UA-28790306-1

صفحه را انتخاب کنید

طلسم افزایش نرخ بهزیستی بریتیش کلمبیا شکسته شد

طلسم افزایش نرخ بهزیستی بریتیش کلمبیا شکسته شد

شهرگان – سیدمصطفی رضیئی: بیش از ده سال بود که کمک‌های دولتی افزایشی نیافته بود و مدتی هم بازیچه دست سیاستمداران محلی شده بود، ولی عاقبت جان هورگان، وزیر نخست و رهبر کابینه بریتیش کلمبیا اعلام کرد که نرخ بهزیستی ۱۰۰ دلار در ماه افزایش خواهد یافت.

هم‌زمان کمک هزینه افراد ناتوان نیز برابر قول‌های پیشین این حزب، بیشتر خواهد شد.

در همین زمینه در شهرگان بخوانید: ده سال عدم افزایش کمک هزینه بهزیستی بی‌سی

این شعار را حزب دموکرات نوین در تبلیغ‌های انتخاباتی خود آورده بود، ولی بعد از پایان انتخابات، لیبرال‌های محافظه‌کار به رهبری کریستی کلارک آن را به فهرست کارهای دولت موقت خود اضافه کردند.

هرچند که این دولت رای عدم اعتماد گرفت و سقوط کرد و هورگان به جایش برای تشکیل دولت دعوت شد.

عکس از فلیکر

حالا دو روز پس از سوگند کابینه‌ای تازه، هورگان به قول افزایش نرخ بهزیستی عمل و مدیران چند شرکت بزرگ دولتی را هم منصوب کرد.

[clear]

بعد از ده سال

بریتیش کلمبیا دیگر پایین‌ترین نرخ بهزیستی و کمک به افراد کم‌توان در کانادا را ندارد و به رتبه سوم در میان استان‌ها و قلمروهای کشور، ارتقاء یافته است.

آپریل گذشته، یک دهه از آخرین باری گذشته بود که به‌رغم وجود تورم و افزایش محسوس قیمت‌ها بخصوص در بازار کرایه اتاق و اجاره خانه، نرخ کمک بهزیستی به رقم ۶۱۰ دلار در ماه ثابت مانده بود ولی از ۲۰ سپتامبر امسال، این نرخ به ۷۱۰ دلار افزایش خواهد یافت.

هم‌زمان، کمک حمایتی افراد ناتوان نیز به ۱ هزار و ۱۳۳ دلار افزایش پیدا خواهد کرد.

سال گذشته این کمک حمایتی، ۱۲۷ دلار در ماه افزایش یافته و به ۱ هزار و ۱۳۳ دلار‌ شده بود تا جبران افزایش هزینه حمل و نقل عمومی این افراد به ماهی ۵۰ دلار باشد.

برابر آمار دولت استانی تا می ۲۰۱۷،  ۶۹ هزار و ۸۴۲ نفر کمک بهزیستی را دریافت می‌کنند و ۱۲۱ هزار و ۵۷۷ نفر نیز کمک حمایتی افراد ناتوان را در بریتیش کلمبیا می‌گیرند.

هرچند سازمان آمار کانادا در ۲۰۱۰ میلادی در موضوع زندگی در بی‌سی گفته بود که یک خانوار برای دسترسی به حداقل استانداردهای زندگی، بایستی ۱ هزار و ۵۰۰ دلار در ماه داشته باشد.

[clear]

انتصاب سه مدیر برای شرایط بحرانی

هورگان همچنین مدیران سه شرکت دولتی را منصوب کرد که بایستی مدیریت شرایط بحرانی سه موضوع انرژی، بیمه رانندگی و اتومبیل و همچنین خانه‌های مقرون به صرفه را بدست بگیرند.

عکس از وب‌سایت آی‌سی‌بی‌سی

جوی مک‌فِیل، از اعضای قدیمی دموکرات نوین، عضو سابق پارلمان استانی و همچنین وزیر سابق بهداشت و سلامت استان، به ریاست هیئت مدیره آی‌سی‌بی‌سی رسید.

در حالی که قرض‌های دقیق این شرکت بیمه عنوان نشده است، موضوع افزایش نرخ‌های بیمه، یکی از موضوع‌های مهم انتخابات گذشته بود.

حزب دموکرات نوین می‌خواهد افزایش پیش‌تر پیش‌بینی شده برای نرخ‌های بهره را برای مدت یک سال متوقف کند و سپس بررسی کنند که چطور می‌شود نرخ بیمه را بیشتر کرد تا جبران هزینه‌های فزاینده رو به افزایش این شرکت باشد.

لیبرال‌های محافظه‌کار در زمان انتخابات اعتراض داشتند که چنین امری، مابین ۱ تا ۲ میلیارد دلار وقفه در بودجه آی‌سی‌بی‌سی خلق می‌کند و این خود بانی فشارهای مالی بیشتر به این شرکت خواهد شد.

کِنث پیترسون که پیشتر از مدیران میانی بی‌سی هایدرو بود، حالا رییس هیئت مدیره تازه این شرکت دولتی شده است. شرکتی که با ده‌ها میلیارد دلار قرض روبه‌رو است و دولت سابق بی‌سی از ارایه رقم دقیق آن خودداری می‌کرد.

هرچند قرض‌های بی‌سی هایدرو را بعضا تا فراتر از ۷۰ میلیارد دلار تخمین زده‌اند و این اطمینان وجود دارد که رقم این قرض‌ها کمتر از ۳۰ میلیارد دلار نیست.

حالا هزینه‌های ساخت سد بر دره رودخانه صلح نیز به قرض‌های این سازمان در حال اضافه شدن است، سدی که هورگان می‌خواهد آن را برای مرور مجدد بفرستد و شاید پروژه‌اش را با پروژه‌ای دیگر جایگزین کند.

رقم بالای قرض‌های این سازمان می‌تواند در سال‌های پیش رو قیمت انرژی را در بی‌سی همانند اونتاریو بسازد.

جایی که فیش برق بعضا از رقم وام ماهانه خانه‌های مردم هم بیشتر می‌شود.

کیسی دول، سابق بر این بر صندلی‌های معاونت هم در دولت فدرال و هم استانی تکیه زده بود و هم‌اکنون ریاست هیئت مدیره کمیسیون مدیریت خانه‌های بریتیش کلمبیا را به عهده می‌گیرد و اصلی‌ترین کار او، مدیریت، توسعه و نظارت بر خانه‌های سوبسیدی در استان است.

حزب دموکرات نوین قول داده بود که نزدیک به ۱۱۴ هزار خانه‌ ارزان‌قیمت در بریتیش کلمبیا خواهد ساخت تا بازار ملتهب مسکن را بخصوص برای بخش کم‌درآمدتر جامعه، سرد کند.

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

>> واپسین نوشته‌ها

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها: