UA-28790306-1

صفحه را انتخاب کنید

پی‌ان‌ای برای نوزدهمین سال به شهر ونکوور آمد: شب‌های کنسرت، شهربازی و سرگرمی

پی‌ان‌ای برای نوزدهمین سال به شهر ونکوور آمد: شب‌های کنسرت، شهربازی و سرگرمی

نمایشگاه ملی اقیانوس آرام (پی‌ان‌ای)، مجموعه‌ای از غرفه‌های مختلف سرگرمی، شهر بازی، اجرای زنده موسیقی و خوردن غذاهای گوناگون همانند هر سال از نیمه دوم ماه آگوست به شهر ونکوور آمده است و امسال تا ۵ سپتامبر، شب‌ها با یک کنسرت به پایان می‌رسند.

456

عکس از فلیکر

 

این نمایشگاه اولین مرتبه در ۱۹۱۰ در محوطه پارک هیستینگز برای یک نمایشگاه صنعتی افتتاح شد و پی‌ان‌ای نام گرفت و بعد آن مکانی در ونکوور برای نمایشگاه‌های مختلف بود. هرچند مابین سال‌های ۱۹۴۲ تا ۱۹۴۶ از آن به عنوان پایگاه آموزش نظامی در سال‌های جنگ جهانی دوم استفاده می‌کردند.

سپس در ۱۹۸۶ این نمایشگاه توانست رکوردی تاریخی را بشکند: ۱ میلیون و ۱۰۰ هزار بازدید کننده که بیشترشان برای اکسپو ۱۹۸۶ به ونکوور آمده بودند. درنهایت در سال ۱۹۹۸ این نمایشگاه بازسازی شد و تبدیل به یک مرکز سرگرمی برای آخرین هفته‌های تابستان در جنوب استان گشت.

پارسال، پی‌ان‌ای با یک اسباب‌بازی تازه توجه‌ها را جلب خود کرده بود: هیولا، امسال البته توجه‌ها بیشتر متوجه به بازی پرنده‌های عصبانی (انگری بردز) است که یک سالن مخصوص به خود دارد.

یک سالن هم مخصوص دنیای فضایی‌ها و اندرویدهاست. همچنین پارک فستیوال، به پیشواز ۱۵۰همین سالگرد تولد کشور کانادا رفته است و نمایش‌هایی مخصوص به آن ارائه می‌دهد.

بلیط معمولی ورود به پی‌ان‌ای ۱۷ دلار در محوطه، و ۱۳ دلار آن‌لاین است. بلیط افراد مسن ۸ دلار و ۵۰ سنت در محوطه و ۶ دلار و ۵۰ سنت به شکل آن‌لاین و بچه‌های زیر ۱۳ سال هم ورودی پرداخت نمی‌کنند و مجانی وارد محوطه پی‌ان‌ای می‌شوند.

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

خانه | >> واپسین نوشته‌ها

سیدمصطفی رضیئی، مترجم و روزنامه‌نگار مقیم شهر برنابی است. او نزدیک به سه سال است در کانادا زندگی می‌کند و تاکنون ۱۴ کتاب به ترجمه او در ایران و انگلستان منتشر شده‌اند، همچنین چندین کتاب الکترونیکی به قلم او و یا ترجمه‌اش در سایت‌های مختلف عرضه شده‌اند، از جمله چهار دفتر شعر از چارلز بوکاووسکی که در وب‌سایت شهرگان منتشر شده‌اند. او فارغ‌التحصیل روزنامه‌نگاری از کالج لنگرا در شهر ونکوور است، رضیئی عاشق نوشتن، عکاسی و ساخت ویدئو است، برای آشنایی بیشتر با او به صفحه فیس‌بوک‌اش مراجعه کنید.

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها: