In touch with Diverse Iranian Community

محمدعلی اولیائی‌فرد همراه با وکیل سوریه‌ای برندگان جایزه حقوق بشر سال در کانادا شدند

0 58

مرکز بین المللی حقوق بشر در کانادا (ICHR) جایزه امسال خود را در طی مراسم باشکوهی در تورنتو به محمد علی اولیائی فرد وکیل حقوق بشر ایرانی و غنا بداوی وکیل حقوق بشر سوریه ای اهدا کرد. برندگان امسال به دلیل زندگی در کانادا در مراسم حاضر شده و جایزه سالانه حقوق بشر این سازمان را دریافت کردند.

ICHR-4-171215

مرکز بین المللی حقوق بشر در کانادا هر سال به مناسب روز جهانی حقوق بشر و سالگرد تاسیس مرکز، و برای گرامیداشت و ارج نهادن به فعالیت های حقوق بشری در ایران و خاورمیانه به یک یا دو نفر که فعالیت های قابل توجهی در دفاع از حقوق بشر انجام داده اند و به مبارزه با نقض حقوق بشر برخواسته اند، جایزه سالانه خود را اهدا می کند.

لوح تقدیر محمد اولیائی فرد، وکیل ایرانی توسط دکتر رضا مریدی وزیر تحقیقات و نوع آوری و همچنین وزیر دانشگاههای ایالات انتاریو به وی اهدا شد. جایزه کریستال نیز به خانم غنا بداوی وکیل سوریه ای، توسط خانم کارینا گولد نماینده مجلس و معاون پارلمانی وزیر توسعه بین الملل به ایشان تقدیم شد.

اردشیر زارع زاده مدیر اجرائی مرکز  آی سی اچ آر در زمینه علت اعطاء این جایزه می گوید: “ما این اقدام را هر سال انجام می دهیم چرا که باور داریم مدافعان حقوق بشر نه تنها حق الزحمه و پاداش برای فعالیت های خود نمی گیرند بلکه برای دفاع  از حقوق مردم و یا زندانیان و افراد تحت ستم در واقع جان خود را به خطر می اندازند و این اقدامی ارزشمند است که باید مورد حمایت و ستایش قرار گیرد.”

جایزه سالانه مرکز (ICHR) در حضور تعدادی از مقامات کشوری و استانی و فعالین حقوق بشر از کشورهای خاورمیانه و اهل فرهنگ و هنر در طی مراسم باشکوهی در تورنتو به آنها اهدا شد. “ای سی اچ آر” برای دفاع از حقوق بشر در ایران و کشورهای همسایگی فعالیت می کند و یکی از اقداماتش شناسایی فعالان حقوق بشر و حمایت و قدردانی از آنهاست.

 اردشیر زارع زاده مدیر این مرکز در سخنان خود در مراسم در زمان اعطای جوایز گفت: ما امروز اینجا  جمع شدیم تا از افراد و گروههایی که نقش مهمی در حمایت و توسعه حقوق بشر داشته اند قدردانی کنیم.

در  مراسم جایزه و شام سالانه مرکز آی سی اچ آر علاوه بر اهدای جایزه حقوق بشری سال، تعدادی از فعالین حقوق بشر و مقامات سخنرانی کردند و پیام هایی از جمله از وزیر مهاجرت و شهروندی ایالت انتاریو قرائت شد.

پاسخ دهید

مشاهدهٔ قبل از ارسال

نمایش متن بعد از ارسال