UA-28790306-1

صفحه را انتخاب کنید

«زیر آسمان های جهان»

«زیر آسمان های جهان»
 
آمده بود که با نقل «خاطره‌های ازلی» «زیر آسمان های جهان»، باریکه‌ی زمان ما را به شکفتن‌های ابدی برساند و جاودان سازد.
جستجوگری خستگی ناپذیر بود و فرزانه‌ای حکیم در میانه روزها و رازها، که بی‌هیچ پیش‌داوری به دیدار این و آن می‌شتافت در خیمه‌های شان و سعی‌اش همه بر آن بود که بلکه بتواند بارقه‌ی نخستین کلام و طرح اساطیر آغازین را در دفتر ورق خورده ایام ادیان و فرهنگ‌ها و دبستان‌ها و نحل دریابد و برجسته سازد و بگوید مردم این است آنچه مورد وثوق همگان است و براستی که چنین کرد. براستی که حکیم زمان خویش بود و عارف حال خویش و در گستردگی شگفت دریافت هایش شناور بود.
اسفار عتیق کاتبان می‌خواند در جستجوی معنایی ابدی که گاه پنهان است در لایه های تو در توی کلمات. اینگونه بود که فرصت کوتاهش را به تماشا سپری کرد و برای ما که گوشه‌ای نشسته‌ایم بی‌که بدانیم چه می‌گذرد، ره‌آوردش شگفت انگیز می‌نمود.
تصرف او در تماشای رنگین کمان فرهنگ‌ها زیر آسمان‌های جهان مبارک باد و جاودان:
 
یک لحظه میانه‌ی زمان دیگر هیچ
گم در نفحات آسمان دیگر هیچ
 
یک لحظه از این پنجره های ابدی
ماییم و تماشای تماشای جهان دیگر هیچ
 
سینا سنجری
ونکوور – ۲۲ مارچ ۲۰۱۸
 

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

>> واپسین نوشته‌ها

سینا سنجری؛ شاعر و منتقد ادبی در سال ۱۳۴۹  در تهران به دنیا آمد. از سنجری تا کنون شش کتاب شعر در قالب های مختلف از غزل و رباعی گرفته تا سپید و آزاد از سال ۱۳۷۸ تا امروز به چاپ رسیده است‌. او همچنین کتابی در توصیف و شرح شعر سهراب سپهری نوشته است. وی در سال ۲۰۱۱ به کانادا مهاجرت کرد و اینک ساکن ونکوور است‌. سنجری به تازگی کتاب شعر کوچکی نیز به انگلیسی در شهر ویکتوریا به نام Quantic Somnia به چاپ رسانده است.

او خود را محدود به قالب مشخصی نمی داند و با وجودی که بیشتر غزل سرا شناخته می شود و پیرامون این قالب شعری مقالاتی نوشته است ولی در قالب های دیگر هم طبع و بخت خویش را آزموده است. تازه ترین کتاب پارسی او وست وود نام دارد که با عنوان فرعی یادداشت های روزانه یک نویسنده ناشناس تلاش تازه ی او در راه بردن به شیوه دیگری از بیان و زبان شعری ست.

آثار چاپ شده:
باغ اساطیر - کتاب غزل
عقربه های برنزی- غزل و رباعی و سپید
گل های تاریکی - کتاب غزل
اکالیپتوس تنها- سپید و سایفایکو
وقت های زمان- کتاب رباعی
وست وود - شعر آزاد
گزینه ادبیات معاصر - غزل و رباعی و مثنوی
مکاشفه هشت - به تماشای شعر سهراب سپهری
Quantic  Somina: A Collection of SciFaiku

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها: