صفحه را انتخاب کنید

رانندگی، مستی و تصادف: بدترین آمار برای کانادا در میان ۱۹ کشور ثروتمند دنیا

رانندگی، مستی و تصادف: بدترین آمار برای کانادا در میان ۱۹ کشور ثروتمند دنیا

شهرگان: مرکز کنترل و گسترش بیماری‌های امریکا (سی‌دی‌سی) در تازه‌ترین تحقق خودش عنوان کرده که کانادا در موضوع تصادف‌های منجر به مرگ در زمان مستی راننده‌ها، بدترین شرایط در میان ۱۹ کشور ثروتمند دنیا را دارد.

4452562564_ae667dc847_b

عکس تزئیتی از فلیکر

بر اساس داده‌های این تحقیق، از ۱۰۰ درصد رقم کشته‌های تصادف‌های رانندگی در کشور، ۳۳.۶ درصد آنان در نتیجه تصادف‌های در زمان مستی راننده‌ها، جان خود را از دست می‌دهند. این رقم برای ایالات متحده امریکا و نیوزلند ۳۱ درصد و برای استرالیا ۳۰ درصد است.

فرانسه ۲۹ درصد، فنلاند ۲۲ درصد و آلمان ۹.۴ درصد، ژاپن ۶.۲ درصد آمار مشابه را نشان می‌دهند و کمترین آمار در میان کشورهای قید شده، متعلق به اسراییل با ۳.۲ درصد است.

این داده‌ها بعد از بررسی آمار‌های تصادف در سال ۲۰۱۵ میلادی منتشر شده‌اند.

در همین زمینه در شهرگان بخوانید: سه برابر شدن جریمه‌های استفاده از تلفن در زمان رانندگی

هم‌اکنون پارلمان کانادا در حال بررسی قانون پیشنهادی سی-۲۲۶ است که بر اساس آن، جریمه‌ها و مجازات‌های سخت‌گیرانه‌تری در موضوع رانندگی در زمان مستی یا تحت‌تاثیر موادمخدر در کشور اعمال خواهند شد.

این قانون همچنین تعریف مسابقه رانندگی (racing) در خیابان‌ها را هم تصحیح کرده است تا مجازات‌های مشخصی برای آن وجود داشته باشد.

همچنین دو استان بریتیش کلمبیا و آلبرتا، تنها استان‌های کشور هستند که در صورت توقف راننده‌های مست و یا تحت تاثیر موادمخدر در خیابان، می‌توانند اتوموبیل آنها را تا سه روز توقیف کنند و به راننده‌ها در این فاصله اجازه رانندگی ندهند.

تخمین زده شده که اگر کانادا قوانین سخت‌گیرانه‌تری در موضوع مستی در زمان رانندگی را تصویب و اجرایی کند، هر سال جلوی مرگ حداقل ۳۰۰ نفر گرفته خواهد شد.

درباره نویسنده

سید مصطفی رضیئی

سیدمصطفی رضیئی، مترجم و روزنامه‌نگار مقیم شهر برنابی است. او نزدیک به سه سال است در کانادا زندگی می‌کند و تاکنون ۱۴ کتاب به ترجمه او در ایران و انگلستان منتشر شده‌اند، همچنین چندین کتاب الکترونیکی به قلم او و یا ترجمه‌اش در سایت‌های مختلف عرضه شده‌اند، از جمله چهار دفتر شعر از چارلز بوکاووسکی که در وب‌سایت شهرگان منتشر شده‌اند. او فارغ‌التحصیل روزنامه‌نگاری از کالج لنگرا در شهر ونکوور است، رضیئی عاشق نوشتن، عکاسی و ساخت ویدئو است، برای آشنایی بیشتر با او به صفحه فیس‌بوک‌اش مراجعه کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه‌ترین نسخه‌ی دیجیتال شهرگان

ویدیویی

بارگذاری...

پادکست