صفحه را انتخاب کنید

حال بکتاش آبتین بحرانی‌تر و وخیم‌تر شده‌است

 

شهرگان: حال بکتاش آبتین بحرانی‌تر ووخیم‌تر شده‌است. بنا به آخرین خبرهایی که از طرف دوستان ونزدیکان این شاعر و سینماگر به‌‌گوش می‌رسد وضعیت او بطور جدی نگران‌کننده‌است. گویا آبتین را به کمای مصنوعی برده‌اند.  آنقدر پادتن روزمره‌ی مرگ از سوی حکومت مرگ و جنون در رگ‌های جامعه تزریق شده‌است که مردم به مرگ عزیزترین و نخبه‌ترین فرزندان کشور مقاوم‌شده‌اند و کم‌ترین واکنش را نشان می‌دهند. حکومتی به غایت خشن و سرکوبگر که تحمل شنیدن صدای «ما تشنه‌ایم و آب می‌خواهیم» مردم را ندارد و در خیابان با تفنگ‌های ساچمه‌‌ای تخم مرگ می‌پراکند.

فضای زندان‌ها را نیز چنان آلوده کرده‌است تا روشنفکران و نویسندگان، شاعران و هنرمندان، فعالان حقوق بشر و محیط زیست، فعالان جنبش زنان و فعالین جنبش دانشجویی را با پوشش و بهانه اپیدمی جهانی کوید ۱۹ به‌کام مرگ بفرستد.

حکومت اسلامی ایران مسئول جان بکتاش آبتین و تمامی زندانیان زن و مردی است که تنها در حوزه‌های آفرینشگری فرهنگی، هنری، سیاسی و اجتماعی فعالیت داشتند و براساس اتهامات واهی و بی‌پایه دستگیر شده‌اند.

 

Website | + posts

هادی ابراهیمی رودبارکی؛ شاعر، نویسنده و سردبیر هفته نامه شهروند بی. سی و شهرگان آنلاین؛ متولد ۱۳۳۳ - رشت و ساکن کانادا - استان بریتیش کلمبیاست. از ابراهیمی تاکنون دو کتاب شعر با عنوان: «یک پنجره نسیم» - ۱۹۹۷ - نشر آینده - ونکوور و «همصدایی با دوئت شبانصبحگاهی» نشر بوتیمار - ایران منتشر شده‌است.

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی:

ویدیویی

بارگذاری...

فرم اشتراک ایمیلی

آرشیو شهرگان

مطالب شهرگان را مشترک شوید

برای دریافت تازه‌ترین مطاالب و به‌روزرسانی‌های مطالب شهرگان، به لیست پستی ما بپیوندید.

اشتراک شما با موفقیت انجام شد

Pin It on Pinterest

Share This