UA-28790306-1
تبلیغات

صفحه را انتخاب کنید

فیلم‌های زمستان ۲۰۱۵

فیلم‌های زمستان ۲۰۱۵
امید جبیبی‌نیا

امید جبیبی‌نیا

شهرگان: از ژانویه تا اواسط فوریه معمولاً در آمریکا زمان اکران فیلم‌هایی ست که بخت بیشتری برای اسکار دارند، بنابراین اکران زمستانی معمولاً در این دو ماه داغ است، در اینجا نگاهی کوتاه می‌اندازیم به برخی از فیلم‌های مطرح زمستان ۲۰۱۵ که در کانادا و آمریکا اکران می‌شوند.

 سلما

سومین فیلم آوا دورنی، فیلمساز زن رنگین پوست که کاندیدای دو جایزه اسکار از جمله بهترین فیلم است در باره زندگی مارتین لوترکینگ است و توجه بسیاری از منتقدان را به خود جلب کرده است.

فیلم که همزمان با تولد مارتین لوترکینگ اکران شده است با استقبال بسیار تماشاگران نیز روبرو شده است.

c9-2خباثت ذاتی

پل توماس اندرسون با فیلم خون به پا می‌شود در سال ۲۰۰۸ نامزد سه جایزه اسکار شد و امسال با این فیلم برای فیلمنامه اقتباسی کاندیدای اسکار است، فیلمی براساس یک رمان کارآگاهی پیچیده که اگرچه در مجموع منتقدان از آن خوششان آمده اما توفیق چشمگیری در گیشه نیافته است.

تک تیرانداز آمریکایی

تعجبی ندارد که فیلم کم و بیش آمریکایی پسند کلینت ایستوود نامزد شش جایزه اسکار شود، این فیلم در باره کریس کیل تک تیرانداز تگزاسی است که برای مأموریت به عراق اعزام می‌شود. فیلمی خوش ساخت با همان کلیشه‌های رایج هالیوودی.

c9-3آواها

آخرین فیلم مرجان ساتراپی پس از موفقیت خورشت آلو و پرسپولیس از ششم فوریه اکران خواهد شد، نکته جالب در باره این فیلم آن است که تهیه کنندگان به جای نمایش نخست در یک جشنواره چنان که معمول کارهای فیلمسازانی چون ساتراپی است ترجیح دادند فیلم را برای اکران آمریکای شمالی آماده کنند.

آواها که باز هم نوعی کمدی سیاه است در باره کارگر کارخانه ای ست که بدل به یک قاتل زنجیره ای می‌شود و به همراه سگ و گربه ش که با او حرف می‌زنند قربانیانش را برمی گزیند.

مرجان ساتراپی در سال ۲۰۰۸ برای فیلم پرسپولیس نامزد اسکار بود که در میان ناباوری روزنامه نگاران سینمایی این جایزه به وی تعلق نگرفت تا نخستین ایرانی و ایرانی تباری باشد که برنده این جایزه می‌شود.

نقشه ای به ستارگان

آخرین فیلم دیوید کراننبرگ که به نوعی نقد هالیوود نیز هست و توسط آکادمی اسکار نادیده گرفته شده از بیست و هفتم فوریه در کانادا و آمریکا به نمایش درخواهد آمد.

این فیلم که نامزد نخل طلای جشنواره کن بود در باره پشت صحنه زندگی ستارگان هالیوود است وجولیان مور یکی از به یاد ماندنی‌ترین نقش‌های خود را در آن ایفا کرده است.

c9-4سرنا

بعد از موفقیت فیلم عاشقانه عشق همه آن چیزی ست که نیاز دارید، سوزان بئر حالا با سرنا بازگشته است، درام خانوادگی که تا اینجا تنها به خاطر حضور جنیفر لارنس و برادلی کوپر مطرح بوده است و باید دید تا زمان اکران تماشاگران چه واکنشی به آن نشان می‌دهند.

c9-5

بهترین فیلم‌های ژانویه به انتخاب منتقدان

۱ ـ دو روز، یک‌شب (برادران داردن) Two Days, one Night

۲ ـ لویتان (آندره زویاگینتسف)Léviathan

۳ ـ سلما (آوا دورنی) Selma

۴ ـ آقای ترنر (مایک لی) Mr. Turner

۵ ـ خباثت ذاتی (پل توماس اندرسون) Inhérent Vice

۶ ـ پدینگتون (پل کینگ) Paddington

۷ ـ رفتار شایسته (دزیره اخوان) Appropriât Behaivor

۸ ـ تک تیرانداز آمریکایی (کلینت ایستوود) American Sniper

۹ ـ درون جنگل (راب مارشال)Into the Woods

۱۰ ـ غیرقابل شکست (آنجلینا جولی) Unbroken

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

خانه | >> واپسین نوشته‌ها

امید حبیبی نیا روزنامه نگاری سینمایی را از سال ۶۸ آغاز کرده و با اغلب نشریات سینمایی و فرهنگی از جمله مجله فیلم و روزنامه های ایران و همچنین بخش های مختلف تولید، خبر و تحقیق در رادیو و تلویزیون همکاری داشته است، وی از اعضای نخست انجمن منتقدان سینمای ایران بود و چند دوره نیز به عنوان داور انجمن و همچنین داور بخش فیلم های کوتاه جشنواره فیلم فجر به فعالیت پرداخت. او دهها تحقیق علمی در زمینه سینما، روانشناسی ارتباطات و ارتباطات به مجامع علمی بین المللی ارائه کرده است و در رشته های روانشناسی بالینی، کارگردانی سینما، تحقیق در علوم ارتباطات، مطالعات جهانی با گرایش تحقیق در رسانه ها به تحصیل و تدریس پرداخته است. وی همچنین با رسانه های بین المللی از جمله بی بی سی و فرانس ۲۴ نیز همکاری داشته است و سردبیر نشریه دو زبانه رسانه شناسی ست.

تبلیغات

آگهی‌های تجاری:

ویدیوی تبلیفاتی صرافی عطار:

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها: