In touch with Diverse Iranian Community

شورای مدارس ونکوور به بخشی از کاهش بودجه تن داد

شهرگان: با وجود رای مخالف شورای مدارس ونکوور (وی‌اس‌پی)، دولت استانی بر کاهش 24 میلیون دلاری بودجه مدارس این شهر تأکید کرد و در هفته‌ای که گذشت، 37 معلم و 130 کارمند شغل خودشان را از دست دادند، در همین حال روزنامه ونکوور سان خبر از ادامه کاهش گسترده بودجه مدارس در سرتاسر استان داده است.

در همین زمینه در شهرگان بخوانید: بن‌بست کاهش فراتر از 24 میلیون دلاری بودجه مدارس در شهر ونکوور

image-650x500 شورای مدارس ونکوور به بخشی از کاهش بودجه تن داد
در این نقشه وضعیت مدارس راهنمایی را در شهر ونکوور می‌بینید، رنگ آبی مدارس با کمبود دانش‌آموز و رنگ قرمز مدارس با حداکثر تعداد دانش‌آموز را نشان می‌دهد. نقشه از ارنست و یانگ

گزارش روزنامه ونکوور سان اشاره به کاهش بودجه 4 میلیون دلاری در مدارس شهر ریچموند، 2 میلیون و 500 هزار دلاری در میپل ریچ – پیت میدوز، 2 میلیون و 700 هزار دلاری در چیلیواک، 4 میلیون دلاری در نانایمو و لیدی‌اسمیث، نزدیک به 1 میلیون دلار در کوکیتلام و 1 میلیون دلار در پرینس جورج دارد.

این گزارش کاهش بودجه 2016 مدارس استان را فراتر از 30 میلیون دلار اعلام کرده است.

image2-650x498 شورای مدارس ونکوور به بخشی از کاهش بودجه تن داد
در این نقشه وضعیت مدارس دبیرستان را در شهر ونکوور می‌بینید، رنگ آبی مدارس با کمبود دانش‌آموز و رنگ قرمز مدارس با حداکثر تعداد دانش‌آموز را نشان می‌دهد. نقشه از ارنست و یانگ

مدارس شهرهای مختلف استان در سال‌های اخیر، با کاهش مکرر بودجه روبه‌رو بوده‌اند. به عنوان مثال در 2015 میلادی، شهر برنابی 3 میلیون و 500 هزار دلار از بودجه مدارس خود را از دست داد. یا در 2014 میلادی منطقه ترای‌-سیتی با کاهش 13 میلیون و 400 هزار دلاری بودجه مدارس روبه‌رو شد که در نتیجه آن 163 نفر شغل خود را از دست دادند.

توصیه به تعطیلی مدارس

مایک برنی، وزیر آموزش و پرورش استان به شبکه سی‌بی‌سی گفته است وضعیت کنونی بودجه مدارس شهر ونکوور برای شورای مدارس یک موقعیت استثنایی است تا پول موجود را خردمندانه‌تر مصرف کنند.

از جمله پیشنهادهای دولت استانی به شورای مدارس ونکوور تعطیلی 19 مدرسه است که باعث می‌شود این شورا بتواند 750 میلیون دلار از فروش زمین‌های مدارس پول کسب کند و سالانه تا 72 میلیون دلار کمتر از قبل پول خرج کند.

گزارش 225 صفحه‌ای شرکت ارنست و یانگ از وضعیت شورای مدارس ونکوور و پیشنهاد تعطیلی 19 مدرسه را در این لینک بخوانید.

 

پاسخ دهید

مشاهدهٔ قبل از ارسال

نمایش متن بعد از ارسال