استانی گزيده‌ها

جمع‌آوری پیشنهادهای مردمی در موضوع کنترل تغییرات اقلیمی

شهرگان: چهار گروه در دولت فدرال به جمع‌آوری ایده‌ها برای تهیه برنامه جامع کنترل تغییرات اقلیمی مشغول هستند تا دریابند «چگونه و به چه طریقی می‌توان تولید گازهای گلخانه‌ای را کاهش داد؛ چطور با کمک فن‌آوری تمیز و ایده‌های نو، شغل‌های بیشتری خلق کرد؛ چطور با تأثیرهای تغییرات اقلیمی همگام شد؛ و چطور بر تولید کربن قیمت گذاشت.»

pi-2016-04-21-3-en جمع‌آوری پیشنهادهای مردمی در موضوع کنترل تغییرات اقلیمی

این وب‌سایت دولتی، از 22 آپریل ایده‌های مردمی را جمع‌آوری می‌کند و در طول ماه‌های می تا آگوست، دیدارهای عمومی نیز برگزار خواهد کرد تا از سپتامبر امسال، دیدارهای گروه‌ها به منظور جمع‌بندی شروع شود و در ماه اکتبر دیدارهای عمومی برای ارائه جمع‌بندی‌ها و همچنین دیدار در سطح وزاری کابینه شروع شود. درنهایت در اواخر پاییز امسال، وزرای کابینه بایستی نتیجه کار این گروه‌ها را بررسی و برنامه دولتی را تصویب کنند.

برای ارائه ایده خودتان یا مشاهده ایده‌های دیگران و ارائه نظرتان در مورد آن ایده‌ها، به این آدرس مراجعه کنید.

پیشنهادهای دیوید سوزوکی

دیوید سوزوکی، فعال محیط‌زیست و روزنامه‌نگار برجسته کانادایی مقیم بریتیش کلمبیا در صفحه فیس‌بوک خود چند پیشنهاد عمومی برای ارائه به دولت کانادا را عرضه کرده است:

اول از همه اینکه برای تولید برق از ذغال سنگ استفاده نشود و برق تنها با کمک انرژی‌های تجدیدپذیر مانند باد یا نور خورشید تولید شود.

در کنار آن، بودجه بیشتری به شبکه‌های حمل و نقل عمومی داده شود تا مردم کمتر از ماشین‌هایشان استفاده کنند و برای جابه‌جایی بیشتر به حمل و نقل عمومی مانند شبکه‌های قطار شهری، اتوبوس‌ها، قطارهای بین شهری و مانند آن وابسته باشند. همچنین زیرساخت‌های بیشتری مهیا شود تا مردم بتوانند بیشتر پیاده و یا با کمک دوچرخه کارهای روزمره خودشان را انجام بدهند.

همچنین به مردم و شرکت‌های کوچک کمک کنند و راهکار ارائه دهند تا مصرف انرژی خودشان را به طور کامل به انرژی تجدیدپذیر تبدیل کنند و از مصرف بیهوده انرژی خودداری کنند.

درنهایت، قیمت کربن در سرتاسر کانادا را معین کنند به شکلی که هر استان و هر قلمرو کانادا قیمت معینی برای مالیات کربن داشته باشند و از درآمد حاصله برای سرعت بخشیدن انتقال تولید انرژی به انرژی‌های تجدیدپذیر سود ببرند.

چند وب‌سایت پر ایده‌

راه‌حل‌های زیبا

این وب‌سایت معتقد است که تغییرات اقلیمی فراتر از یک تهدید، یک فرصت استثنایی است تا هم‌گام با تلاش‌ها برای کنترل تغییرات اقلیمی، با نابرابری‌ها بجنگیم، صلح و دموکراسی را گسترش بدهیم. این وب‌سایت یک فروم برای جمع‌آوری و انتشار ایده‌های جوامع کوچک از سرتاسر جهان است: آنچه آنها در مقابله با تغییرات اقلیمی سودمند یافته‌اند و اینکه چه راه‌حلی پیدا کرده‌اند و چطور این راه‌حل را می‌توان در بقیه دنیا هم استفاده کرد.

محو رد پای از جنس کربن

وب‌سایت بنیاد دیوید سوزوکی، مجموعه‌ای از ایده‌ها در اختیار مخاطب خود قرار داده است: چطور در خانه و در محیط زندگی، آلودگی را کاهش دهید، چطور بهتر بازیافت زباله را انجام بدهید، چطور زندگی خودتان را به یک زندگی سبز تبدیل کنید. همچنین یک بخش از این وب‌سایت توصیه‌هایی است برای اینکه چطور می‌توان با تغییرات اقلیمی مبارزه کرد: عنوان این بخش ساده است، رد پای از جنس کربن خودتان را محو کنید.

لابی مردمی برای اقلیم

این وب‌سایت امریکایی، از یک سو تلاش می‌کند تا مردم را وادار کند تا با سیاست‌مدارهای منطقه‌ شهری و ایالاتی یا فدرال خود در موضوع تغییرات اقلیمی دست به لابی‌گری بزنند، از سویی دیگر تلاش می‌کند تا موضوع مالیات بر کربن را در امریکا جدی کند و از سویی دیگر، راه‌حل‌های دیگر در موضوع تغییرات اقلیمی و کنترل آن را جمع‌آوری و منتشر کند.

اقلیمِ ما

این وب‌سایت مجموعه‌ای از راه‌حل‌های کلی در موضوع کنترل تغییرات اقلیمی و راه‌حل مبارزه با آنها را عرضه کرده است: انواع انرژی‌های تجدیدپذیر، روش‌های ذخیره انرژی، ابزارهای اقتصادی و روش‌های به بند کشیدن کربن به جای رها کردن آن در جو زمین.

صفحه رسمی سازمان ملل متحد

در این صفحه می‌توان فعالیت‌های جهانی در موضوع کنترل تغییرات اقلیمی، از جمله گام‌های بعد از پیمان پاریس را دنبال کرد، همچنین می‌توان با داستان‌های موفقی روبه‌رو شد از تلاش‌هایی که در گوشه و کنار جهان در موضوع کنترل تغییرات اقلیمی صورت گرفته‌اند.

Please follow and like us:
cute_twitter جمع‌آوری پیشنهادهای مردمی در موضوع کنترل تغییرات اقلیمی
icon_Visit_us_en_US جمع‌آوری پیشنهادهای مردمی در موضوع کنترل تغییرات اقلیمی
fa_IR_Follow جمع‌آوری پیشنهادهای مردمی در موضوع کنترل تغییرات اقلیمی
fa_IR_Tweet جمع‌آوری پیشنهادهای مردمی در موضوع کنترل تغییرات اقلیمی
cute_telegram جمع‌آوری پیشنهادهای مردمی در موضوع کنترل تغییرات اقلیمی
telegram_message جمع‌آوری پیشنهادهای مردمی در موضوع کنترل تغییرات اقلیمی
telegram جمع‌آوری پیشنهادهای مردمی در موضوع کنترل تغییرات اقلیمی
cute_linkedin جمع‌آوری پیشنهادهای مردمی در موضوع کنترل تغییرات اقلیمی
icon_en_US جمع‌آوری پیشنهادهای مردمی در موضوع کنترل تغییرات اقلیمی
en_US_share جمع‌آوری پیشنهادهای مردمی در موضوع کنترل تغییرات اقلیمی
cute_whatsapp جمع‌آوری پیشنهادهای مردمی در موضوع کنترل تغییرات اقلیمی
cute_instagram جمع‌آوری پیشنهادهای مردمی در موضوع کنترل تغییرات اقلیمی
cute_soundcloud جمع‌آوری پیشنهادهای مردمی در موضوع کنترل تغییرات اقلیمی
cute_fbmessenger جمع‌آوری پیشنهادهای مردمی در موضوع کنترل تغییرات اقلیمی
cute_youtube جمع‌آوری پیشنهادهای مردمی در موضوع کنترل تغییرات اقلیمی
icon_Visit_us_en_US جمع‌آوری پیشنهادهای مردمی در موضوع کنترل تغییرات اقلیمی
cute_email جمع‌آوری پیشنهادهای مردمی در موضوع کنترل تغییرات اقلیمی
cute_pinterest جمع‌آوری پیشنهادهای مردمی در موضوع کنترل تغییرات اقلیمی
pinterest جمع‌آوری پیشنهادهای مردمی در موضوع کنترل تغییرات اقلیمی
fa_IR_save جمع‌آوری پیشنهادهای مردمی در موضوع کنترل تغییرات اقلیمی

Related posts

چهار شعر کوتاه از نعمت مرادی

شهرگان

تصحیح صنعت سوخت‌های فسیلی بر برنامه مهار تغییرات اقلیمی بی‌سی

شهرگان

جنگ داخلی در سوریه وارد مرحله جدیدی شده است

شهرگان

اظهار نظر