آشیان / آينه در آينه / تسلط داعش بر ۳۵ درصد خاک سوریه

تسلط داعش بر ۳۵ درصد خاک سوریه

داعش: کفش پاشنه بلند ممنوع؛ همه زنان نقاب بپوشند

در اطلاعیه داعش که در میان ساکنان مناطق تحت کنترل خود در سوریه توزیع شده آمده است: با هدف حفاظت از ناموس مسلمانان، نشان دادن چشمان زنان نقاب دار به صورت کامل ممنوع است.

گروه تندروی داعش در جدیدترین اقدام خود کفش پاشنه بلند برای زنان را ممنوع اعلام کرد. به گزارش عصرایران به نقل از خبرگزاری ها، گروه افراط گرای داعش به تازگی نام خود را از دولت اسلامی عراق و شام به دولت خلافت اسلامی تغییر و رهبر خود یعنی ابوبکر بغدادی را به عنوان خلیفه همه مسلمانان جهان معرفی کرد. داعش در حال حاضر کنترل مناطقی در شمال و شرق عراق و مناطق غربی سوریه را در دست دارد. گروه داعش در عراق و سوریه، دست به کشتار گسترده ای زد و شمار زیادی از افراد را بدون محاکمه یا به بهانه های واقعی، دسته جمعی اعدام کرد. داعش با توزیع اطلاعیه هایی در میان ساکنان مناطق تحت کنترل خود در سوریه از جمله شهر “دیرالزور” اعلام کرد: زنان حق ندارند کفش پاشنه بلند بپوشند. در اطلاعیه داعش که در میان ساکنان مناطق تحت کنترل خود در سوریه توزیع شده آمده است: با هدف حفاظت از ناموس مسلمانان، نشان دادن چشمان زنان نقاب دار به صورت کامل ممنوع است.

371877_538 تسلط داعش بر ۳۵ درصد خاک سوریه

دیگر دستورات داعش به این شرح است: – زنان حق استفاده از عباء (چادر عربی) گلدوزی شده، حاشیه دوزی یا براق را ندارد. – زنان نباید چادرهای خود را باز بگذارند تا دیگر لباس های آنها مشخص شود. – زنان باید نقاب یا پوشیه بپوشند تا چهره شان به ویژه چشم ها مشخص نباشد.

در این اطلاعیه تاکید شده است هر کسی با این مقررات مخالفت کند با مجازات روبه رو خواهد شد. داعش قبل از این هم حجاب کامل را برای همه زنان و مانکن های پلاستیکی مغازه ها الزامی دانسته بود. این گروه همچنین مصرف دخانیات را نیز ممنوع و گشت های امر به معروف و نهی از منکر به راه انداخت. این گروه علاوه بر این، حسینیه ها، برخی مساجد و همه مزارهای پیامبران و افراد سرشناس و شخصیت های دینی و مذهبی مورد احترام مردم سنی و شیعه را منفجر و تخریب کرد.

371880_187 تسلط داعش بر ۳۵ درصد خاک سوریه

۳۵ درصد خاک سوریه در اشغال داعش  سازمان دیده بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد داعش کنترل حدود 35 درصد از خاک سوریه را در دست دارد. دیده بان حقوق بشر سوریه یکی از تشکل های مخالف حکومت این کشور است. دیده بان حقوق بشر ادامه داد: داعش با استفاده از تجهیزات، تسلیحات و پول های کسب شده در عراق، قدرت خود در سوریه تقویت می کنند. این مجموعه همچنین تاکید کرد: تعداد جنگجویان خارجی در سوریه به 12 هزار نفر می رسد که شمار بسیاری از آنها از کشورهای جنوب خلیج فارس هستند.

درباره شهرگان

پیشنهاد خوانش

پنج داستان ۵۵ کلمه‌ای از کتاب “زندان دیکتاتور” نوشته‌ی بهروز عرب‌زاده بهروز عرب‌زاده

  ۱. حسرتِ آغوشِ گمشده ای فضای سینه اش را آزار می داد کنار زن …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *