UA-28790306-1

صفحه را انتخاب کنید

پیروزی مقتدرانه: والیبال ایران ۳ – آلمان صفر

پیروزی مقتدرانه: والیبال ایران ۳ – آلمان صفر

تیم ملی والیبال ایران در ادامه نتایج خوب خود در اولین حضورش در لیگ جهانی، توانست تیم آلمان را در سالن ۱۲ هزار نفری ورزشگاه آزادی تهران با نتیجه ۳ بر صفر شکست دهد.

Valyball_ghafour_624x351_fivb

تیم ایران با پیروزی در سه ست پیاپی به ترتیب با نتایج ۲۵ – ۱۹، ۲۵ – ۱۸ و ۲۵ – ۲۰ به اولین برد ۳ بر صفر خود در لیگ جهانی دست یافت و به این ترتیب شانس آلمان برای صعود به دور دوم از دست رفت.

تیم آلمان اگر هر دو بازی خود با ایران را با نتایج ۳ – صفر یا ۳ -۱ می‌برد به عنوان تیم اول گروه دوم به دور بعد صعود می‌کرد که با این شکست آلمان، صعود ایتالیا و روسیه به عنوان تیم‌های اول و دوم گروه به دور بعد قطعی شد.

تیم ایران در این دیدار و بعد از بازگشت از سفر دو هفته‌ای به ایتالیا و کوبا و کسب ۹ امتیاز از ۱۲ بازی ممکن در چهار بازی (سه پیروزی و یک شکست) بسیار مقتدر ظاهر شد و در بیشتر زمان‌های بازی از حریف خود پیش بود.

ایران در ست اول با بازی خوب امیر غفور و دفاع‌ها و اسپک‌های محمد موسوی و عادل غلامی از آلمان جلو افتاد و در نهایت امیر غفور با پنج سرویس متوالی ایران را به امتیاز ۲۵ رساند.

حضور ۱۲ هزار تماشاگر در سالن و تشویق مداوم تیم ایران به همراه بازی خوب بازیکنان ایران باعث شد آلمانی‌ها در ست دوم هم نتوانند به اندازه کافی از ایران امتیاز بگیرند و این ست را هم با اختلاف ۷ امتیاز به ایران واگذار کردند و عملا بخت صعود به مرحله بعد را از دست دادند.

ست سوم گرچه با جلو افتادن دو امتیازی آلمانی‌ها آغاز شد اما خیلی زود بازیکنان ایران دوباره اختیار بازی را در دست گرفتند و در نهایت توانستند این ست را هم با نتیجه ۲۵ بر ۲۰ به سود خود خاتمه دهند.

امیر غفور، بازیکن ۲۲ ساله و اهل کاشان تیم ملی ایران، با ۱۵ امتیاز، بهترین و امتیازآورترین بازیکن ایران در این بازی بود.

محمد موسوی، بازیکن ۲۵ ساله اهل دزفول ایران هم که در حال حاضر در صدر جدول بهترین مدافعان لیگ جهانی والیبال است، در این بازی با چند دفاع و حمله به موقع، بسیار موثر ظاهر شد و ۱۰ امتیاز هم گرفت.

mousavi_marouf_304x171_fivb

بازی بعدی ایران و آلمان که بازی آخر هر دو تیم در لیگ جهانی ۲۰۱۳ خواهد بود، فردا شنبه ۲۲ تیر در ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد و تیم ایران در صورت پیروزی، بالاتر از صربستان در رده سوم گروه قرار خواهد گرفت.

جدول گروه دوم تا پیش از بازی شنبه شب ایران – آلمان:

۱. ایتالیا (۱۰ بازی، ۱۹ امتیاز)
۲. روسیه (۱۰ بازی، ۱۹ امتیاز)
۳. صربستان (۱۰ بازی، ۱۶ امتیاز)
۴. ایران (۹ بازی، ۱۵ امتیاز)
۵. آلمان (۹ بازی، ۱۴ امتیاز)
۶. کوبا (۱۰ بازی، ۴ امتیاز)

ایران که برای اولین بار است که در لیگ جهانی حاضر می‌شود، با پیروزی در زمین ایتالیا و کوبا و پیروزی برابر صربستان و آلمان در ایران، عملا پدیده مسابقات است.

تیم ایران که در رده‌بندی تیم‌های والیبال جهان در رده چهاردهم است، در این گروه در بین تیم‌های روسیه (رده ۲)، ایتالیا (رده ۳)، کوبا (رده ۶)، صربستان (رده ۷) و آلمان (رده ۱۰) کمترین شانس را برای صعود داشت ولی عملکرد آن به ویژه بعد از دو باخت اول در زمین روسیه طوری بود که با جابجا شدن نتیجه یکی از ست‌های باخته در بازی‌های قبل می‌توانست یکی از دو تیم صعودکننده از این گروه باشد.

خولیو ولاسکو، سرمربی آرژانتینی تیم ملی والیبال ایران، از ابتدای مسابقات لیگ جهانی بارها گفته است که تیم او در این دوره از بازی‌ها فقط برای کسب تجربه و لذت بازی کردن در برابر تیم‌های بزرگ دنیا شرکت می‌کند. احتمالا خود ولاسکو هم انتظار چنین عملکرد خوبی از بازیکنان خود نداشت.

[بی‌بی‌سی]

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

>> واپسین نوشته‌ها

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها: