UA-28790306-1

صفحه را انتخاب کنید

آموزش قواعد اجاره مسکن در قالب مرکز داده‌های «ثبت‌نام صاحبخانه‌ها»

آموزش قواعد اجاره مسکن در قالب مرکز داده‌های «ثبت‌نام صاحبخانه‌ها»

شهرگان: از ژانویه ۲۰۱۷ مرکز داده‌های «ثبت‌نامه صاحبخانه‌ها» با شعار «درست اجاره‌‌اش می‌دهم» در خدمت آموزش قواعد و شرایط اجاره مسکن، شروع به کار می‌کند، با این امید که شرایط بهتری در بازار اجاره مسکن استان حاکم شود.

این برنامه، واحد آموزشی الکترونیکی «صاحبخانه ۱۰۱» از طریق اینترنت در اختیار صاحبخانه‌ها می‌گذارد و بعد از آنکه افراد این کلاس‌ها را تمام کنند و آزمون وب‌سایت را از سر بگذرانند، به آنها مدرکی با اعتباری سه ساله می‌دهد.

هدف این است که صاحبخانه‌ها به قوانین و مقررات حاکم بر این صنعت، به خصوص قانون اجاره واحدهای مسکونی، آشنایی کامل داشته باشند و بتوانند برای کنترل واحدهای اجاره‌ای خودشان، از خدمات این وب‌سایت استفاده کنند.

در حالی که ماه‌هاست تعداد واحدهای خالی در بازار مسکن شهر ونکوور به کمتر از ۱ درصد رسیده است و بحران در بازار مسکن دیگر شهرهای استان هم دیده می‌شود، هدف این وب‌سایت عرضه آموزش کافی است تا جلوی نقض مقررات و قوانین را در درازمدت بگیرد.

هرچند در کوتاه‌مدت، شرایط مساعدی برای بازار واحدهای اجاره‌ای مترو ونکوور در سال ۲۰۱۷ پیش‌بینی نشده است.

از یک سو، پیش‌بینی شده در سال آینده، نگاه‌ها بایستی بیشتر از هر بازار دیگری متوجه بازار اجاره مسکن در شهر ونکوور باشد. از سویی دیگر، مقررات تازه به خصوص در موضوع مورتگیج، احتمالا باعث افزایش قیمت واحدهای تازه عرضه شده در این بازار می‌شود.

نگرانی نسبت به عدم آگاهی صاحبخانه‌ها نسبت به عواقب نقض مقررات و قوانین استانی در حالی در بریتیش کلمبیا بالا گرفته است که برخی صاحبخانه‌ها تلاش می‌کنند تا قیمت واحدهای خود را فراتر از مقررات موجود بر مستاجرهای افزایش بدهند.

قانون اجاره واحدهای مسکونی بریتیش کلمبیا می‌گوید که صاحبخانه‌ها سالی «یک مرتبه» اجازه دارند تا اجاره را بر مستاجر خود بیشتر کنند. این رقم می‌توانند ۲ درصد بیشتر از نرخ تورم باشد. یعنی امسال صاحبخانه‌ها می‌توانستند اجاره مستاجرهای خود را ۲.۹ درصد و سال ۲۰۱۷ برابر ۳.۷ درصد افزایش بدهند.

هرچند دیده شده صاحبخانه‌ها، مستاجرهای خود را مجبور می‌کنند تا افزایش بیشتری بر نرخ سال گذشته اجاره ماهانه خود را بر خلاف قانون قبول کنند یا اینکه برای یافتن واحدی دیگر، سراغ بازار آشفته اجاره مسکن مترو ونکوور بروند.

مستاجرها می‌توانند بعد از شروع به کار این مرکز داده‌ها، از طریق آدرس خود متوجه شوند که آیا صاحبخانه آنها وقت گذاشته است تا با قوانین و مقررات آشنا بشود یا که نه. به این شکل، افرادی که برای اجاره واحدی اقدام می‌کنند، می‌توانند اطمینان حاصل کنند که شرایط اجاره‌خانه و همچنین وضعیت دوران زندگی‌شان در این واحد، برابر قوانین خواهد بود.

هزینه طی کردن واحد «صاحبخانه ۱۰۱»، ۳۹ دلار و ۹۵ سنت است. صاحبخانه‌ها می‌بایست ۵۰ دلار برای ثبت‌نام بپردازنند و همچنین هزینه عضویت سالیانه ۱۵۰ دلار خواهد بود بعلاوه ۷ دلار به اعضای هر واحد مسکونی که قرار باشد اطلاعات آن در وب‌سایت ثبت بشود.

برنامه ثبت‌نام صاحبخانه، توسط لندلورد بی‌سی و با همکاری شهر ونکوور، بی‌سی هایدرو، ون‌سیتی، فورتیس بی‌سی و رنت‌چک اجرایی خواهد شد.

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

خانه | >> واپسین نوشته‌ها

سیدمصطفی رضیئی، مترجم و روزنامه‌نگار مقیم شهر برنابی است. او نزدیک به سه سال است در کانادا زندگی می‌کند و تاکنون ۱۴ کتاب به ترجمه او در ایران و انگلستان منتشر شده‌اند، همچنین چندین کتاب الکترونیکی به قلم او و یا ترجمه‌اش در سایت‌های مختلف عرضه شده‌اند، از جمله چهار دفتر شعر از چارلز بوکاووسکی که در وب‌سایت شهرگان منتشر شده‌اند. او فارغ‌التحصیل روزنامه‌نگاری از کالج لنگرا در شهر ونکوور است، رضیئی عاشق نوشتن، عکاسی و ساخت ویدئو است، برای آشنایی بیشتر با او به صفحه فیس‌بوک‌اش مراجعه کنید.

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها: