ایران رويدادها صفحه اول

هاشمی رفسنجانی و اسفندیار رحیم مشایی در لحظات آخر آمدند

حضور هم‌زمان دقیقه ۹۰ این دو نامزد انتخاباتی نشان از آن دارد که چانه‌زنی در بالا تا آخرین مهلت ثبت نام ادامه داشته‌است.  بنظر نمی‌رسد که حضور رفسنجانی و مشایی در گود انتخابات ۱۳۹۲ بدون توافق رهبری بوده‌باشد. محمد خاتمی که در ۱۷ اردیبهشت‌ماه از «تهدید» نامزدهای اصلاح‌طلب انتخابات شوراهای شهر و روستا خبرداده‌بود و گفته بود: «امروز برای شورای انتخابات شهر احضار می‌کنند، تشویق و تهدید می‌کنند که بکشید کنار، اجازه نمی‌دهیم بیایید. خوب با این وضعیت آمدن یعنی چه؟ و چه فایده‌ای دارد؟» وارد بازی ثبت نام نشد.  به استناد این تهدید‌ها و بگیر و ببند به نقل از خاتمی می‌توان انتظار داشت که که در بالا با رهبری چانه‌زنی ادامه داشته و احتمالاً توافق‌هایی صورت گرفته است. هاشمی رفسنجانی، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، پیش از این در سخنانی در جمع دانشجویان دانشگاه‌های تهران در مجمع تشخیص مصلحت نظام، ورود خود به رقابت های انتخابات ریاست جمهوری آینده را مشروط به موافقت آیت الله علی خامنه ای، رهبر ایران دانست. و گفت: «بدون موافقت رهبری آمدنم نتیجه معکوس خواهد داد». این دو کاندیدا همان چیزی است که خامنه‌ای می‌خواهد تا از آن برای قرارگرفتن در قامت یک ناصح باقی بماند و از تضاد این دو جریان برای تثبت موقعیت خود سود ببرد.  اصل خبر را به نقل از ایسنا می‌خوانید:

C4AF7317-0B8E-490A-813D-F2787FA935D5_mw1024_n_s-500x281 هاشمی رفسنجانی و اسفندیار رحیم مشایی در لحظات آخر آمدند

9E5FD728-8DA3-4FD7-94CD-69F560C5E9FA_mw1024_n_s-500x281 هاشمی رفسنجانی و اسفندیار رحیم مشایی در لحظات آخر آمدند

«هاشمی رفسنجانی برای ثبت نام در انتخابات وارد وزارت کشور شد

اکبر هاشمی رفسنجانی برای ثبت‌نام در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری وارد ستاد انتخابات کشور شد.

 به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) مستقر در ستاد انتخابات کشور، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام برای ثبت‌نام در انتخابات ریاست جمهوری در وزارت کشور حضور یافت.

محمد هاشمی، فاطمه هاشمی، یاسر رفسنجانی و قدرت‌الله علیخانی مشاور رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز در ستاد انتخابات کشور حضور دارند.

همچنین محمد هاشمی در پاسخ به این سوال که نظر شما درباره ثبت‌نام همزمان هاشمی رفسنجانی و اسفندیار رحیم‌مشایی چیست، گفت: ما برای همه احترام قائلیم.

وی در پیش‌بینی میزان رای‌آوری هاشمی نیز گفت: از استقبال مردم اینگونه به نظر می‌رسد که آقای هاشمی رای بیاورد.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران و رئیس اسبق مجلس خبرگان رهبری، نخستین رئیس مجلس ایران و چهارمین رئیس جمهور ایران در دو دوره پیاپی بین سال‌های ۱۳۶۸ تا ۱۳۷۶ بوده است.»

Related posts

نولند: جمهوری اسلامی لیاقت میزبانی اجلاس غیرمتعهدها را ندارد

شهرگان

برنامه های افزایش کارایی و کاهش مصرف انرژی

شهرگان

مراسم یادمان جانباخته‌گان راه آزادی در ونکوور

شهرگان

اظهار نظر