریستو) اقدام به انتشار کتاب کرده و ضمن اعلام هزار نسخه تیراژ مدعی چاپ چندباره کتاب‌هایشان می‌شوند، نشر بوتیمار در حال حاضر با دو چاپخانه‌ی معینی مشهد، و چاپخانه‌ی جهان کتاب تهران فعالیت چاپ و نشر انجام می‌دهد، از تعداد ۱۴۰ عنوان کتاب منتشر شده در این نشر نزدیک به یکصد و سی عنوان به تیراژ هزار نسخه در چاپخانه معینی مشهد منتشر شده‌اند و مابقی با تیراژ پانصد نسخه در چاپخانه جهان کتاب تهران نشر یافته‌اند. عمده کتاب‌های منتشر شده در تیراژ پانصد نسخه مربوط به کتاب‌هایی بوده که انتشارات سرمایه‌گذار آن است (چه در حوزه ترجمه و چه در حوزه شعر)، این سیاست از مهر ماه امسال با توجه به بالارفتن هزینه‌های نگهداری کتاب، بالارفتن چند برابری هزینه‌های چاپ و افت چشمگیر فروش کتاب به دلیل شرایط خاص کشور اجرایی شده است.

۴. انتشارات بوتیمار در سال جاری کلیه قراردادهای خود را در خصوص انتشار کتاب با سرمایه مولف در حوزه شعر با توجه به چند برابر شدن هزینه‌ها و به جهت حفظ کیفیت فنی چاپ صرفاً بر اساس هزینه تمام شده محاسبه کرده و عملاً مبلغی به عنوان بالاسری از مولفان دریافت نکرده است.

۵. سیاست نشر بوتیمار با تاسیس مرکز پخش بوتیمار که فعالیت عملی خود را از شهریور ماه امسال آغاز کرده و تاسیس کتاب فروشی بوتیمار در شهر مشهد، در جهت رهبری سیستم توزیع و تعریف فرایندهای سازمان یافته توزیع و معرفی کتاب پی‌ریزی شده است.

۶. نشر بوتیمار طی دو سال گذشته با بیش از ۴۰۰ کتاب‌فروشی در سراسر ایران به واسطه پخش‌های ققنوس، پیام امروز، میعاد و کتاب آوران همکاری داشته است، ضمن آنکه نزدیک به ۳۰ کتاب فروشی و کافه نیز به صورت مستقیم، تحت عنوان قفسه بوتیمار با این نشر همکاری کرده‌اند.

۷. لازم به توضیح است در فرایند پخش، مراکز پخش از هر عنوان کتاب پس از انتشار تعدادی را دریافت می‌کنند، این تعداد در سبد ویزیت مراکز پخش قرار گرفته و به کتاب فروشی‌هایی که مشتری ایشان هستند معرفی می‌شوند. کتاب‌فروشی‌ها نیز بنا به شهرت مؤلف، کیفیت و استعلام بازار، اقدام به سفارش کتاب از مراکز پخش از لیست ویزیت می‌کنند. بنابراین طبیعی است که بعضی کتب از طرف مراکز با سفارش بالاتری مواجه شده و بعضی دیگر از طرف همان مراکز سفارش کمتری دریافت کنند یا اساساً سفارشی دریافت نکنند. نشر بوتیمار جهت کتب منتشر شده‌ای که در برنامه پخش این نشر قرار می‌گیرند، به یک نسبت امکان معرفی فراهم می‌آورد، اما در موضوع اقناع کتاب‌فروشی‌ها بجز روال معمول کار بیشتری نمی‌تواند انجام دهد. (اما اعلام این نکته دارای اهمیت است که باتوجه به افت شدید و محسوس فروش کتاب طی سال گذشته و افزایش چند برابری قیمت کتاب، تنها آثاری که مؤلفان آن دارای روابط و امکان فروش کتب بیرون دایره پخش هستند و یا آثارشان به فراخور تبلیغات و رویکرد مثبت مطبوعات با استقبال گسترده روبرو می‌شوند، امکان تجدید چاپ با تیراژ هزار نسخه در چاپ اول را پیدا می‌کنند.

۸. نشر بوتیمار در خصوص شاعرانی که کتاب‌هایشان با سرمایه شخصی منتشر شده تنها در صورت تائید اقدام به پخش می‌نماید، متاسفانه طی سال قبل و امسال کمتر از ده عنوان کتاب به سفارش افراد در نشر بوتیمار پذیرفته شده، که اساساً امکان پخش آنها به دلیل عدم کیفیت حداقلی وجود نداشته است. چند عنوان کتاب نیز پس از فروش چاپ نخست، به دلیل رویکرد منفی مخاطبان و نازل ارزیابی شدن محتوا از سوی منتقدان از چرخه بازنشر بوتیمار خارج شده‌اند. ضمن آنکه انتشارات بوتیمار در شرایط فعلی فروش، هیچ مؤلفی را که امکان عرضه کتاب بیرون دایره معمول پخش ندارد، ترغیب به تجدید انتشار کتاب نکرده است، زیرا قطعاً در عرضه مجدد با مشکل مواجه خواهند شد.

۹. نشر بوتیمار تمام کتب خود را با کیفیت‌های عالی و استانداردهای بالای نشر تحت نظارت قوی هنری انتشار داده، و در سال گذشته و امسال بخش عمده‌ای از جریانات مهم ادبی در ایران را طی برنامه‌ریزی منعکس کرده و تبلیغ وسیعی برای آنها در نظر گرفته است. در این مسیر بدون توجه به شهرت افراد و صرفاً بر اساس کیفیت خلاقه اثر، برای همه نویسندگان امکانات مساوی برقرار شده، اما مجدداً باید تکرار کنیم، اگر اقبال مخاطبان نباشد در شرایط فعلی اقتصادی مملکت گاه ممکن است حتا اثری از فروش ۲۰۰ نسخه‌ای هم در مراکز پخش بهره‌مند نشود، که تغییر فرایند این موضوع بیرون از توانایی نشر می‌باشد.

۱۰. نشر بوتیمار در خصوص معرفی، بررسی، تبلیغ و کیفیت آثار عرضه شده خود، نهایت دقت را به خرج می‌دهد، اما در این کار محدودیت‌های فراوانی نیز وجود دارد، که بدون در نظر گرفتن آنها نمی‌توان اقدام به ارزیابی فعالیت‌ها کرد.

۱۱. نشر بوتیمار در سال ۹۳ طبق سیاستی جدید خود، محدویت‌های دقیقی را در خصوص پذیرش کتاب اعمال می‌نماید، اما نسبت به همه تعهدات خود پایبند است. ضمن آنکه مسیر حرکت را جهت ترویج شعر معاصر به سمت فعالیت‌های کم هزینه‌تر در نشر کتاب و توزیع برون مرزی از طریق حضور در نمایشگاه‌های بین المللی برنامه‌ریزی کرده، که به زودی آثار اولیه این کار شیوه‌های نوین منتشر خواهد شد.

۱۲. فعالان نشر بوتیمار، با اعتقاد به اینکه فعالیت در حوزه نشر (با توجه به شرایط سخت فعلی) کاری پر مشغله و کم منفعت است، خود را موظف به تکریم همه همکاران و آرزوی موفقیت برای ایشان می‌داند.

۱۳. شماره تماس با نشر بوتیمار۲۱۶۶۹۳۰۱۳۶ است، مسئول بخش مالی نشر و بخش توزیع، آقای قارن سوادکوهی در روزهای شنبه و پنجشنبه، از ساعت ۱۰ صبح لغایت ۳ بعد ازظهر آمادگی پاسخگویی در خصوص همه مسائل مالی مولفان را دارند. ضمن آنکه انتشارات در هر زمان امکان ارائه صورت توزیع و صورت حساب پخش به مولفان (جهت هر مولف هر سه ماه یک نوبت) را دارد.

با احترام انتشارات بوتیمار

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

>> واپسین نوشته‌ها
تبلیغات

آگهی‌های تجاری:

ویدیوی تبلیفاتی صرافی عطار:

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها: