In touch with Diverse Iranian Community

پی‌ان‌ای برای نوزدهمین سال به شهر ونکوور آمد: شب‌های کنسرت، شهربازی و سرگرمی

0 53

نمایشگاه ملی اقیانوس آرام (پی‌ان‌ای)، مجموعه‌ای از غرفه‌های مختلف سرگرمی، شهر بازی، اجرای زنده موسیقی و خوردن غذاهای گوناگون همانند هر سال از نیمه دوم ماه آگوست به شهر ونکوور آمده است و امسال تا ۵ سپتامبر، شب‌ها با یک کنسرت به پایان می‌رسند.

456
عکس از فلیکر

 

این نمایشگاه اولین مرتبه در ۱۹۱۰ در محوطه پارک هیستینگز برای یک نمایشگاه صنعتی افتتاح شد و پی‌ان‌ای نام گرفت و بعد آن مکانی در ونکوور برای نمایشگاه‌های مختلف بود. هرچند مابین سال‌های ۱۹۴۲ تا ۱۹۴۶ از آن به عنوان پایگاه آموزش نظامی در سال‌های جنگ جهانی دوم استفاده می‌کردند.

سپس در ۱۹۸۶ این نمایشگاه توانست رکوردی تاریخی را بشکند: ۱ میلیون و ۱۰۰ هزار بازدید کننده که بیشترشان برای اکسپو ۱۹۸۶ به ونکوور آمده بودند. درنهایت در سال ۱۹۹۸ این نمایشگاه بازسازی شد و تبدیل به یک مرکز سرگرمی برای آخرین هفته‌های تابستان در جنوب استان گشت.

پارسال، پی‌ان‌ای با یک اسباب‌بازی تازه توجه‌ها را جلب خود کرده بود: هیولا، امسال البته توجه‌ها بیشتر متوجه به بازی پرنده‌های عصبانی (انگری بردز) است که یک سالن مخصوص به خود دارد.

یک سالن هم مخصوص دنیای فضایی‌ها و اندرویدهاست. همچنین پارک فستیوال، به پیشواز ۱۵۰همین سالگرد تولد کشور کانادا رفته است و نمایش‌هایی مخصوص به آن ارائه می‌دهد.

بلیط معمولی ورود به پی‌ان‌ای ۱۷ دلار در محوطه، و ۱۳ دلار آن‌لاین است. بلیط افراد مسن ۸ دلار و ۵۰ سنت در محوطه و ۶ دلار و ۵۰ سنت به شکل آن‌لاین و بچه‌های زیر ۱۳ سال هم ورودی پرداخت نمی‌کنند و مجانی وارد محوطه پی‌ان‌ای می‌شوند.

پاسخ دهید

مشاهدهٔ قبل از ارسال

نمایش متن بعد از ارسال