UA-28790306-1

صفحه را انتخاب کنید

این هفته در ونکوور: از شب‌های آتش بازی تا روزهای پراید

این هفته در ونکوور: از شب‌های آتش بازی تا روزهای پراید

شهرگان: این هفته، آتش‌بازی سالیانه ستایش نورِ هوندا در کنار برگزاری برنامه‌های هفته پراید دگرباشان جنسی، فضای ونکوور را به یکی از جذاب‌ترین نقاط کانادا برای میانه تابستان متحول می‌سازد.

فستیوال سه روزه آتش‌بازی امسال برای ۲۶ مین سال و رویدادهای هفته پراید هم با مضمونِ «در کنار هم بهتر باشیم» برگزار می‌شود و بیانیه رسمی جامعه پراید ونکوور در مورد این مضمون می‌گوید:

«برای بسیاری از اعضای جامعه دگرباشان جنسی، انزوا یک موضوع خیلی جدی است. بدون حمایت خانواده و یا شبکه‌ای از دوستان، زندگی می‌تواند بی‌اندازه سخت بشود. وقتی در کنار همدیگر می‌ایستیم، حامی همدیگر می‌شویم و به هم باور پیدا می‌کنیم، همگی قدرتمندتر خواهیم شد. اگر از لنز حقوق بشری نگاه کنیم، وقتی در کنار هم باشیم، قدرت این را داریم تا تاثیری مثبت بر جامعه بگذاریم و فضایی برای هم خلق کنیم تا همانچه هستیم، همان را به جشن بگیریم. در کنار هم… قطعا بهتر می‌شویم.»

5996185639_386db6d06a_b

غکس از فلیکر

آتش‌بازی: اجرای استرالیا و امریکا بعد هلند

767

هلند، شنبه گذشته، آسمان ونکوور را نقش باران آتش و قلب‌های درخشنده زد تا دوره‌ای تازه از یکی از قدیمی‌ترین و نام‌آشنا‌ترین آتش‌بازی‌های ساحلی جهان را برای دوره‌ای تازه شروع کند.

روز چهارشنبه، ۲۷ جولایی تیم استرالیا اجرا خواهد کرد و روز شنبه، ۳۰ جولایی، تیم امریکا اجرای خود را نمایان خواهد ساخت.

پیش‌بینی شده بود که نیم میلیون نفر برای تماشای اجرای هلند به داون تاون ونکوور و ساحل‌های مشرف به انگلیش بی خواهند رفت.

[clear]

آسمانی رنگین‌کمانی برای ونکوور

9437882235_e2522cfec5_k

غکس از فلیکر

این هفته در کنار رنگارنگی آتش‌بازی سالیانه، جنب و جوش اقلیت‌های جنسی را هم می‌توان در اینجا و آنجای شهر شاهد بود، البته در کنار همراهی شرکت‌های کوچک و بزرگ در کنار دیگر ساکنین شهری که به ستایش تفاوت‌های مابین همدیگر می‌روند.

برای برنامه‌ریزی خوب و شرکت در بهترین برنامه‌ها بایستی سری به اینترنت زد و برنامه‌های کوچک و بزرگ کلاب‌ها، بارها و… را دید، ولی این فهرستی از مهم‌ترین رویدادهایی پراید امسال شهر ونکوور است که بیشترشان در این آخرهفته رخ خواهند داد.

[clear]‌

جمعه، ۲۹ جولایی: راهپیمایی تراجنسی‌ها دو روان‌ها، جندرکوییرها و میان‌جنسی‌ها

هفته پراید شاهد چنین راهپیمایی غرور خواهد بود و اولین آنها روز جمعه ۲۹ جولایی، ساعت پنج و نیم بعدازظهر در کلارک پارک در خیابان چهاردهم و خیابان کامرشیال برگزار خواهد شد.

[clear]

جمعه، ۲۹ جولایی: خیابان پارتی سالانه در دیوی

روز جمعه ۲۹ جولایی، از ساعت ۶ بعدازظهر خیابان دیوی مابین خیابان بورارد و جرویس، برای یک پارتی خیابانی بسته می‌شود. اگر دوست دارید برای رقص و پایکوبی به خیابان بروید، راهی این بخش شهر بشوید.

این میهمانی خیابانی از سال ۲۰۰۷ تاکنون، هر سال برگزار شده است.

توجه داشته باشید که برای ورود به میهمانی بایستی بلیط‌های ۵ یا ۱۰ دلاری خریداری کنید و با توجه به اینکه در محدوده میهمانی مشروب فروخته می‌شود، بایستی کارت شناسایی عکس‌ دار همراه‌تان داشته باشید.

این میهمانی گنجایش ۹ هزار نفر را دارد.

[clear]

شنبه، ۳۰ جولایی: راهپیمایی زنان همجنس‌خواه (دایک)

روز شنبه ۳۰ جولایی، سیزدهمین دوره فستیوال و راهپیمامیی زنان همجنس‌خواه (دایک) برگزار خواهد شد: شروع برنامه ساعت یازده و نیم صبح در پارک مک‌اسپادن در نزدیکی خیابان کامرشیال است و از آنجا جمع به گرندویو پارک خواهند رفت تا در فستیوالی از بازی و اجراهای مختلف هنرمندان حاضر شوند.

[clear]

یکشنبه، ۳۱ جولایی: راهپیمایی دگرباشان جنسی

ساعت ۱۲ ظهر، راهپیمایی دگرباشان جنسی در بخش وِست اند در داون‌تاون ونکوور برگزار خواهد شد. راهپیمایی از خیابان رابسون شروع می‌شود و به خیابان بیچ در نزدیکی سان‌ست بیچ ختم می‌شود.

بیشتر از ۱۵۰ گروه، شامل بر فعال‌های اجتماعی، شرکت‌های کوچک و بزرگ و همچنین جامعه سیاسی در این راهپیمایی حاضر خواهند بود – از نخست‌وزیر کانادا، جاستین ترودو گرفته تا شهر ونکوور و نماینده‌های مجلس استانی.

برای تماشای پراید، کمی زودتر به خیابان‌های مسیر راهپیمایی بروید تا در پیاده‌روها جای مناسب زیر سایه درخت پیدا کنید: با توجه به گرمای هوا، حتما آب همراه خودتان بردارید، توجه کنید که جزو شعارهای امسال این است که پراید بدون باقی ماندن زباله برگزار شود.

[clear]

یکشنبه، ۳۱ جولایی: پارتی ساحلی در سان‌ست بیچ

بعد از پایان راهپیمایی پراید، پارتی ساحلی در سان‌ست بیچ برگزار می‌شود. این میهمانی گنجایش ۱۲۵ هزار نفر را دارد و انجمن پراید ونکوور، جایگاه اجرای موسیقی و همچنین فستیوال خود را صبح روز یکشنبه در همین مکان پیش از شروع پراید آغاز می‌کند. میهمانی بعد از پراید، ورودی دارد و با توجه به فروش مشروب در ساحل، بایستی کارت شناسایی عکس‌دار همراه‌تان داشته باشید.

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

خانه | >> واپسین نوشته‌ها

سیدمصطفی رضیئی، مترجم و روزنامه‌نگار مقیم شهر برنابی است. او نزدیک به سه سال است در کانادا زندگی می‌کند و تاکنون ۱۴ کتاب به ترجمه او در ایران و انگلستان منتشر شده‌اند، همچنین چندین کتاب الکترونیکی به قلم او و یا ترجمه‌اش در سایت‌های مختلف عرضه شده‌اند، از جمله چهار دفتر شعر از چارلز بوکاووسکی که در وب‌سایت شهرگان منتشر شده‌اند. او فارغ‌التحصیل روزنامه‌نگاری از کالج لنگرا در شهر ونکوور است، رضیئی عاشق نوشتن، عکاسی و ساخت ویدئو است، برای آشنایی بیشتر با او به صفحه فیس‌بوک‌اش مراجعه کنید.

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها: