UA-28790306-1

صفحه را انتخاب کنید

شورای مدارس ونکوور به بخشی از کاهش بودجه تن داد

شورای مدارس ونکوور به بخشی از کاهش بودجه تن داد

شهرگان: با وجود رای مخالف شورای مدارس ونکوور (وی‌اس‌پی)، دولت استانی بر کاهش ۲۴ میلیون دلاری بودجه مدارس این شهر تأکید کرد و در هفته‌ای که گذشت، ۳۷ معلم و ۱۳۰ کارمند شغل خودشان را از دست دادند، در همین حال روزنامه ونکوور سان خبر از ادامه کاهش گسترده بودجه مدارس در سرتاسر استان داده است.

در همین زمینه در شهرگان بخوانید: بن‌بست کاهش فراتر از ۲۴ میلیون دلاری بودجه مدارس در شهر ونکوور

image

در این نقشه وضعیت مدارس راهنمایی را در شهر ونکوور می‌بینید، رنگ آبی مدارس با کمبود دانش‌آموز و رنگ قرمز مدارس با حداکثر تعداد دانش‌آموز را نشان می‌دهد. نقشه از ارنست و یانگ

گزارش روزنامه ونکوور سان اشاره به کاهش بودجه ۴ میلیون دلاری در مدارس شهر ریچموند، ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار دلاری در میپل ریچ – پیت میدوز، ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار دلاری در چیلیواک، ۴ میلیون دلاری در نانایمو و لیدی‌اسمیث، نزدیک به ۱ میلیون دلار در کوکیتلام و ۱ میلیون دلار در پرینس جورج دارد.

این گزارش کاهش بودجه ۲۰۱۶ مدارس استان را فراتر از ۳۰ میلیون دلار اعلام کرده است.

image2

در این نقشه وضعیت مدارس دبیرستان را در شهر ونکوور می‌بینید، رنگ آبی مدارس با کمبود دانش‌آموز و رنگ قرمز مدارس با حداکثر تعداد دانش‌آموز را نشان می‌دهد. نقشه از ارنست و یانگ

مدارس شهرهای مختلف استان در سال‌های اخیر، با کاهش مکرر بودجه روبه‌رو بوده‌اند. به عنوان مثال در ۲۰۱۵ میلادی، شهر برنابی ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار از بودجه مدارس خود را از دست داد. یا در ۲۰۱۴ میلادی منطقه ترای‌-سیتی با کاهش ۱۳ میلیون و ۴۰۰ هزار دلاری بودجه مدارس روبه‌رو شد که در نتیجه آن ۱۶۳ نفر شغل خود را از دست دادند.

توصیه به تعطیلی مدارس

مایک برنی، وزیر آموزش و پرورش استان به شبکه سی‌بی‌سی گفته است وضعیت کنونی بودجه مدارس شهر ونکوور برای شورای مدارس یک موقعیت استثنایی است تا پول موجود را خردمندانه‌تر مصرف کنند.

از جمله پیشنهادهای دولت استانی به شورای مدارس ونکوور تعطیلی ۱۹ مدرسه است که باعث می‌شود این شورا بتواند ۷۵۰ میلیون دلار از فروش زمین‌های مدارس پول کسب کند و سالانه تا ۷۲ میلیون دلار کمتر از قبل پول خرج کند.

گزارش ۲۲۵ صفحه‌ای شرکت ارنست و یانگ از وضعیت شورای مدارس ونکوور و پیشنهاد تعطیلی ۱۹ مدرسه را در این لینک بخوانید.

 

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

خانه | >> واپسین نوشته‌ها

سیدمصطفی رضیئی، مترجم و روزنامه‌نگار مقیم شهر برنابی است. او نزدیک به سه سال است در کانادا زندگی می‌کند و تاکنون ۱۴ کتاب به ترجمه او در ایران و انگلستان منتشر شده‌اند، همچنین چندین کتاب الکترونیکی به قلم او و یا ترجمه‌اش در سایت‌های مختلف عرضه شده‌اند، از جمله چهار دفتر شعر از چارلز بوکاووسکی که در وب‌سایت شهرگان منتشر شده‌اند. او فارغ‌التحصیل روزنامه‌نگاری از کالج لنگرا در شهر ونکوور است، رضیئی عاشق نوشتن، عکاسی و ساخت ویدئو است، برای آشنایی بیشتر با او به صفحه فیس‌بوک‌اش مراجعه کنید.

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها: