UA-28790306-1

صفحه را انتخاب کنید

فصل آنفولانزا در کانادا، ۱۵ مرگ در بریتیش کلمبیا

فصل آنفولانزا در کانادا، ۱۵ مرگ در بریتیش کلمبیا

شهرگان: داده‌های «دیده‌بان آنفولانزا» برای دو هفته آخر سال ۲۰۱۶ که منتشر شد، خبر از موج گسترش ابتلا به این بیماری در سرتاسر کشور می‌داد، در بریتیش کلمبیا البته، صحبت از درگذشت ۱۵ نفر به‌خاطر آنفولانزا و ثبت گسترش بیماری در ۲۰ مرکز پزشکی استان در گذر تعطیلات سال نو می‌کرد.

تصویر از دیده‌بان آنفولانزا: هرچه رنگ آبی تیره‌تر می‌شود نشان از گسترده‌تر بودن شیوع آنفولانزا دارد

در همین زمینه در شهرگان بخوانید: هشدار مرکز کنترل بیماری‌های بریتیش کلمبیا: محتاط‌تر در مقابل گسترش آنفولانزا

دیده‌بان آنفولانزا می‌گوید دو هفته آخر سال شاهد گسترش بستری شدن افراد به‌خاطر ابتلا به آنفولانزا و همچنین افزایش تعداد مبتلایان بود. این مرکز ثبت کرده است که در آخرین هفته سال، ۱ هزار و ۹۴۸ نفر به آنفولانزا مبتلا شده‌اند و شایع‌ترین ابتلا هم به آنفولانزا نوع الف، ویروس اچ‌۳‌ان‌۲ است.

این ویروس می‌تواند جان آدمی را بگیرد.

سالمندان و کودکان در این میان نسبت به دیگر افراد جامعه نسبت به ابتلا به آنفولانزا آسیب‌پذیرتر هستند. ویروس اچ‌۳‌ان۲ بیشتر البته جان سالمندان را می‌گیرد. در میان استان‌های کشور، بریتیش کلمبیا، اونتاریو و نوا اسکوشیا بیشترین آمار ابتلا به این ویروس در هفته‌های اخیر را نشان می‌دهند.

هرچند آلبرتا هم گزارش از درگذشت دو نفر به خاطر ابتلا به آنفولانزا می‌کند.

مرکز کنتزل بیماری‌های بریتیش کلمبیا در ماه اکتبر خبر از فصل سخت آنفولانزا در کشور داده بود و از آن زمان تاکنون تعداد مبتلایان در روندی صعودی بیشتر شده و حالت اپیدمی پیدا کرده است.

در سال ۲۰۱۵ میلادی، واکسنی که عرضه شده بود برخلاف پیش‌بینی‌های انجام شده تنها ۲۳ درصد گونه‌های شایع ویروس را همراه خودش داشت، ولی واکسنی که امسال عرضه شده، حداقل تا الان بیشتر گونه‌های شایع ویروس را همراه خودش دارد. برای همین توصیه شده حتی اگر هنوز واکسن نزده‌اید، برای دریافت آن اقدام کنید.

فصل آنفولانزا تازه به اوج خود رسیده و هفته‌های آینده، نتایج این اپیدمی مشخص‌تر خواهد شد.

 

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

خانه | >> واپسین نوشته‌ها

سیدمصطفی رضیئی، مترجم و روزنامه‌نگار مقیم شهر برنابی است. او نزدیک به سه سال است در کانادا زندگی می‌کند و تاکنون ۱۴ کتاب به ترجمه او در ایران و انگلستان منتشر شده‌اند، همچنین چندین کتاب الکترونیکی به قلم او و یا ترجمه‌اش در سایت‌های مختلف عرضه شده‌اند، از جمله چهار دفتر شعر از چارلز بوکاووسکی که در وب‌سایت شهرگان منتشر شده‌اند. او فارغ‌التحصیل روزنامه‌نگاری از کالج لنگرا در شهر ونکوور است، رضیئی عاشق نوشتن، عکاسی و ساخت ویدئو است، برای آشنایی بیشتر با او به صفحه فیس‌بوک‌اش مراجعه کنید.

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها: