UA-28790306-1

صفحه را انتخاب کنید

جمع‌آوری پیشنهادهای مردمی در موضوع کنترل تغییرات اقلیمی

جمع‌آوری پیشنهادهای مردمی در موضوع کنترل تغییرات اقلیمی

شهرگان: چهار گروه در دولت فدرال به جمع‌آوری ایده‌ها برای تهیه برنامه جامع کنترل تغییرات اقلیمی مشغول هستند تا دریابند «چگونه و به چه طریقی می‌توان تولید گازهای گلخانه‌ای را کاهش داد؛ چطور با کمک فن‌آوری تمیز و ایده‌های نو، شغل‌های بیشتری خلق کرد؛ چطور با تأثیرهای تغییرات اقلیمی همگام شد؛ و چطور بر تولید کربن قیمت گذاشت.»

pi-2016-04-21-3-en

این وب‌سایت دولتی، از ۲۲ آپریل ایده‌های مردمی را جمع‌آوری می‌کند و در طول ماه‌های می تا آگوست، دیدارهای عمومی نیز برگزار خواهد کرد تا از سپتامبر امسال، دیدارهای گروه‌ها به منظور جمع‌بندی شروع شود و در ماه اکتبر دیدارهای عمومی برای ارائه جمع‌بندی‌ها و همچنین دیدار در سطح وزاری کابینه شروع شود. درنهایت در اواخر پاییز امسال، وزرای کابینه بایستی نتیجه کار این گروه‌ها را بررسی و برنامه دولتی را تصویب کنند.

https://youtu.be/SPnBsouaEc8

برای ارائه ایده خودتان یا مشاهده ایده‌های دیگران و ارائه نظرتان در مورد آن ایده‌ها، به این آدرس مراجعه کنید.

پیشنهادهای دیوید سوزوکی

دیوید سوزوکی، فعال محیط‌زیست و روزنامه‌نگار برجسته کانادایی مقیم بریتیش کلمبیا در صفحه فیس‌بوک خود چند پیشنهاد عمومی برای ارائه به دولت کانادا را عرضه کرده است:

اول از همه اینکه برای تولید برق از ذغال سنگ استفاده نشود و برق تنها با کمک انرژی‌های تجدیدپذیر مانند باد یا نور خورشید تولید شود.

در کنار آن، بودجه بیشتری به شبکه‌های حمل و نقل عمومی داده شود تا مردم کمتر از ماشین‌هایشان استفاده کنند و برای جابه‌جایی بیشتر به حمل و نقل عمومی مانند شبکه‌های قطار شهری، اتوبوس‌ها، قطارهای بین شهری و مانند آن وابسته باشند. همچنین زیرساخت‌های بیشتری مهیا شود تا مردم بتوانند بیشتر پیاده و یا با کمک دوچرخه کارهای روزمره خودشان را انجام بدهند.

همچنین به مردم و شرکت‌های کوچک کمک کنند و راهکار ارائه دهند تا مصرف انرژی خودشان را به طور کامل به انرژی تجدیدپذیر تبدیل کنند و از مصرف بیهوده انرژی خودداری کنند.

درنهایت، قیمت کربن در سرتاسر کانادا را معین کنند به شکلی که هر استان و هر قلمرو کانادا قیمت معینی برای مالیات کربن داشته باشند و از درآمد حاصله برای سرعت بخشیدن انتقال تولید انرژی به انرژی‌های تجدیدپذیر سود ببرند.

چند وب‌سایت پر ایده‌

راه‌حل‌های زیبا

این وب‌سایت معتقد است که تغییرات اقلیمی فراتر از یک تهدید، یک فرصت استثنایی است تا هم‌گام با تلاش‌ها برای کنترل تغییرات اقلیمی، با نابرابری‌ها بجنگیم، صلح و دموکراسی را گسترش بدهیم. این وب‌سایت یک فروم برای جمع‌آوری و انتشار ایده‌های جوامع کوچک از سرتاسر جهان است: آنچه آنها در مقابله با تغییرات اقلیمی سودمند یافته‌اند و اینکه چه راه‌حلی پیدا کرده‌اند و چطور این راه‌حل را می‌توان در بقیه دنیا هم استفاده کرد.

محو رد پای از جنس کربن

وب‌سایت بنیاد دیوید سوزوکی، مجموعه‌ای از ایده‌ها در اختیار مخاطب خود قرار داده است: چطور در خانه و در محیط زندگی، آلودگی را کاهش دهید، چطور بهتر بازیافت زباله را انجام بدهید، چطور زندگی خودتان را به یک زندگی سبز تبدیل کنید. همچنین یک بخش از این وب‌سایت توصیه‌هایی است برای اینکه چطور می‌توان با تغییرات اقلیمی مبارزه کرد: عنوان این بخش ساده است، رد پای از جنس کربن خودتان را محو کنید.

لابی مردمی برای اقلیم

این وب‌سایت امریکایی، از یک سو تلاش می‌کند تا مردم را وادار کند تا با سیاست‌مدارهای منطقه‌ شهری و ایالاتی یا فدرال خود در موضوع تغییرات اقلیمی دست به لابی‌گری بزنند، از سویی دیگر تلاش می‌کند تا موضوع مالیات بر کربن را در امریکا جدی کند و از سویی دیگر، راه‌حل‌های دیگر در موضوع تغییرات اقلیمی و کنترل آن را جمع‌آوری و منتشر کند.

اقلیمِ ما

این وب‌سایت مجموعه‌ای از راه‌حل‌های کلی در موضوع کنترل تغییرات اقلیمی و راه‌حل مبارزه با آنها را عرضه کرده است: انواع انرژی‌های تجدیدپذیر، روش‌های ذخیره انرژی، ابزارهای اقتصادی و روش‌های به بند کشیدن کربن به جای رها کردن آن در جو زمین.

صفحه رسمی سازمان ملل متحد

در این صفحه می‌توان فعالیت‌های جهانی در موضوع کنترل تغییرات اقلیمی، از جمله گام‌های بعد از پیمان پاریس را دنبال کرد، همچنین می‌توان با داستان‌های موفقی روبه‌رو شد از تلاش‌هایی که در گوشه و کنار جهان در موضوع کنترل تغییرات اقلیمی صورت گرفته‌اند.

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

خانه | >> واپسین نوشته‌ها

سیدمصطفی رضیئی، مترجم و روزنامه‌نگار مقیم شهر برنابی است. او نزدیک به سه سال است در کانادا زندگی می‌کند و تاکنون ۱۴ کتاب به ترجمه او در ایران و انگلستان منتشر شده‌اند، همچنین چندین کتاب الکترونیکی به قلم او و یا ترجمه‌اش در سایت‌های مختلف عرضه شده‌اند، از جمله چهار دفتر شعر از چارلز بوکاووسکی که در وب‌سایت شهرگان منتشر شده‌اند. او فارغ‌التحصیل روزنامه‌نگاری از کالج لنگرا در شهر ونکوور است، رضیئی عاشق نوشتن، عکاسی و ساخت ویدئو است، برای آشنایی بیشتر با او به صفحه فیس‌بوک‌اش مراجعه کنید.

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها: