UA-28790306-1

صفحه را انتخاب کنید

تورم ۳۰ درصدی حباب بازار مسکن در مترو ونکوور

تورم ۳۰ درصدی حباب بازار مسکن در مترو ونکوور

در حالی قیمت مسکن در مترو ونکوور در ماه می به تنهایی ۷.۷ درصد افزایش یافت که میانگین قیمت خانه در مترو ونکوور به ۱ میلیون و ۵۱۰ هزار دلار رسیده است، یعنی ۳۶ و ۹ دهم درصد بیشتر از قیمت میانگین خانه در سال گذشته.

25061196185_09d37ce67b_b

نمایی از داون تاون ونکوور – قیمت مسکن در محدوده شهرهای مترو ونکوور بیشتر از ۳۰ درصد نسبت به سال گذشته بالاتر رفته است. عکس از فلیکر

در همین فاصله زمانی یک ساله، قیمت میانگین یک آپارتمان در مترو ونکوور با افزایش ۲۲ درصدی به ۴۸۵ هزار و ۲۰۰ دلار رسیده است.

در مقایسه با استان بریتیش کلمبیا، قیمت میانگین خانه در کانادا نسبت به سال گذشته ۱۳ درصد بیشتر شده است و در آمار ماه آپریل، میانگین قیمت یک خانه در کشور ۵۰۸ هزار و ۹۷ دلار ارزیابی شده است.

https://youtu.be/DXnN4tyHS8w

در همین حال پیش‌بینی شده است که قیمت خانه امسال در مترو ونکوور حداقل ۲۵ درصد بیشتر بشود.

افزایش قیمت مسکن باعث شده است تا رقم مالیات بر ملک در سطح مترو ونکوور افزایش قابل توجه‌ای نسبت به سال گذشته پیدا کند و برخی فرم‌های دولتی تا ۲۰ درصد بیشتر از سال گذشته از ساکنین املاک مالیات درخواست کرده‌اند.

https://youtu.be/Kcx9iNlgLHM

بانک‌های کانادا که نگران افزایش فزاینده قیمت مسکن در شهرهایی مانند ونکوور یا تورنتو هستند، از دولت فدرال خواسته‌اند تا برای آرام کردن بازار مسکن در این شهرها اقدام کند.

پیشنهادها به دولت فدرال شامل بر بررسی نقش سرمایه‌گذاری‌های خارجی در افزایش فزاینده قیمت مسکن در این شهرها و همچنین درخواست مالیات‌های تازه بر خرید و فروش مسکن در این مناطق هستند.

 

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

خانه | >> واپسین نوشته‌ها

سیدمصطفی رضیئی، مترجم و روزنامه‌نگار مقیم شهر برنابی است. او نزدیک به سه سال است در کانادا زندگی می‌کند و تاکنون ۱۴ کتاب به ترجمه او در ایران و انگلستان منتشر شده‌اند، همچنین چندین کتاب الکترونیکی به قلم او و یا ترجمه‌اش در سایت‌های مختلف عرضه شده‌اند، از جمله چهار دفتر شعر از چارلز بوکاووسکی که در وب‌سایت شهرگان منتشر شده‌اند. او فارغ‌التحصیل روزنامه‌نگاری از کالج لنگرا در شهر ونکوور است، رضیئی عاشق نوشتن، عکاسی و ساخت ویدئو است، برای آشنایی بیشتر با او به صفحه فیس‌بوک‌اش مراجعه کنید.

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها: