UA-28790306-1

صفحه را انتخاب کنید

قوانین خانواد‌گی، ازدواج و طلاق در ایالت بریتیش کلمبیا – بخش ۸

قوانین خانواد‌گی، ازدواج و طلاق در ایالت بریتیش کلمبیا – بخش ۸

در هنگامی که شما و همسرتان در پروسه طلاق هستید و جدا زندگی‌ می‌کنید، شما می‌بایست تصمیمات مهمی‌ در مورد نگهداری از فرزندانتان داشته باشید. مهمترین فاکتور در این زمینه این می‌باشد که چه تصمیمی “بهترین منافع”  (Best Interests of the Children) را برای فرزندان به ارمغان می‌‌آورد. در مقالات چند هفته آینده ما در زمینه “Guardianship” (سرپرست و متولی و قیم فرزندان) صحبت خواهیم نمود.

Guardianship  (سرپرست،  متولی و قیم فرزندان)

سرپرست و متولی (Guardian) فرزندان بر اساس قانون چه شخصی‌ یا اشخاصی‌ میباشند?  این افراد میتوانند بر اساس شرایط مختلف تغییر یابند.

هنگامی که کودکان کمتر از ۱۹ سال سن دارند، سرپرست و متولی آنها (Guardians) که معمولاً والدین هستند، مسول پرورش و مراقبت کودکان میباشند. اگر والدین با فرزندان زندگی‌ کنند، هم پدر و هم مادر به صورت برابر مسول پرورش، تربیت، و مراقبت از کودکان هستند.  به موجب قانون سرپرست و متولی (Guardian) بودن برای فرزندان هم حق و هم تکلیف پدر و مادر است. بنابراین نمی توان حق  سرپرست و متولی (Guardian) بودن برای فرزندان را بدون دلیل موجه و حکم دادگاه از پدر و مادر سلب کرد. ولی‌ این افراد میتوانند بر اساس شرایط مختلف تغییر یابند.

اگر زوجین با یکدیگر زندگی‌ نکنند و یا از هم طلاق گرفته باشند، هم پدر و هم مادر همچنان مسئولیت مراقبت و نگهداری فرزندان را بر عهده دارند. هم پدر و هم مادر سرپرست و متولی (Guardian)  فرزند میباشند مگر آنکه بر اساس دستور دادگاه و یا رضایت والدین، تنها یکی‌ از والدین مسئولیت مراقبت و نگهداری فرزندان را بر عهده بگیرد.

هر شخصی‌ میتواند از دادگاه درخواست نماید که سرپرست و متولی (Guardian) فرزندان گردد. این افراد عبارتند از پدر و یا مادری که هیچگاه با فرزند زندگی‌ نکرده است، پدر بزرگ و مادر بزرگ، خواهر و یا برادر، پدر خوانده و یا مادر خوانده، اقوام، و یا افرادی که هیچ نسبتی با فرزند ندارند.

مواردی که ثابت می‌کند شخصی‌ یا اشخاصی‌ صلاحیت سرپرستی، متولی و قیم بودن فرزندی را دارند

(Best Interests of the Children for Guardianship)

مواردی که قضات دادگاه‌ها بررسی‌ میکنند تا ثابت شود که آیا شخصی‌ یا اشخاصی‌ صلاحیت سرپرست، متولی و قیم بودن فرزندی را دارند یا  خیر شامل موارد ذیل میباشند:

– امنیت و سلامت فرزندان

– عشق، رابطه، و علاقه فرزندان با افرادی که خواستار سرپرست، متولی و قیم بودن فرزند میباشند

– سن و مرحله رشد فرزندان

– نحوه نگهداری از کودک در طول زندگی

– رابطه فرزندان با افرادی که خواستار سرپرست، متولی و قیم بودن فرزند میباشند

– برخورداری از قابلیت‌ها و شایستگی‌های لازم افرادی که خواستار سرپرست، متولی و قیم بودن فرزند میباشند

– سلامت جسمانی، احساسی و روانی افرادی که خواستار سرپرست، متولی و قیم بودن فرزند میباشند

– سیستم‌های حمایتی

– آرزوها و علائق کودک ( معمولا خواسته و نظر فرزندان نوجوان مورد پذیرش دادگاه نیز قرار می‌گیرد)

مرگ و یا عدم توانایی جسمی‌ و ذهنی‌ سرپرست و متولی فرزندان

آیا شما میدانید که چه اتفاقی‌ برای فرزندان شما می‌افتد اگر شما فوت کنید و یا قادر به نگهداری و مراقبت از فرزندانتان نباشید؟

اگر شما تنها سرپرست و متولی (Guardian) فرزندانتان باشید، و شما بدون انتصاب سرپرست و متولی دیگری برای فرزندان خود فوت کنید و یا از نظر جسمی‌ و ذهنی‌ قادر به نگهداری و مراقبت از آنها نباشید، سازمان Public Trustee and Guardian و وزارت توسعه خانواده و فرزندان (Ministry of Children and Family Development) متولی و سرپرست فرزندان شما خواهند شد. در مقاله بعدی ما نکات بیشتری را در این زمینه بین خواهیم نمود.

یادآوری: حسین فرامرزی، وکیل دادگاه های ایالت بریتیش کلمبیا، به هیچ گروه سیاسی، دولتی، و یا مذهبی وابسته نیست، و مقالات حقوقی مندرجه، تنها برای افزایش سطح آگاهی جامعه فارسی زبان کانادایی تهیه شده است. به علت امکان تغییر در قوانین کانادا به مرور زمان، و همچنین عدم امکان بیان کلیه قوانین در این مقالات، به تمامی خوانندگان توصیه میگردد که قبل از انجام هر گونه موضوع حقوقی، با وکیل خود مشورت نمایند. برای اطلاعات بیشتر شما میتوانید به وب سایت دفتر حقوقی فرامرزی به آدرس WWW.FLCLAWYERS.COM مراجعه نمایید. لطفا برای دریافت نکات حقوقی کوتاه روزانه صفحه فیسبوک Faramarzi Law Corporation را لایک کنید.

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

خانه | >> واپسین نوشته‌ها

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها: