In touch with Diverse Iranian Community

دو خبر از حمل و نقل عمومی: تغییر در بلیط افراد ناتوان؛ اعتصاب رانندگان اتوبوس در شهر ونکوور غربی

صد درصد کارکنان اتوبوس‌های آبی رنگ شهر ونکوور غربی رای به اعتصاب دادند و پنج‌شنبه گذشته اعلام کردند در فاصله ۷۲ ساعت، اعتصاب خود را شروع خواهند کرد. این در حالی است که هفته گذشته، دولت استانی با شروع ماه سپتامبر، بلیط‌های سالیانه برای افراد ناتوان را از سیستم حمل و نقل عمومی حذف کرد و بلیط‌های ماهیانه تخفیف‌دار را جایگزین آن کرد، هرچند این بدان معناست که افراد ناتوان بایستی ۱۲ برابر گذشته، برای حمل و نقل عمومی پول پرداخت کنند.

13150854795_4354ccdc9c_k-650x401 دو خبر از حمل و نقل عمومی: تغییر در بلیط افراد ناتوان؛ اعتصاب رانندگان اتوبوس در شهر ونکوور غربی
عکس از فلیکر

پیش‌تر افراد ناتوان، نرخ سالیانه ۴۵ دلار برای حمل و نقل عمومی در مترو ونکوور پرداخت می‌کردند، ولی از ابتدای ماه سپتامبر بایستی ماهیانه ۵۲ دلار برای استفاده از حمل و نقل عمومی پرداخت کنند.

این تغییر قیمت بر زندگی بیشتر از ۵۰ هزار نفری تاثیر می‌گذاری که در جنوب بریتیش کلمبیا از این مدل قیمت‌گذاری بلیط حمل و نقل برای جابه‌جایی روزمره خود استفاده می‌کنند. هرچند افرادی که کمک هزینه دولتی دریافت می‌کنند، از این ماه شاهد افزایش ۷۷ دلاری کمک هزینه‌هایشان هستند که بخشی از آن، به منظور کمک در هزینه‌های حمل و نقل شهری لحاظ شده است.

پتیشینی با امضای بیش از ۱۵ هزار نفر در اعتراض به این تغییر، از دولت استانی خواسته تا قیمت حمل و نقل سالیانه را برگرداند، افزایش ۷۷ دلار کمک هزینه‌ها را نگهدارد و همچنین رقم کمک هزینه‌های ماهیانه را از ابتدای ماه آینده به ۱ هزار و ۲۰۰ دلار برساند تا افراد ناتوان بتوانند از پس حداقل هزینه‌های زندگی در مترو ونکوور بر بیایند.

در خبری دیگر، شهر ونکوور غربی آماده اعتصاب رانندگان و کارکنان اتوبوس شهری خود می‌شود. این شهر خارج از سیستم ترانزیت بقیه شهرهای مترو ونکوور عمل می‌کند و سیستم اتوبوس‌رانی مستقل آن، روزانه ۱۸ هزار نفر را در شهر جابه‌جا می‌کند.

قرارداد کارکنان اتوبوس‌رانی این شهر در ۳۱ مارچ گذشته به پایان رسیده بود و اتحادیه این کارکنان، هنوز نتوانسته‌اند به قراردادی تازه با کارفرمای خود برسند. به رغم این رای، این اتحادیه امیدوار است تا بتواند پیش از شروع اعتصاب، با کارفرمای خود به توافق رسیده و قراردادی تازه مابین دو طرف امضا بشود.

پاسخ دهید

مشاهدهٔ قبل از ارسال

نمایش متن بعد از ارسال