UA-28790306-1

صفحه را انتخاب کنید

مالیاتی تازه بر تجارتی نوین: دولت شهر ونکوور نظر مردم را نسبت به اجاره کوتاه‌ مدت خانه‌ها را می‌پرسد

مالیاتی تازه بر تجارتی نوین: دولت شهر ونکوور نظر مردم را نسبت به اجاره کوتاه‌ مدت خانه‌ها را می‌پرسد

شهرگان: از روز گذشته وب‌سایت دولت شهری ونکوور از ساکنین شهر می‌خواهد تا نظرشان را نسبت به تاثیرهای مثبت و منفی اجاره کوتاه‌مدت خانه‌ها از طریق اپ‌هایی مانند ایر‌بی‌ان‌بی و اپ‌های مشابه آن بیان کنند.

airbnb-vancouver

عکس از ایر‌بی‌ان‌بی

در همین زمینه در شهرگان بخوانید: شگفتی شهر ونکوور از تاثیرگذاری فرهنگ تقسیم؛ چراغ سبز دولت استانی به دولت شهر ونکوور: مالیات بر خانه‌های خالی

ایربی‌ان‌بی و اپ‌های مشابه، به مصرف‌کنندگان خود اجازه می‌دهند تا سرتاسر یا بخشی از فضای مسکونی خود را برای زمانی کوتاه اجاره بدهند. پول از طریق این اپ مابین دو طرف جابه‌جا می‌شود و اپ سود خودش را در این میانه برمی‌دارد.

این جابه‌جایی پول برابر مقررات موجود، شامل مالیات نمی‌شود، مگر اینکه توسط دریافت‌کننده به عنوان درآمد به دولت اعلام بشود.

این دولت امیدوار است تا راه این را باز کند تا مصرف‌کنندگان این اپ‌ها، مالیات هتل‌ها را به دولت محلی خود پرداخت کنند. همچنین ونکوور می‌خواهد در ماه آگوست و بعد از پایان این نظرسنجی، مقررات اجاره‌ کوتاه‌مدت در این منطقه شهری را معین سازد.

آمارهای دولت شهر ونکوور نشان می‌دهد که در این شهر حداقل ۵ هزار واحد برای اجاره کوتاه‌مدت فعال هستند. ۸۵ درصد این واحدها توسط اپ ایر‌بی‌ان‌بی عرضه می‌شوند. همچنین در یک سوم آگهی‌های موجود در این اپ، کل فضای خانه‌ها، کاندوها و یا آپارتمان‌ها برای اجاره کوتاه‌مدت عرضه شده‌اند.

۳۱ درصد واحدهای عرضه شده در داون‌تاون، ۱۵ درصد در مانت پلزنت، ۱۴ درصد در کیتسیلانو / پوینت‌گری و ۱۴ درصد دیگر در ایست هیستینگز قرار گرفته‌اند.

تحقیقی صورت گرفته در دانشگاه بریتیش کلمبیا نشان می‌دهد که ۷۷ درصد فضاهای ارائه شده در این اپ‌ها، شامل کل فضای خانه است و این تحقیق می‌گوید این امر، تاثیرگذار بر بحران بازار اجاره مسکن در شهر ونکوور است، مخصوصا با توجه به اینکه این واحدها برای میانگین ۹۰ روز در طول سال اجاره می‌شوند و بقیه سال خالی باقی می‌مانند.

هم‌اکنون تعداد واحدهای موجود برای اجاره در شهر به کمتر از ۶ دهم درصد کل واحدهای شهری رسیده است.

پیش‌تر دولت شهر ونکوور از دولت استانی خواسته بود تا قوانین را تغییر بدهد تا اجاره کوتاه‌مدت فضاهای مسکونی شامل مالیات‌ هتل‌ها بشود.

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

خانه | >> واپسین نوشته‌ها

سیدمصطفی رضیئی، مترجم و روزنامه‌نگار مقیم شهر برنابی است. او نزدیک به سه سال است در کانادا زندگی می‌کند و تاکنون ۱۴ کتاب به ترجمه او در ایران و انگلستان منتشر شده‌اند، همچنین چندین کتاب الکترونیکی به قلم او و یا ترجمه‌اش در سایت‌های مختلف عرضه شده‌اند، از جمله چهار دفتر شعر از چارلز بوکاووسکی که در وب‌سایت شهرگان منتشر شده‌اند. او فارغ‌التحصیل روزنامه‌نگاری از کالج لنگرا در شهر ونکوور است، رضیئی عاشق نوشتن، عکاسی و ساخت ویدئو است، برای آشنایی بیشتر با او به صفحه فیس‌بوک‌اش مراجعه کنید.

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها: