آشیان / پیشنهاد سردبير / شفاف‌سازی اموال مسئولان
غلامحسین دوانی

شفاف‌سازی اموال مسئولان

[clear]

تعدادی از نمایندگان مجلس از رئیس‌جمهور درخواست کرده‌اند وزرای پیشنهادی، فهرست اموال خود را محرمانه به مجلس اعلام کنند. این حق طبیعی نمایندگان واقعی ملت است که خواسته بر حق مردم را که همانا شفاف‌سازی اموال مسئولان دولتی است اعلام کنند. اما خواسته اصلی ملت همانا شفاف‌سازی اموال مسئولان ارشد دولتی ازجمله خود نمایندگان مجلس به‌طور علنی نیز هست. نمی‌توان پذیرفت هرروزه شاهد گردش اتومبیل‌های‌ میلیاردی برخی آقازاده‌های کندذهنی باشیم که حداکثر تلاش آنها قبولی در یکی از واحدهای پساجغرافیایی یکی از دانشگاه‌هایی است که این روزها بدون کنکور با تبلیغات دیواری، دانشجو می‌پذیرد و بعد همین آقازاده‌ها مدعی وراثت شوند و به ملت فخر بفروشند.

به‌راستی اموال مسئولان ارشد را اعلام كنيد تا معلوم شود چه کسانی کارآفرین و نخبه هستند و چه کسانی به سبب ارتباطات فامیلی یک‌شبه ره صدساله را تاخته‌اند تا معلوم شود آن فلک‌زده‌ای که هشت سال در جنگ تحمیلی با درجه جانبازی امرار معاش می‌کند چرا دارای ژن‌ میلیاردی نشده اما هم‌قطار دیروزینش او را به جن واگذار می‌کند. در بیشتر کشورهایی که حکمرانی خوب حاکم است انتشار و افشای علنی اموال مسئولان ارشد دولتی از طریق سازمان امور مالیاتی آن کشور با انتشار اظهارنامه مالیاتی وی همراه است درحالی‌که بسیاری از کسانی که مدعی هستند، در این کشور اساسا مالیات نمی‌دهند، ولی فریاد می‌زنند پرداخت مالیات برای شهروندان واجب است.

[clear]

درباره غلامحسین دوانی

غلامحسین دوانی
غلامحسین دوانی؛ پژوهش‌گر اقتصادی و عضو انجمن اقتصاددانان حرفه‌ای بریتیش کلمبیا و از اعضای حسابداران خبره آمریکای شمالی

پیشنهاد خوانش

حذف ۴ صفر یا حذف خود ۴ غلامحسین دوانی؛ عضو انجمن اقتصاددانان حرفه ای کاناد(بریتیش کلمبیا)، عضو انجمن حسابداران خبره امریکا(ایالت نیویورک)

  پیشینه واحد پولی در ایران از زمان قاجار “تومان، قران و شاهی” بود که …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *