UA-28790306-1

صفحه را انتخاب کنید

برنابی: شهر برج‌ها

برنابی: شهر برج‌ها
lougheed-town-centre-1

تصویر از وب‌سایت شهر برنابی: آینده لوهید، ۲۳ برج تازه بر آسمان شهر حاکم خواهند شد.

شهرگان – سیدمصطفی رضیئی: به گفته روزنامه ونکوور سان در ۲۵ سال آینده، شهر برنابی بیشتر از هر شهر دیگری در مترو ونکوور برج‌های مسکونی خواهد ساخت، در حالی که منتقدان می‌گویند ساکنین محلی شانس چندانی در برابر قیمت‌های بالای این واحدهای مسکونی نخواهند داشت.

شاخه شهر برنابیِ اِکورن کانادا، انجمن سازمان‌های جوامع برای اصلاحاتی بی وقفه، می‌گوید برخی از این برج‌ها در زمین‌هایی ساخته می‌شوند که پیش‌تر ساختمان‌های اجاره‌ای بوده‌اند.

برای ساخت این سازه‌ها، ساکنین این ساختمان‌ها از خانه‌هایشان رانده می‌شوند و برخی از این ساکنین، افرادی آسیب‌پذیر و تحت حمایت دولت هستند که با قیمت‌های کنونی مسکن در شهر، قادر به اجاره مکانی تازه برای زندگی در این محدوده شهری نخواهند بود.

این در حالی است که برخی از این افراد چندین دهه در این منطقه شهری زندگی کرده‌اند و به این شکل، این ساکنین از منطقه شهری خودشان رانده می‌شوند و بایستی در سنین بالا یا در وضعیت جسمی نامناسب، برای زندگی به شهری دیگر برود.

چهار منطقه شهری برای برج‌ها

lougheed-town-centre-6

شهر برنابی چهار منطقه شهری را برای ساخت برج‌ها انتخاب کرده است و شرکت‌های ساختمانی طرح‌ها و برنامه‌های خودشان برای ساخت و ساز را در این منطقه‌ها تکمیل می‌کنند. تصویر از وب‌سایت شهر برنابی

دولت شهر برنابی، چهار منطقه متمرکز برای ساخت برج‌های مسکونی معین کرده است: برنت‌وُود، لوهید، متروتاون و ادموندز. هرچند باید توجه داشت که دولت شهری خود سازنده این برج‌ها نیست، بلکه بنا به درخواست شرکت‌های ساختمان‌سازی، بعد از طی روندهای اداری، مجوز ساخت این ساختمان‌ها را صادر می‌کند.

حداقل ۱۰۶ برج مسکونی تازه در این شهر سر بلند خواهند کرد و حداقل ۳۰ هزار واحد مسکونی جدید را در خود جای خواهند داد. بلندترین این برج‌ها،‌ ۶۸ طبقه خواهد بود و یکی از بلندترین سازه‌های شهری بریتیش کلمبیا محسوب خواهد شد.

این برج در طرح تازه توسعه منطقه لوهید ساخته خواهد شد، این طرح به تنهایی شامل ۲۳ سازه بلندمرتبه تازه خواهد بود. این طرح تنها یکی از طرح‌هایی است که در منطقه شهری برنابی اجرایی می‌شود.

طرح‌هایی مشابه در جابه‌جای شهر شروع شده‌اند، مانند بازار خرید و برج‌های کینگز کراسینگ در تقاطع خیابان ادموندز و خیابان کینگزوِی و یا برج‌های تازه‌ای که در بلوک‌های اطراف مرکز خرید متروپلیس در متروتاوون در دست ساخت هستند.

محدودیت‌های دولت شهری

lougheed-town-centre-16

طرح پیشنهادی برای بازار خرید در لوهید

جوامعی مانند اِکورن کانادا معتقد هستند که دولت شهری به حرف آنها گوش نمی‌کند و در جلسه‌های بررسی تغییر کارکرد زمین‌ها از خانه‌های اجاره‌ای به ساختمان‌های بلندمرتبه مسکونی، با وجود مخالفت‌های گسترده ساکنین محلی، باز هم مجوز تغییر کارکرد را صادر می‌کنند.

در مقابل، دولت شهری می‌گوید که ساکنین محلی، محدودیت قدرت عمل دولت شهری را درک نمی‌کنند.

ساو دالیوال، نماینده شورای شهر در دولت شهری برنابی می‌گوید که دولت استانی قوانینی اجرایی نمی‌کند که به دولت‌های شهری این اختیار قانونی را بدهد تا محافظ ساکنین خانه‌های اجاره‌ای باشند.

او می‌گوید، «مردم به محدودیت قدرت عمل شهرها آگاهی ندارند.»

هرچند دولت شهر برنابی تلاش می‌کند تا به ازای اهدای تراکم بیشتر به سازندگان برج‌ها، از آنها می‌خواهد تا به سازمان‌های غیرانتفاعی کمک کنند تا خانه‌های تحت حمایت دولت بیشتری در محدوده شهر برای ساکنین آسیب‌پذیرتر ساخته شود. بعد از تمامی این‌ها، او در انتهای حرف‌هایش می‌گوید، «برنابی امکانات محدودی در حمایت از خانه‌های مقرون به صرفه دارد.»

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

>> واپسین نوشته‌ها

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها: