تبلیغات

صفحه را انتخاب کنید

تمدید وضعیت اضطراری آتش در بی‌سی تا نیمه سپتامبر

تمدید وضعیت اضطراری آتش در بی‌سی تا نیمه سپتامبر

طولانی‌ترین وضعیت اضطراری تاریخ بریتیش کلمبیا به‌خاطر آتش در منابع طبیعی، مرتبه‌ای دیگر توسط دولت استانی تمدید شد تا این بار، تا نیمه ماه سپتامبر امتداد پیدا کند.

این وضعیت اضطراری در ۸ جولایی اعلام شد و این چهارمین مرتبه است که زمان آن تمدید می‌شود، هرچند هنوز خبری از سررسیدن پاییز و شروع‌ باران‌ نیست.

این در حالی است که سواحل غربی کانادا شاهد طولانی‌ترین، گسترده‌ترین و گران‌قیمت‌ترین، آتش‌سوزی تاریخ خود است.

عکس از دولت استانی بریتیش کلمبیا

بریتیش کلمبیا رودرروی اولین آخرهفته ماه سپتامبر که به‌خاطر روز کار و کارگر، سه روز تعطیل است، شاهد این شده که ۱۶۰ منطقه‌اش دارند می‌سوزند.

همچنین فراتر از ۳ هزار و ۶۰۰ نفر از ساکنین ۱۶ منطقه استان، همچنان بایستی به‌خاطر خطر آتش، دورتر از خانه‌هایشان در مناطق امن ساکن بشوند.

محدودیت‌های اعمال شده برای درست کردن آتش در کمپ‌های سرتاسر استان هم همچنان باقی است، بخصوص در پارک‌های شهرهای مترو ونکوور که در خطر بالای آتش قرار دارند و شروع آتش در آنها می‌تواند به محله‌های شهری امتداد پیدا کند.

به مرکز و شرق استان نروید

پیش روی اولین آخرهفته ماه سپتامبر، سازمان محیط‌زیست کانادا در یک اعلامیه نسبت به موج هوای گرم در شهرهای مترو ونکوور هشدار داد.

این احتمال وجود دارد که در گذر اولین ساعت این آخرهفته، دود دوباره آسمان شهرهای جنوب استان را پر کند، هرچند اگر چنین بشود، در گذر آخرین ساعت‌های آخرهفته، امید به خروج دود وجود دارد.

این در حالی است که جنوب استان شاهد کاهش ۹۰ درصدی بارندگی، به نسبت میانگین سال‌های اخیر بوده و در همین حال، دولت استانی هم هشداری تازه نسبت به سفر به مناطق مرکزی و شرقی استان صادر کرد.

این هشدار با توجه به دمای بالای ۳۰ درجه سانتی‌گراد روزهای اولیه ماه سپتامبر، نسبت به خاطرهای همراه آتش در منطقه مرکزی کریبو – مناطق مرکزی و شرقی استان – هشدار می‌دهد.

همچنین یادآور می‌شود که در تمامی کمپ‌های استان، درست کردن آتش بی‌حفاظ ممنوع است. همچنین جاده‌ها برای نیروهای آتش‌نشانی و دیگر افراد همراه در مهار آتش باز باشند و در صورتی که افراد به دریاچه‌ها و رودخانه‌ها سری می‌زنند، آب بایستی در دسترس مامورهای مهار آتش باشد.

تا ماه‌ها همچنان می‌سوزد

بریتیش‌ کلمبیا امسال شاهد گسترده‌ترین آتش‌سوزی تاریخ خود است که هم‌اکنون فراتر از ۸۹۴ هزار هکتار از زمین‌های استان را درنوردیده و ۵۹ سال پیش، فصل آتش سال ۱۹۵۸ توانست نزدیک به امسال، شاهد سوختن ۸۵۵ هزار و ۹۶۸ هکتار از زمین‌های بی‌سی باشد.

در همین حال، یکی از مقامات محلی استان به سی‌بی‌سی گفت، از این تعجب نمی‌کند که آتش در بریتیش کلمبیا تا ماه‌ها همچنان بسوزد و درنهایت فراتر از ۱۰ هزار و ۶۰۰ کیلومتر از زمین‌های استان را درنوردد.

مثال مشابه آن، آتش‌سوزی سال گذشته استان آلبرتا است که درنهایت فراتر از ۸۰ هزار نفر را مجبور به فرار از خانه‌هایشان کرد و یک سال پیش از شروعش و در ۲ آگوست، رسما اعلام شد که آخرین نقاط در حال سوختنش بالاخره خاموش شده‌اند.

پیش‌بینی شده در سال‌های پیش رو، تعداد و گستره آتش‌سوزی در مناطق طبیعی جهان به‌خاطر تغییر اقلیم ناشی از فعالیت‌های انسان، دو برابر میانگین قرن بیستم میلادی بشود.

همین پیش‌بینی برای سواحل غربی قاره امریکا شامل بر استان بریتیش کلمبیا، تا شش برابر گذشته است.

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

>> واپسین نوشته‌ها
تبلیغات

آگهی‌های تجاری:

ویدیوی تبلیفاتی صرافی عطار:

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها:

Verified by MonsterInsights