UA-28790306-1
تبلیغات

صفحه را انتخاب کنید

قوانین خانواد‌گی، ازدواج و طلاق در ایالت بریتیش کلمبیا – بخش ۱

قوانین خانواد‌گی، ازدواج و طلاق در ایالت بریتیش کلمبیا – بخش ۱

زندگی زناشویی قوام، تحکیم و استمرارش به محبت، دوستی، تفاهم، احترام متقابل و به رسمیت شناختن و رعایت حقوق همدیگر است.

نرخ طلاق درکشور کانادا بالاست و سالانه هزاران زوج در این کشور از یکدیگر جدا می‌شوند. این مشکل در میان خانواده‌های ایرانی و فارسی زبان مهاجر نیز وجود دارد.

یکی‌ از مشکلات اصلی‌ زوجینی که از یکدیگر جدا می‌شوند، عدم آشنایی با قوانین و شرایط طلاق، که با مقررات و قوانین طلاق ایران کلاً متفاوت است، می‌باشد.  تجزیه و تحلیل دلایل و ریشه‌های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، و یا حتی روانی بروز طلاق در خانواده‌های مهاجر نیاز به بحث‌های کارشناسی مفصلی دارد. تنها هدف سلسله مطالبی که در این مقالات خواهید دید، مرور کلی قوانین طلاق در ایالت بریتیش کلمبیا جهت آشنایی افرادی که قصد دارند به این ایالت مهاجرت کنند و یا هموطنان عزیزی که در این ایالت زندگی می‌کنند، است.

به نظر بنده طرح این نوع مطالب در روزنامه‌ها و وب‌سایت‌ها ضروری است زیرا معتقدم کسی که قصد دارد در کشوری جدید زندگی کند، باید حتی‌الامکان با شرایط و شیوه کار و زندگی، فرهنگ و آداب و رسوم اجتماعی، و از همه مهم‌تر قوانین حاکم در کشور جدید آشنا شود و با آشنایی و آمادگی کامل زندگی نماید و در نتیجه با مشکلات کمتری روبرو شده و گام‌های مستحکم‌تر و موفق‌تری را در مسیر زندگی تازه خود بردارد.

مهم‌ترین مراجع قانونی‌ در زمینه قوانین خانواد‌گی، ازدواج و طلاق در ایالت بریتیش کلمبیا

مهم‌ترین مراجع قانونی‌ در زمینه قوانین خانواد‌گی، ازدواج و طلاق در ایالت بریتیش کلمبیا، قانون خانواده (Family Law Act) و قانون طلاق (Divorce Act) است.

اگر شخصی‌ در رابطه شبه ازدواجی (common law) و بدون ثبت رسمی‌ ازدواج زندگی‌ نماید، بررسی‌ میزان حمایت مالی همسر پس از جدایی بر اساس قانون Family Law Act است. ولیکن اگر شخصی‌ ثبت رسمی‌ ازدواج داشته باشد، بررسی‌ میزان حمایت مالی همسر پس از جدایی بر اساس قانون Family Law Act و یا Divorce Act است.

No-Fault Divorce System

آیا شما میدانید که طلاق در کشور کانادا بر اساس سیستم حقوقی no-fault divorce بنا شده است؟ سیستم no-fault divorce بدین معنا است که اصولا دلیل یا دلایل خاتمه رابطه زناشویی (حتی اگر دلیل آن خیانت به همسر باشد)، هیچ تاثیری بر حمایت مالی زوجین نسبت به یکدیگر، تقسیم اموال زوجین، و یا سرپرستی کودکان پس از جدایی و طلاق ندارد.

عبارت “همسر”

عبارت “همسر” در مطالب پیش رو به زن،  شوهر Common Law Partner و Same Sex Partner می‌تواند اطلاق شود و قوانین مورد اشاره برای هر دو طرف به شکل مساوی قابل اجراست.

قراردادهای خانواد‌گی

(Marriage Agreement, Cohabitation Agreement, Separation Agreement)

شما و همسرتان می‌توانید چه قبل از ازدواج و چه در هنگام جدایی و طلاق قرارداد‌های خانواد‌گی امضا کنید. قرارداد‌های خانواد‌گی شامل انواع مختلفی‌ هستند که در ذیل به آنها اشاره شده است:

– قرارداد ازدواجی و یا Marriage Agreement قراردادی می‌باشد که شما و همسرتان قبل از ازدواج (و یا مدت کوتاهی‌ پس از ازدواج) آنرا امضا می‌کنید. این قراردادها به این منظور است تا در صورت جدایی و طلاق حق هر زوج را در زمینه تقسیم اموال و دارایی‌ها، تقسیم بدهی‌ها، حضانت فرزندان و حمایت مالی از همسر و فرزند مشخص نماید. این قرارداد‌ها در اکثر موارد باعث می‌شوند که زوجین در هنگام جدایی و طلاق به راحتی‌ و بدون نیاز به دادگاه مشکلات خود را حل کنند.

 – قرارداد شبه ازدواجی و یا Cohabitation Agreement قراردادی است که شما و همسرتان قبل از شروع زندگی‌ مشترک (و بدون ازدواج) آنرا امضا می‌کنید. این قراردادها نظیر قراردادهای ازدواجی به این منظور هستند تا در صورت جدایی و طلاق حق هر زوج را در زمینه تقسیم اموال و داراییها، تقسیم بدهی‌ها، حضانت فرزندان و حمایت مالی از همسر و فرزند مشخص نماید.

 – قرارداد جدایی و طلاق و یا Separation Agreement قراردادی است که زوجین در هنگام جدایی و طلاق آنرا امضا می‌کنند تا بدون نیاز به دادگاه مسائل مالی و غیر مالی خود را حل و فصل کنند. این مسائل شامل تقسیم اموال و دارایی‌ها، تقسیم بدهی‌ها، حضانت فرزندان و حمایت مالی از همسر و فرزند است.

ـــــــــــــــــــ

یادآوری: حسین فرامرزی، وکیل دادگاه های ایالت بریتیش کلمبیا، به هیچ گروه سیاسی، دولتی، و یا مذهبی وابسته نیست، و مقالات حقوقی مندرجه، تنها برای افزایش سطح آگاهی جامعه فارسی زبان کانادایی تهیه شده است. به علت امکان تغییر در قوانین کانادا به مرور زمان، و همچنین عدم امکان بیان کلیه قوانین در این مقالات، به تمامی خوانندگان توصیه میگردد که قبل از انجام هر گونه موضوع حقوقی، با وکیل خود مشورت نمایند.

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

خانه | >> واپسین نوشته‌ها
تبلیغات

آگهی‌های تجاری:

ویدیوی تبلیفاتی صرافی عطار:

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها: