UA-28790306-1

صفحه را انتخاب کنید

بیمه‌ مسافرت برای افراد مقیم کانادا

بیمه‌ مسافرت برای افراد مقیم کانادا

آیا به زودی قصد سفر به خارج از کانادا را دارید؟

آیا گهگاهی جهت خرید برای یک روز به آمریکا سفر می‌کنید؟

آیا برای اتفاقات پیش بینی‌ نشده در طول سفر برنامه‌ریزی کرده اید؟

 با تهیه یک بیمه‌ مسافرت مناسب میتوانید سفری آسوده را برای خود و خانواده خود برنامه ریزی کنید.

 

چرا بیمه‌ مسافرت؟

بیمه‌ دولتی کانادا هزینه‌های پزشکی‌ که در کشورهای دیگر ایجاد میشوند را به طور کامل تحت پوشش قرار نمی دهد. با توجه به هزینه های هنگفت پزشکی‌ در کشورهای دیگر به خصوص آمریکا، شما میتوانید خود و خانواده خود را از یک هزینه زیاد پزشکی‌ در صورت بروز اتفاقات پیش بینی‌ نشده محافظت کنید.

زمانی‌ که برای یک سفر برنامه ریزی می‌کنیم به دنبال یک زمان خوب و پرخاطره هستیم و تمام امکانات لازم را فراهم می‌کنیم که تا حد امکان این سفر لذت بخش باشد. یکی‌ از امکاناتی که همیشه در زمان تدارک یک سفر باید در نظر بگیریم بیمه‌ مسافرت است.

از بسیاری از دوستان شنیده‌ایم که می‌گویند ما یک روزه به آمریکا می‌رویم چرا باید نگران بیمه‌ مسافرت باشیم. احتمالا در اخبار شنیده‌اید که خانواده‌ها‌یی کانادایی به‌خاطر هزینه‌های پزشکی‌ ناشی‌ از تصادف یا مریضی در آمریکا مجبور به پرداخت هزاران دلار شده‌اند. در صورتی‌ که می‌توانستند با پرداخت مبلغ کمی‌ پول از این که این اتفاق ناگوار به یک فاجعه تبدیل شود جلوگیری کنند.

بیمه‌ مسافرت هم مانند دیگر بیمهها دارای نکات ظریفی‌ است که هنگام تهیه آن باید به آنها دقت کنیم. در ادامه توجه شما را به چند نمونه از نکات مهم که هنگام تهیه یک بیمه‌ مسافرت نیاز دارید جلب می‌کنم.

در ادامه نکاتی‌ که در رابطه با تهیه یک بیمه‌ مسافرت به نظرم لازم می امد را بیان کرده ام. امیدوارم همیشه سفرهای شاد و پر از خاطرات خوب داشته باشید.

 

چه مبلغ پوشش بیمه‌ مسافرت کافیست؟

چنانچه شما کارت بیمه‌ پزشکی‌ کانادا را داشته باشید، اکثر شرکت‌های بیمه‌ تا مبلغ پنج میلیون دلار شما را تحت پوشش قرار میدهند.

 

در هنگام خرید یک بیمه‌ مسافرت به چه نکاتی‌ باید دقت کنیم؟

۱- اولین نکته مهم هنگام خرید یک بیمه‌ مسافرت این است که، آیا بیمه‌ پیشنهادی تمام مورد اورژانسی را تحت پوشش قرار میدهد یا فقط مواردی را که در اثر حادثه تصادف (accident) به وجود آمده اند را مورد پوشش قرار میدهند؟

برای مثال یک بیمه‌ کامل بیمه ای‌ است که تمام موارد اورژانسی مثل سرماخوردگی‌، ناراحتی‌ قلبی و… را هم تحت پوشش قرار دهد.

۲- چنانچه شما در هنگام خرید یک بیمه‌ مسافرت موارد پزشکی‌ مثل فشار خون، کلسترل، یا ناراحتی‌ قلبی و …. دارید،حتما باید این مساله را با مشاور بیمه‌ خود در میان بگذارید و از او بخواهید که بیمه ای‌ را برای شما تهیه کند که تمام این موارد را تحت پوشش قرار دهد.

۳-چنانچه هنگام تهیه بیمه‌ نیاز به پر کردن فرم پزشکی‌ باشد، دقت کنید که به تمامی‌ سوالات با دقت پاسخ دهید. چراکه پاسخ نادرست به این سوالات امکان این را به وجود می‌‌آورد که شرکت بیمه‌ از پرداخت غرامت به شما خودداری کند.

در این مرحله کار کردن با مشاوری که به تمام این مسائل آگاه است حائز اهمیت می‌باشد.

۴- بیمه‌ مسافرت را می‌توان به صورت سالیانه (multiple) یا به صورت یک مرتبه‌ا‌ی ‌(single) تهیه کرد. چنانچه در سال بیش از ۲ سفر دارید معمولا بیمه‌ سالیانه به صرفه‌تر خواهد بود. در این مورد از مشاور بیمه‌ خود سوال کنید و از او بخواهید که قیمت‌های موارد متفاوت را برای شما تهیه کند.

۵- چنانچه در طول سفر خود نیاز به استفاده از بیمه‌ پیدا کردید سریعاً( کمتر از ۲۴ ساعت) با شرکت بیمه‌ تماس بگیرید و آنها را در جریان قرار دهید.

۶- در بسیاری از موارد افراد به بیمه هایی که روی کارتهای اعتباری (Credit Cards)وجود دارند اتکا‌ میکنند. همانطور که گفته شد موارد تحت پوشش بیمه‌ مسافرت بسیار مهم است و اکثر این کارتها فقط حادثه در اثر تصادف را تحت پوشش قرار میدهند و یا مبلغ تحت پوشش آنها کافی‌ نیست. پس حتما قبل از اتکا به این بیمه قرارداد آنها را با یک مشاور بیمه‌ مرور کنید.

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

خانه | >> واپسین نوشته‌ها

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها: